Butylated Hydroxytoluene | Butylated Hydroxytoluene | Butiliuotas hidroksitoluenas
Kategorija
Antioksidantai
Šaltinis
Butiluotas hidroksitoluenas (BHT) yra konservantas, plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje. Jis sintezuojamas reaguojant 4-metilfenolį ir para-t-butilfenolį su trimetilaminu. Sintezės procese šios medžiagos šildomos iki 200°C, kad išgautas BHT būtų vėliau apdorotas su trimetilaminu, kad susidarytų galutinis, stabilus produktas, pasižymintis ilgaamžiškumu ir efektyvumu kaip kosmetikos konservantas.
Paskirtis ir nauda
BHT, veikiantis kaip sintetinis antioksidantas, yra skirtas apsaugoti kosmetikos gaminius nuo peroksido susidarymo, užkertant kelią nepageidaujamiems kvapo, spalvos bei tekstūros pokyčiams. Dėl savo gebėjimo neutralizuoti laisvuosius radikalus, jis prailgina riebiųjų komponentų, pvz., aliejų ar vitamino E, stabilumą ir mažina mikrobinį poveikį. Nepaisant patvirtinimo saugumo institucijų, tokiose kaip EFSA ir FDA, kai kurie vartotojai gali patirti odos jautrumą, todėl alternatyvios medžiagos gali būti naudojamos tam tikrose rinkose.
Saugumo informacija
BHT, naudojamas kaip antioksidantas, yra išsamiai išnagrinėtas dėl jo poveikio odai. ECHA duomenys patvirtina, kad mažose koncentracijose BHT yra mažai toksiškas, nekenkia odos barjerui ir paprastai nesukelia dirginimo ar alergijų. Vis dėlto, individualūs jautrumo atvejai yra įmanomi, ypač tarp alergijoms linkusių ar jautrios odos turinčių asmenų, kurie turėtų būti itin atsargūs naudodami su BHT praturtintus produktus.
Moksliniai tyrimai
BHT, naudojamas kaip stabilizatorius, yra kritiškai vertinamas mokslininkų, kurie analizuoja jo poveikį žmogaus organizmui ir saugumą. Nors yra įrodymų, kad BHT gali elgtis kaip endokrininės sistemos trikdytojas didelėse koncentracijose, o epidemiologiniai tyrimai rodo galimą ryšį su alerginėmis reakcijomis bei imunotoksiškumu, mechanizmai dar nėra pilnai išaiškinti. Dėl šių nerimą keliančių atradimų kosmetikos pramonė ieško saugesnių alternatyvų ir yra skatinama skaidriai informuoti vartotojus apie galimus rizikos veiksnius.
Tvarumas
BHT tvarumo aspektas yra svarbus, atsižvelgiant į jo sintetinę kilmę ir gamybos procesą, kuris remiasi iškastiniais ištekliais, tokiais kaip nafta, ir gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Kenksmingų cheminių medžiagų atsiradimas perdirbimo metu ir sunkus biologinis skaidymas kelia rūpesčius dėl BHT poveikio ekosistemoms. Šie faktai verčia ieškoti aplinkai draugiškesnių ingredientų ir vertinti BHT naudojimo tvarumą kosmetikos sektoriuje.
Reguliavimas
BHT naudojimas kosmetikos produktuose yra reglamentuotas ES Kosmetikos reglamentu (EC) Nr. 1223/2009, nustatančiu griežtus saugumo standartus. ECHA duomenimis, leistina BHT koncentracija įvairiuose produktuose dažniausiai neviršija 0,8%. Tarptautiniu mastu koncentracijos gali skirtis, todėl gamintojai privalo laikytis eksportuojamų prekių šalių nustatytų normų. Antioksidacinės savybės pripažįstamos, bet dėl potencialaus poveikio sveikatai vyksta nuolatinės mokslinių tyrimų ir diskusijos.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.