Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Zinc stearate | Zinc stearate | Cinko stearatas

Kategorija

Stabilizatoriai

Šaltinis

Cinko stearatas yra gaminamas reaguojant cinko oksidą su stearine rūgštimi, kuri dažniausiai gaunama iš augalinių aliejų, pavyzdžiui, palmių ar kokosų aliejų. Šis procesas vadinamas saponifikacija, kurio metu cinko oksidas veikia kaip baze, o stearinė rūgštis – kaip riebalų rūgštis. Reakcijos metu susidaro cinko stearato druska ir vanduo. Gaminant cinko stearatą, svarbu kontroliuoti temperatūrą ir pH lygį, kad būtų užtikrintas aukštas galutinio produkto grynumas ir stabilumas. Šis ingredientas yra baltos spalvos milteliai, kurie yra hidrofobiniai ir turi gerą šilumos stabilumą.

Paskirtis ir nauda

Cinko stearatas kosmetikoje dažniausiai naudojamas kaip lubrikantas, tekstūros gerinimo priemonė ir vandens atstumiantis agentas. Jis padeda pagerinti produktų, tokie kaip pudros ar makiažo pagrindai, teptumą ir paskirstymą ant odos, suteikdamas lygų ir vienodą dengimą. Be to, cinko stearatas veikia kaip emulsiklis, padedantis stabilizuoti produktų sudėtį ir užkirsti kelią ingredientų atsiskyrimui.

Saugumo informacija

Cinko stearatas laikomas saugiu kosmetikos ingredientu, kai naudojamas nustatytais kiekių ribose. Jis yra įtrauktas į Europos Sąjungos kosmetikos ingredientų sąrašą (CosIng), kuris leidžia jo naudojimą kaip pagalbinę medžiagą kosmetikos produktuose. Tačiau, kaip ir visi ingredientai, cinko stearatas gali sukelti alergines reakcijas ar dirginimą jautriems asmenims, todėl rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą prieš naudojant naujus produktus.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai apie cinko stearatą kosmetikoje dažniausiai sutelkiami į jo efektyvumą kaip tekstūros gerinimo priemonę ir jo sąveiką su kitais kosmetikos produkto komponentais. Tyrimai parodė, kad cinko stearatas gali padėti padidinti produktų, tokie kaip makiažo pagrindai ar pudros, ilgaamžiškumą ir atsparumą drėgmei. Be to, yra tirtas jo poveikis odos būklei, ypač atsižvelgiant į jo gebėjimą mažinti odos blizgesį.

Tvarumas

Cinko stearato gamyboje svarbus tvarumas, ypač atsižvelgiant į naudojamų žaliavų šaltinius. Augalinės kilmės stearinė rūgštis, naudojama cinko stearato gamyboje, gali būti gaunama iš tvarių šaltinių, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip augaliniai aliejai yra auginami ir renkami. Tvarumo aspektas taip pat apima energijos suvartojimą ir atliekų tvarkymą gamybos proceso metu.

Reguliavimas

Cinko stearatas yra reguliuojamas įvairiose jurisdikcijose, siekiant užtikrinti jo saugumą kosmetikos produktuose. Europos Sąjungoje jis turi atitikti REACH reglamentą, kuris nustato aiškias gaires dėl cheminių medžiagų registracijos, vertinimo, autorizacijos ir apribojimų. JAV, FDA reguliuoja cinko stearatą kaip kosmetikos ingredientą, leidžiant jo naudojimą pagal Good Manufacturing Practices (GMP) standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa