Calamine | Calamine | Kalaminas
Kategorija
Paviršiaus aktyviosios medžiagos
Šaltinis
Kosmetikos ingredientas kalaminas yra mineralinis cinko oksidas, kuris gaunamas iš cinko rūdos. Proceso pradžioje cinko rūda yra išgryninama, o po to kalcinuojama, siekiant išgauti cinko oksidą. Toliau šis oksidas yra sumaišomas su kitais mineralais ir cheminiais junginiais, kad būtų sukurtas galutinis produktas – kalaminas. Proceso metu svarbu kontroliuoti temperatūrą ir sudėtį, kad būtų pasiektas norimas rezultatas.
Paskirtis ir nauda
Kalaminas, dažnai sutinkamas dermatologiniuose produktuose, yra mineralinis junginys, sudarytas iš cinko oksido ir nedidelio kiekio geležies (III) oksido, suteikiančio jam būdingą rožinę spalvą. Šis ingredientas vertinamas dėl savo raminančių, antiseptinių ir absorbuojančių savybių, todėl yra naudojamas odos priežiūros priemonėse, skirtose gydyti įvairias odos problemas, pavyzdžiui, saulės nudegimus, vėjaraupius, niežulį, kontaktinį dermatitą ir netgi aknę. Kalaminas padeda mažinti odos paraudimą ir uždegimą, taip pat veikia kaip apsauginis barjeras, sugėręs perteklinę odos riebalų sekreciją ir sudarantis palankias sąlygas odos atsinaujinimui.
Saugumo informacija
Kalaminas yra laikomas ne tik saugiu, bet ir efektyviu odos priežiūros komponentu. Jis padeda mažinti niežėjimą ir ramina sudirgusią odą, todėl yra dažnai naudojamas produktuose, skirtuose gydyti vabzdžių įkandimų sukeltą niežulį, saulės nudegimus, pūslelines ir kitas odos būkles. Be to, jis pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir gali padėti apsaugoti odą nuo bakterijų sukeltų infekcijų. Kalaminas yra nekomedogeniškas, tai reiškia, kad jis neužkemša porų, todėl yra tinkamas net jautriai odai.
Moksliniai tyrimai
Kalaminas yra plačiai tyrinėtas dėl savo raminančių, priešuždegiminių ir antiseptinių savybių, kurios leidžia jį naudoti kosmetikoje, ypač produktuose skirtuose odos raminimui ir apsaugai. 2010 m. atlikto tyrimo, kuris buvo publikuotas žurnale ‘Indian Journal of Pharmacology’, rezultatai parodė, kad kalaminas efektyviai sumažina aknės simptomus, o tai patvirtina jo naudojimą kaip aktyvų komponentą aknę gydančiuose produktuose. Be to, kalaminas yra vertinamas dėl savo gebėjimo absorbuoti UV spindulius, dėl ko jis tampa vertingu ingredientu saulės apsaugos produktuose. Mokslininkai pabrėžia būtinybę atlikti papildomus tyrimus, siekiant išsamiai įvertinti jo poveikį įvairioms odos tipams ilgalaikėje perspektyvoje.
Tvarumas
Kalaminas išgaunamas iš cinko rūdų, kurios yra gana paplitusios. Vis dėlto, rūdų gavyba gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, susijusį su didelio masto žemės kasinėjimais ir galimu teršalų, tokių kaip sunkieji metalai, išsiskyrimu į aplinką. Svarbu, kad kalaminą gaminančios įmonės laikytųsi tvarios praktikos, mažintų neigiamą poveikį gamtai per visą gaminio gyvavimo ciklą, įskaitant atsakingą išteklių naudojimą, atliekų tvarkymą ir taršos mažinimą, kad būtų išlaikytas ekosistemų stabilumas.
Reguliavimas
Europos Sąjungoje kalaminas kaip kosmetikos ingredientas yra reguliuojamas pagal Kosmetikos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato, kad visi kosmetikos produktai turi būti saugūs naudojimui pagal normalias arba numatomas naudojimo sąlygas. Gamintojai privalo užtikrinti, kad produktai atitiktų nurodytus saugumo reikalavimus, o visi ingredientai būtų įtraukti į produktų sudėtį ir nurodyti etiketėse. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) pripažįsta kalaminą kaip saugų ir veiksmingą odos apsaugos priemonę. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Azijoje, kalaminas taip pat yra populiarus ingredientas, naudojamas įvairiuose odos priežiūros produktuose, tačiau jo naudojimas turi atitikti atitinkamos šalies reglamentus.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.