Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Threonine | Threonine | Treioninas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Treonino šaltinis yra natūralus, o jį galima gauti iš įvairių augalų, tokių kaip sojos pupelės ar kviečiai. Ekstrakcijos procesas prasideda nuo augalo dalių susmulkinto miltelių, kuriuos paskui tirpina į vandenį. Toliau šiame tirpale atliekamas fermentacinis procesas, kuris leidžia išskirti ir išgauti gryną Treonino formą. Cheminis procesas, vadinamas hidrolize, naudojamas norint išskirti ir išvalyti šį ingredientą. Šis procesas yra būtinas siekiant užtikrinti, kad galutinis produktas būtų kokybiškas ir tinkamas naudoti kosmetikoje.

Paskirtis ir nauda

Treoninas, būdamas viena iš esminių amino rūgščių, kosmetologijoje vertinamas dėl savo gebėjimo palaikyti odos drėgmės balansą ir stiprinti struktūrinį odos baltymą – kolageną. Jis padeda odai išsaugoti elastingumą, mažina smulkias raukšleles bei skatina epidermio atsinaujinimą. Taip pat treoninas veikia kaip odos barjerą stiprinanti medžiaga, apsaugodamas ją nuo išorinių veiksnių, tokių kaip tarša ar UV spinduliai, poveikio. Kosmetikos produktuose treoninas dažnai naudojamas kartu su kitomis amino rūgštimis, siekiant maksimalaus sinerginio efekto odos priežiūroje.

Saugumo informacija

Treoninas, esantis kosmetikos produktuose, yra viena iš esminių amino rūgščių, kuri dažniausiai yra vertinama kaip saugus odos priežiūros ingredientas. Tyrimai patvirtina, kad treoninas ne tik nepasireiškia dirginančiomis ar alergizuojančiomis savybėmis, bet ir padeda palaikyti odos drėgmės balansą bei stiprina odos barjerinę funkciją. Dermatologinėje praktikoje treonino sukeltos odos reakcijos yra neįprastos, o šio ingrediento naudojimas įvairiose odos priežiūros formulėse yra laikomas saugiu ir netgi naudingu odos būklei gerinti. Dėl šių priežasčių treoninas yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje, ypač produktuose, skirtuose odos drėkinimui ir mitybai.

Moksliniai tyrimai

Treoninas – viena iš esminių amino rūgščių, kuri yra svarbi odos baltymų, tokių kaip kolagenas ir elastinas, sintezėje, tad moksliniuose tyrimuose yra vertinamas kaip potencialiai naudingas kosmetikos ingredientas. Mokslininkai tyrinėja treonino poveikį odos drėkinimui ir regeneracijai, nes jis gali padėti palaikyti odos barjerinę funkciją ir mažinti uždegiminius procesus. Pavyzdžiui, atlikti tyrimai parodė, kad treonino turintys produktai gali prisidėti prie žymiai gerėjančios odos išvaizdos, mažinant raukšles ir gerinant odos elastingumą. Be to, treoninas dalyvauja keratinocitų diferenciacijoje, kurios metu odos ląstelės įgyja reikiamas savybes, kad išlaikytų sveiką odos būklę. Taip pat yra atliekami tyrimai, kurie siekia nustatyti optimalų treonino kiekį kosmetikos formulėse, kad būtų pasiektas maksimalus teigiamas poveikis odai.

Tvarumas

Treoninas, amino rūgštis, naudojama kosmetikos pramonėje, gali būti gaunamas per kelis būdus, kurie turi įvairią poveikį tvarumui ir aplinkai. Natūraliai randamas baltymuose, treoninas kosmetikos ingredientams dažnai yra sintetinamas ar išgaunamas iš augalinių šaltinių, todėl jo poveikis aplinkai priklauso nuo žaliavų auginimo ir perdirbimo praktikų. Augalinės kilmės treonino gamyba gali kelti susirūpinimą dėl intensyvios žemdirbystės, kuri gali naudoti daug vandens, cheminių trąšų ir pesticidų, taip kenkiant ekosistemoms ir dirvožemiui. Sintetinio treonino gamyba, kita vertus, gali reikalauti cheminių medžiagų ir energijos, kurios taip pat turi poveikį aplinkai, tačiau šiuolaikinės chemijos pažanga leidžia šį procesą atlikti efektyviau. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tvarios gamybos metodai, pavyzdžiui, biotechnologinis treonino fermentacijos procesas, gali mažinti neigiamą poveikį aplinkai, nes jie dažnai reikalauja mažesnio energijos suvartojimo ir mažiau atliekų.

Reguliavimas

Treoninas, esantis kosmetikos produktuose, Europos Sąjungoje yra reguliuojamas atsižvelgiant į Bendrąjį produktų saugos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuriame nurodomas reikalavimas, kad visi kosmetikos ingredientai nebūtų kenksmingi žmogaus sveikatai, kai jie naudojami įprastomis arba pagrįstai prognozuojamomis sąlygomis. Nors konkrečių ribinių verčių treonino atžvilgiu ES teisės aktuose nenustatyta, bet kiekvienas ingredientas, įskaitant treoniną, turi būti įvertintas dėl saugumo prieš patekdamas į rinką, o jo kiekiai turi atitikti gerosios gamybos praktikos reikalavimus. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijoje, kosmetikos ingredientų reguliavimas gali skirtis, tačiau dažniausiai jis taip pat grįstas produkto saugumu vartotojui. Kadangi treoninas yra aminorūgštis, ji dažnai naudojama kaip odos kondicionierius ar drėkiklis, tačiau dėl konkrečių treonino kiekių reguliavimo trūkumo, gamintojai privalo laikytis atsakomybės už produkto saugumą ir efektyvumą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa