Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Sodium Laureth Sulfate | Sodium Laureth Sulfate | Natrio laurilo eteris sulfatas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas natrio laurilo sulfatas yra gaminamas iš kokosų aliejaus ir etanolio. Proceso pradžioje kokosų aliejus yra hidrolizuojamas, o gaunama medžiaga tada reaguoja su etanolio sulfatu, sudarant natrio laurilo sulfatą. Šis procesas yra sudėtingas ir reikalauja tikslaus temperatūros ir slėgio reguliavimo, kad būtų išlaikytas produkto kokybės standartas. Galutinis produktas yra tirštas, bespalvis skystis, kuris naudojamas kaip putų formuotojas daugelyje kosmetikos produktų.

Paskirtis ir nauda

Natrio laureto sulfatas (SLES) yra dažnai naudojamas paviršinio aktyvumo medžiaga, turinti putojimo savybes, kurios plačiai taikomos įvairiose higienos ir asmeninės priežiūros priemonėse, tokiuose produktuose kaip šampūnai, dušo želės ir vonios putos. Jo pagrindinė funkcija – efektyviai pašalinti nešvarumus ir riebalus, taip užtikrinant odos ir plaukų švarą bei gaivumą. SLES pasižymi geromis emulsinėmis savybėmis, todėl padeda stabilizuoti kosmetikos produktų sudėtį. Be to, natrio laureto sulfatas yra palyginti švelnus prieš odą ir turi mažesnį dirginimo potencialą nei jo artimas giminaitis natrio laurilsulfatas (SLS), dėl ko jis yra vertinamas formuluojant produktus, skirtus jautriai odai.

Saugumo informacija

Natris laurilsulfatas (SLES) yra plačiai naudojamas kaip paviršiaus aktyvi medžiaga kosmetikoje, dažniausiai šampūnuose ir kūno plovikliuose, nes jis efektyviai šalina nešvarumus ir riebalus. Tačiau kalbant apie odos saugumą, SLES gali būti dirginantis, ypač esant didesnėms koncentracijoms ar ilgalaikiam naudojimui. Jautrios odos atveju gali sukelti odos sausumą, niežėjimą ar net dermatitą. Vis dėlto, dažniausiai kosmetikos produktuose jis naudojamas žemose koncentracijose, kurios laikomos saugiomis daugumai vartotojų. Europos Sąjungos kosmetikos direktyva reglamentuoja, kad SLES kiekis produktuose turi būti ribotas, o produkto saugumas – išsamiai įvertintas prieš patekant į rinką.

Moksliniai tyrimai

Natrio laureto sulfatas (SLS) yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip paviršiaus aktyvioji medžiaga, kuri suteikia valomųjų produktų, tokių kaip šampūnai, dušo želės ir veido prausikliai, putas ir emulsinį efektą. Mokslo tyrimai rodo, kad SLS gali dirginti odą, ypač esant didesnėms koncentracijoms arba ilgesniam poveikiui, todėl yra skatinami tolesni tyrimai, siekiant nustatyti jo saugumo ribas. Pavyzdžiui, 2015 metais atlikto tyrimo, kurį publikavo „International Journal of Toxicology“, rezultatai parodė, kad SLS yra saugus naudoti kosmetikos produktuose įprastomis naudojimo sąlygomis ir koncentracijomis, tačiau pabrėžia, kad reikia atsižvelgti į individualų vartotojų jautrumą. Kitos studijos, tokios kaip Europos Sąjungos Cheminių medžiagų agentūros (ECHA) ataskaitos, taip pat patvirtina SLS kaip dažnai naudojamą ingredientą kosmetikos pramonėje, kuris turi būti vertinamas atsižvelgiant į sąveiką su oda ir galimą sudirginimą.

Tvarumas

Natrio laureto sulfatas (SLES) yra paviršiaus aktyvi medžiaga, dažnai naudojama kosmetikos pramonėje dėl savo putojimo ir valymo savybių. Tačiau jo tvarumas kelia tam tikrų aplinkosauginių susirūpinimų. Pagrindinė žaliava SLES gamybai yra palmių aliejus, kurio gamyba siejama su miškų naikinimu, biologinės įvairovės mažėjimu ir žemės drebėjimo problemomis, ypač Indonezijoje ir Malaizijoje. Be to, SLES gaminant į aplinką patenka pavojingi šalutiniai produktai, toki kaip 1,4-dioksanas, kuris yra kancerogenas ir gali patekti į vandens telkinius per nuotekų sistemas, keldamas grėsmę vandens ekosistemoms. Nors yra pastangų tobulinti SLES gamybos procesus, siekiant mažinti neigiamą poveikį aplinkai, vis dar reikalingi tolesni tyrimai ir inovacijos, kad būtų užtikrintas visiškai tvarus SLES naudojimas kosmetikos pramonėje.

Reguliavimas

Natrio laureto sulfatas (SLES) yra plačiai naudojamas paviršinio aktyvumo medžiaga kosmetikos pramonėje, įskaitant šampūnus, muilus ir prausiklius, dėl savo gebėjimo formuoti putas ir pašalinti riebalus. Europos Sąjungoje jo naudojimas reglamentuojamas pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris reikalauja, kad visi kosmetikos produktų ingredientai būtų įvertinti dėl saugumo prieš patenkdami į rinką. Nors SLES yra laikomas saugiu naudoti daugumoje kosmetikos produktų esant įprastinėms koncentracijoms, Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) rekomenduoja riboti jo koncentraciją tam tikruose produktuose siekiant užkirsti kelią dirginimui. Kiti rinkos reguliatoriai, kaip JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) ir Kanados sveikatos departamentas, taip pat leidžia naudoti SLES kosmetikoje, stebėdami jo saugumo vertinimus ir mokslinius tyrimus. Konkrečių leistinų koncentracijų ribų nustatymas priklauso nuo produkto tipo ir naudojimo būdo, tačiau pramonės standartai paprastai laikosi rekomenduojamų saugos lygių, siekiant išvengti vartotojų sveikatos rizikos.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa