Petrolatum | Petrolatum | Petrolatas
Kategorija
Minkštikliai
Šaltinis
Kosmetikos ingredientų Petrolatum yra gautas iš naftos perdirbimo proceso. Pagrindiniai žaliavos šaltiniai yra sunkiosios naftos produktai, tokie kaip parafinas arba bitumas. Ekstrakcijos procesas prasideda nuo žaliavų distiliavimo, kuris išskiria įvairius komponentus, įskaitant Petrolatum. Toliau šis produktas yra valomas, kad pašalintų nešvarumus ir kitas priemaišas. Cheminis procesas apima hidrogeneravimą, kuris padeda pagerinti produkto stabilumą ir konsistenciją. Galutinis rezultatas yra grynas, bekvapis ir bekvapis Petrolatum, pasirengęs būti įtrauktas į kosmetikos formulę.
Paskirtis ir nauda
Petrolatum, arba vazelinas, yra alyvuogių aliejaus distiliacijos produktas, kuris pasižymi puikiomis odos drėkinimo savybėmis dėl savo gebėjimo sudaryti apsauginę plėvelę ant odos paviršiaus, taip užkertant kelią drėgmės praradimui. Dėl šios savybės petrolatum yra ypač vertinamas sausos, šerpetojančios odos priežiūros produktuose, taip pat naudojamas kaip efektyvus odos apsaugos agentas esant šaltam, vėjuotam orui. Be to, petrolatum turi žaizdas gydantį poveikį, skatina odos regeneraciją ir mažina uždegiminius procesus, todėl dažnai randamas įvairiuose medicininiuose ir pooperaciniuose priežiūros produktuose.
Saugumo informacija
Petrolatum, arba vazeliną, dažnai naudojamas kosmetikoje kaip odos drėkinimo ir apsaugos priemonė, tyrimai įvertina kaip saugų ingredientą. Europos Sąjungos kosmetikos ingredientų saugumo komitetas (SCCS) ir JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) leidžia naudoti petrolatumą kosmetikos produktuose, atsižvelgiant į griežtus rafinavimo kriterijus, nes tik gerai rafinuotas petrolatumas yra laikomas saugiu odai. Nerafinuotas arba prastai rafinuotas petrolatumas gali turėti nešvarumų, kurie galėtų sukelti odos dirginimą ar kitas neigiamas reakcijas. Tačiau, kai naudojamas tinkamai ir atitinka nustatytus reglamentus, petrolatumas veiksmingai saugo odą nuo išdžiūvimo, sudaro apsauginį barjerą, kuris padeda išlaikyti drėgmę, ir paprastai yra laikomas nealergizuojančiu bei nekomedogeniniu, todėl netinka sukelti spuogų ar užkemšti porų.
Moksliniai tyrimai
Petrolatum, žinomas kaip vazelinų, yra plačiai naudojamas kosmetikos ingredientas, kurio saugumas ir efektyvumas buvo ištirtas įvairiuose moksliniuose tyrimuose. Jis išgaunamas iš naftos ir yra vertinamas dėl savo gebėjimo formuoti apsauginį sluoksnį ant odos, taip užkertant kelią drėgmės praradimui. Nors petrolatum buvo kritikuojamas dėl potencialaus nešvarumų buvimo, rafinuotas farmacijos kokybės petrolatum laikomas saugiu ir nealergizuojančiu. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad petrolatum yra efektyvus odos barjero palaikytojas, ypač gydant sausą ir pažeistą odą, bei padeda gydyti įvairias odos būkles, pavyzdžiui, egzemą ar psoriazę. Be to, Amerikos dermatologų akademija pripažįsta petrolatum kaip vieną iš efektyviausių drėkiklių. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai tiria petrolatum biodegradacijos galimybes ir jo poveikį aplinkai, atkreipiant dėmesį į tvarumo ir ekologijos aspektus kosmetikos pramonėje.
Tvarumas
Petrolatum, dar žinomas kaip želatina arba mineralinis vaškas, yra naftos produkto, kuris yra gautas per naftos perdirbimo procesą, išvestinis. Nors šis ingredientas yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo drėkinančių savybių ir gebėjimo sudaryti apsauginį sluoksnį ant odos, jis sukelia tam tikrų tvarumo ir aplinkosaugos problemų. Petrolatum gavyba susijusi su naftos išgavimo procesu, kuris ne tik reikalauja didelių energijos sąnaudų, bet ir gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, įskaitant teršalų, tokių kaip šiltnamio dujos, išmetimą ir galimą naftos išsiliejimą, kuris gali turėti katastrofiškas pasekmes vietinei faunai ir florai. Be to, perdirbant naftą iki petrolatum, susidaro antraeiliai produktai, kurie gali būti toksiški ir kenksmingi aplinkai, jei nėra tinkamai tvarkomi. Todėl petrolatum naudojimas kosmetikos pramonėje kelia svarbius tvarumo klausimus, susijusius tiek su išteklių išgavimu, tiek su perdirbimo proceso poveikiu aplinkai.
Reguliavimas
Petrolatum, žinomas kaip mineralinis vaškas arba želė nafta, yra plačiai naudojamas kosmetikoje kaip emolientas ir okliuzyvinis agentas, tačiau jo naudojimas reglamentuojamas siekiant užtikrinti vartotojų saugumą. Europos Sąjungoje, pagal Reglamentą (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, petrolatum gali būti naudojamas kosmetikos produktuose tik jei jis yra išgrynintas ir atitinka nustatytus techninius reikalavimus, o nevalytas petrolatum yra draudžiamas. Be to, kai kurie petrolatum rūšys gali būti naudojamos tik tam tikrose kosmetikos produktų kategorijose ir griežtai apibrėžtuose koncentracijos lygiuose. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose, petrolatum yra laikomas saugiu kaip kosmetikos sudedamoji dalis, o jo naudojimą reglamentuoja JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA), kuri nustato, kad produktai turi būti išgryninti ir atitikti farmakopėjos reikalavimus. Vis dėlto, kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Kanadoje, petrolatum yra įtrauktas į potencialiai kenksmingų medžiagų sąrašą, todėl jo naudojimas kosmetikoje yra ribojamas. Dėl šių priežasčių, kosmetikos gamintojams būtina atidžiai stebėti nacionalinius teisės aktus, reglamentuojančius petrolatum naudojimą, siekiant užtikrinti atitiktį teisės aktų reikalavimams ir vartotojų saugumą.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.