Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Lauric Acid | Lauric Acid | Laurilo rūgštis

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Laurino rūgštis, pagrindinis kosmetikos ingredientas, dažniausiai gaunama iš kokosų aliejaus. Ekstrakcijos procesas prasideda džiovinant kokoso minkštimą, po to naudojama mechaninė spauda aliejaus išgavimui. Tada aliejus yra pateikiamas hidrolizei, kurioje jis sumaišomas su vandeniu ir kaitinamas siekiant atskirti riebalų rūgštis. Laurino rūgštis išgaunama frakcinės distiliacijos būdu, kuris atskiria skirtingas riebalų rūgštis pagal jų virimo taškus. Gauta laurino rūgštis yra valoma tokiomis metodikomis kaip kristalizacija arba distiliacija, užtikrinant jos kokybę ir grynumą naudojimui kosmetikos formulėse.

Paskirtis ir nauda

Lauric Acid (laurino rūgštis), įtraukta į kosmetikos sudėtį, pasižymi antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, kurios padeda kovoti su odos uždegimais ir akne. Dėl savo vidutinio grandinės ilgio riebalų rūgšties struktūros ji lengvai prasiskverbia į odą ir plauko veleną, suteikdama drėkinamąjį efektą, o kartu ir padeda išlaikyti odos bei plaukų barjerinę funkciją. Be to, laurino rūgštis naudojama kaip surfaktantas švelniuose plovikliuose ir valikliuose, skirti veido ir kūno odai, nes ji efektyviai pašalina nešvarumus ir riebalus, nepažeisdama odos lipidų sluoksnio.

Saugumo informacija

Laurino rūgštis, chemiškai žinoma kaip dodekano rūgštis, yra gausiai randama kokosų aliejuje ir kituose riebaluose. Dermatologijoje ir kosmetologijoje ji vertinama dėl savo antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, o taip pat kaip veiksmingas odos drėkiklis. Laurino rūgšties saugumas odai yra gerai ištirtas ir ji laikoma saugia daugumai vartotojų, nesukelianti alerginių reakcijų ar dirginimo, kai naudojama rekomenduojamose koncentracijose kosmetikos produktuose. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad kai kuriems asmenims, turintiems labai jautrią odą ar specifinius odos sutrikimus, gali kilti individualus netoleravimas ar neigiamos reakcijos, todėl tokiais atvejais rekomenduojama atsargiai pradėti naudoti produktus su laurino rūgštimi ir stebėti odos būklę.

Moksliniai tyrimai

Laurino rūgštis, sisteminis pavadinimas dodekano rūgštis, yra vidutinės grandinės riebalų rūgštis, kuri dėl savo antimikrobinių ir priešuždegiminių savybių naudojama kosmetikos pramonėje. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad laurino rūgštis efektyviai slopina Propionibacterium acnes – bakterijas, sukeliančias spuogus, todėl ji dažnai įtraukiama į odos priežiūros produktus, skirtus gydyti aknę. Be to, laurino rūgštis gali padėti stiprinti odos barjerą, mažinant transepiderminį vandens netekimą, kas yra svarbu išlaikant odos drėgmę ir elastingumą.

Tvarumas

Laurino rūgštis, naudojama kosmetikos pramonėje, yra išgaunama iš palmių aliejaus arba kokoso aliejaus, kurių gamyboje svarbu atsižvelgti į tvarumo aspektus. Palmių aliejaus gamyba yra susijusi su miškų naikinimu, biologinės įvairovės mažėjimu ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimu, dėl ko kyla didelių ekologinių problemų. Tuo tarpu kokoso aliejus, laikomas šiek tiek tvariau išgaunamu, vis dėlto gali kelti klausimų dėl ūkių intensyvumo ir darbo sąlygų. Perdirbimo procesas taip pat gali turėti įtakos aplinkai: cheminių medžiagų, naudojamų valymui ir rafinavimui, išleidimas į aplinką ir energijos sunaudojimas yra svarbūs veiksniai, lemiantys laurino rūgšties tvarumą.

Reguliavimas

Laurino rūgštis, cheminiu pavadinimu dodekano rūgštis, Europos Sąjungoje kaip kosmetikos sudedamoji dalis reguliuojama pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato griežtus reikalavimus kosmetikos produktų saugai, įskaitant ingredientų naudojimą ir jų koncentracijos ribas. Ši rūgštis įtraukta į kosmetikos produktų sudėtinių medžiagų teigiamą sąrašą, o tai reiškia, kad ji yra leidžiama naudoti kaip kosmetikos ingredientą ES teritorijoje, tačiau turi atitikti nustatytus reglamentavimo reikalavimus, įskaitant toksiškumo, alergijų ir kitus saugos vertinimus. Kiekvienas kosmetikos produkto gamintojas privalo užtikrinti, kad naudojamos medžiagų koncentracijos nebūtų žalingos vartotojų sveikatai ir būtų pagrįstos moksliniais duomenimis. Nors konkrečios laurino rūgšties koncentracijos ribos gali kisti priklausomai nuo produkto tipo, Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) nurodo, kad ši medžiaga turi būti naudojama tik saugiomis, vartotojų sveikatai nekeliančiomis grėsmių koncentracijomis. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijoje, laurino rūgšties naudojimas taip pat yra reguliuojamas atitinkamų šalių teisės aktų, kurie gali skirtis nuo ES standartų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa