Silybin | Silybin | Silibinas
Kategorija
Aktyviosios medžiagos
Šaltinis
Kosmetikos ingredientas Silybin yra gaunamas iš pieno dalių, vadinamų silymarinu. Procesas prasideda iš pieno, kuris yra pradinis žaliavos šaltinis. Norint išgauti silybiną, pieno dalelės yra atskirtos ir išvalomos, siekiant pašalinti nereikalingas medžiagas. Toliau, silybinas yra išgautas naudojant ekstrakcijos procesą, kuris apima tirpiklių naudojimą, siekiant išskirti norimą medžiagą. Cheminis procesas, vadinamas chromatografija, yra taikomas norint gauti gryną silybiną. Šis procesas leidžia atskirti silybiną nuo kitų medžiagų, esančių pieno dalyse, ir užtikrina aukštą grynumą. Tai sudėtingas ir technologiškai iššūkį keliantis procesas, kuris reikalauja aukštos kokybės kontrolės ir specializuotos įrangos.
Paskirtis ir nauda
Silybinas, aktyvus marių distilių (Silybum marianum) flavonolignanas, yra vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos ir skatina odos atsinaujinimą. Jis taip pat demonstruoja priešuždegimines savybes, kurios gali sumažinti odos uždegimą ir paraudimą, todėl yra naudingas gydant uždegimines odos būkles, pavyzdžiui, aknę ar psoriazę. Be to, silybinas gali sustiprinti odos barjerą ir pagerinti odos hidrataciją, suteikdamas jai glotnumo ir elastingumo. Šios savybės daro silybiną vertingu ingredientu formulėse, skirtose odos apsaugai ir priežiūrai.
Saugumo informacija
Nors silybinas laikomas saugiu ingredientu, jo saugumo profilis kosmetikos pramonėje yra nustatomas atsižvelgiant į koncentraciją ir naudojimo būdą. Tyrimai rodo, kad silybinas gali turėti priešuždegiminių ir odos regeneraciją skatinančių savybių, tačiau svarbu pažymėti, kad jo poveikis priklauso nuo formuluotės ir galutinio produkto konteksto. Iki šiol nėra užfiksuotų atvejų, kai silybinas būtų sukėlęs odos dirginimą ar alergines reakcijas, todėl jis laikomas saugiu naudoti kosmetikoje, atitinkant nustatytus saugos standartus. Vis dėlto, būtina atlikti papildomus tyrimus, siekiant visapusiškai įvertinti silybino saugumą ilgalaikio vartojimo atveju.
Moksliniai tyrimai
Silybinas, veiklioji medžiaga, gauta iš pieno dadžio (Silybum marianum) sėklų, yra žinomas dėl savo hepatoprotektyvių savybių, tačiau moksliniuose tyrimuose taip pat įvertintas kaip potencialiai naudingas kosmetikos ingredientas. Dėl jo antioksidacinių savybių silybinas gali apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų, kurie prisideda prie senėjimo proceso. Be to, tyrimai rodo, kad silybinas gali padėti sumažinti uždegimą ir odos paraudimą, o tai yra svarbu kuriant produktus jautriai odai. Taip pat buvo atlikta keletas tyrimų, kurie tirti silybino veiksmingumą odos atkūrimo procese po saulės poveikio. Pabrėžtina, kad silybinas dėl savo lipofilinių savybių gali būti įtrauktas į įvairias kosmetikos formas, tokių kaip kremų ar losjonų, sudėtį, tačiau jo poveikio mechanizmai ir optimalios koncentracijos produktuose vis dar yra tyrinėjimo objektas.
Tvarumas
Silybinas, dažniausiai išgaunamas iš pienės (Silybum marianum) augalo sėklų, yra vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių kosmetikoje, tačiau jo tvarumo aspektai kelia tam tikrą susirūpinimą. Augalo auginimas ir sėklų ekstrahavimas turėtų būti atliekami atsižvelgiant į ekologinius principus, kad būtų sumažintas neigiamas poveikis aplinkai, įskaitant dirvožemio eroziją, biologinės įvairovės mažėjimą ir pesticidų naudojimą. Perdirbimo procese svarbu taikyti švelnius, mažai energijos suvartojančius ir mažai atliekų generuojančius metodikas, kad būtų išvengta toksinių šalutinių produktų atsiradimo ir užtikrintas silybino grynumas bei efektyvumas. Tvariai išgaunant ir apdorojant silybiną, galima sumažinti ekologinį pėdsaką ir prisidėti prie atsakingo vartojimo bei gamtos išteklių apsaugos.
Reguliavimas
Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant ir silibiną, naudojimas yra reguliuojamas Bendrųjų produktų saugos direktyvos (2001/95/EB) bei Kosmetikos reglamento (EC No. 1223/2009), kuriame nurodomos griežtos saugos reikalavimų gairės, įskaitant ingredientų sąrašą, ženklinimą, ir produkto saugos vertinimą. Nors šie teisės aktai nėra tiesiogiai skirti silibino kiekių reguliavimui, jie reikalauja, kad visi kosmetikos produktai būtų saugūs vartotojui. Kadangi silibinas dažniausiai naudojamas kaip antioksidantas ir odos kondicionierius, jo koncentracijos produktuose turėtų atitikti bendrąją kosmetikos produktų saugumo įvertinimo praktiką. Kitose rinkose, tokiuose kaip JAV, silibinas nėra konkrečiai reguliuojamas, tačiau ten veikiantis Maisto ir vaistų administracija (FDA) taip pat reikalauja, kad kosmetikos produktai būtų saugūs ir neklaidinantys vartotojus. Konkrečios silibino naudojimo ribos gali kisti priklausomai nuo produkto tipo ir paskirties, todėl gamintojai privalo atlikti mokslinius tyrimus, patvirtinančius produkto saugumą su tam tikrais silibino kiekiais.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.