Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Alcohol | Alcohol | Alkoholis

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų alkoholio šaltinis yra etanolis, kuris gaunamas iš natūralių žaliavų, pavyzdžiui, grūdų, vaisių ar cukranendrių sulčių. Fermentacijos metu mikroorganizmai skaido angliavandenius į etanolį ir anglies dioksidą, o vėliau etanolis išgryninamas distiliavimo būdu. Cheminis procesas apima reakcijas, tokias kaip hidratacija ar oksidacija, siekiant gauti tinkamą alkoholio formą kosmetikos produktams.

Paskirtis ir nauda

Alkoholis kosmetikos sudėtyje atlieka tirpiklio vaidmenį, padeda išsklaidyti ar ištirpinti kitus ingredientus, veikia kaip antiseptikas ir baktericidinė medžiaga. Jis pasižymi greitu išgaravimu, suteikia lengvesnę tekstūrą, palengvina tepimą ir suteikia vėsinantį pojūtį. Alkoholis taip pat veikia kaip astringentas, susiaurindamas poras ir mažindamas riebalų sekreciją, kas yra naudinga riebiai odai.

Saugumo informacija

Alkoholio saugumas odai priklauso nuo koncentracijos ir naudojimo dažnumo. Aukštos koncentracijos gali išdžiovinti odą, pažeisti odos barjerą ir sukelti dirginimą, ypač jautriai ar pažeistai odai. Ilgalaikis naudojimas gali sutrikdyti odos drėgmės balansą ir skatinti uždegiminius procesus. Mažose koncentracijose ir derinant su drėkinančiais komponentais, alkoholis gali veikti kaip tirpiklis ar konservantas, nekeliant didelės rizikos odos saugumui. Svarbu atkreipti dėmesį į individualų odos jautrumą ir stebėti odos reakciją, ypač naudojant švelnesnius alkoholio tipus, tokie kaip cetilo, stearilo ar cetearyl alkoholis.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad etanolis veikia kaip tirpiklis, antiseptikas ir greitai išgarinantis komponentas, palengvinantis veikliųjų medžiagų įsiskverbimą į odą. Tačiau didelės koncentracijos gali išsausinti odą ir sukelti uždegimines reakcijas. Mokslininkai taip pat pabrėžia, kad alkoholis gali skatinti laisvųjų radikalų susidarymą, prisidedantį prie odos senėjimo. Kosmetikos produktų formulės kūrimo metu svarbu atidžiai vertinti alkoholio koncentraciją ir vartojimo tikslą, remiantis naujausiais dermatologiniais ir toksikologiniais tyrimais.

Tvarumas

Alkoholio tvarumas aplinkosauginiu požiūriu gali kelti klausimus, nes etanolis dažnai išgaunamas iš atsinaujinančių žaliavų, kurių auginimas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai dėl intensyvios žemdirbystės. Alkoholio perdirbimo procesas reikalauja didelės energijos sąnaudos ir gali išskirti teršalus, prisidedančius prie klimato kaitos. Svarbu vertinti alkoholio tvarumą ne tik pagal biologinį skaidymąsi, bet ir pagal visą jo gyvavimo ciklą.

Reguliavimas

Europos Sąjungos kosmetikos produktų reglamentas (EC) Nr. 1223/2009 nustato griežtas taisykles alkoholio naudojimui, įskaitant koncentracijos ribojimus ir privalomą ingredientų sąrašo nurodymą etiketėje. Alkoholio kiekis higienos produktuose paprastai yra didesnis, bet turi atitikti saugos kriterijus. JAV FDA reikalauja, kad etanolis, izopropanolis ir etilo alkoholis būtų naudojami pagal Good Manufacturing Practices (GMP) vadovą, o dėmesys skiriamas produktų saugumo įvertinimui ir vartotojų informavimui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa