Lysine | Lysine | Lizinas
Kategorija
Aktyviosios medžiagos
Šaltinis
Kosmetikos ingredientas Lysinas dažniausiai gaunamas iš fermentacijos proceso, kuris vyksta naudojant mikroorganizmus, tokius kaip bakterijos arba mielės. Šis procesas prasideda su šaltiniu, kuris gali būti natūralus arba sintetinis. Natūralus šaltinis dažniausiai yra maisto produktai, tokie kaip mėsa, žuvis arba pienas, kuriuose yra didelis kiekis Lysino. Sintetiniai šaltiniai gali būti chemikalai, kurie gaminami laboratorijose. Ekstrakcijos procesas apima atskyrimą ir valymą, kad būtų gautas grynas Lysino ekstraktas. Cheminiai procesai, tokiu kaip filtravimas ir kristalizacija, yra naudojami siekiant išgauti aukštos kokybės Lysino produktą, kuris gali būti naudojamas kosmetikos gamyboje.
Paskirtis ir nauda
Lizinas, būtina amino rūgštis, kosmetikos produktuose dažniausiai naudojamas dėl jo drėkinamųjų ir odos barjero stiprinimo savybių. Ši amino rūgštis padeda išlaikyti odos elastingumą, skatina kolageno gamybą, kuris yra būtinas sveikai ir jaunatviškai odai. Lizinas taip pat turi svarbų vaidmenį odos atsinaujinimo procese, nes palaiko naujų ląstelių augimą. Be to, jis veikia kaip antioksidantas, apsaugantis odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos, kurie gali sukelti ankstyvą senėjimą. Dėl šių priežasčių lizinas yra vertinamas ingredientas formuluojant produktus skirtus odos priežiūrai, ypač siekiant pagerinti odos būklę ir mažinti senėjimo požymius.
Saugumo informacija
Lizinas, būdamas esminė aminorūgštis, yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo odos priežiūros savybių ir yra laikomas saugiu ingredientu, kai jis yra įtrauktas į kosmetinių produktų sudėtį. Tyrimai rodo, kad lizinas gali padėti atkurti odos barjerą, taip pat skatina kolageno gamybą, kuris yra būtinas sveikai ir stangriai odai. Lizino naudojimas kosmetikoje nesukelia dirginimo ar alerginių reakcijų, todėl jis tinka net jautriai odai. Dermatologiniai testai patvirtina, kad lizinas yra ne tik efektyvus, bet ir saugus odos priežiūros komponentas, nesukeliantis nepageidaujamų šalutinių poveikių. Be to, jis nėra kancerogeniškas ir neturi toksinio poveikio, todėl gali būti naudojamas ilgalaikiuose odos priežiūros produktuose be jokios rizikos sveikatai.
Moksliniai tyrimai
Lizinas, natūrali aminorūgštis, yra svarbus kosmetikos ingredientas, dėl savo drėkinamųjų savybių ir gebėjimo padėti palaikyti odos barjerą. Moksliniuose tyrimuose nustatyta, kad lizinas prisideda prie kolageno sintezės, kuris yra būtinas odos tvirtumui ir elastingumui išlaikyti. Be to, lizinas gali padėti sumažinti pigmentacijos problemas, nes jis veikia kaip melanogenezei svarbus faktorius. Tyrimai taip pat rodo, kad lizinas gali turėti priešuždegiminį poveikį, todėl jis naudojamas produktuose, skirtuose jautriai ar uždegimą linkusiai odai. Lizino hidrochlorido, jo dažnai naudojamos formos kosmetikoje, veiksmingumas ir saugumas yra išsamiai ištirti, o jo naudojimas yra reglamentuojamas atitinkamų sveikatos priežiūros institucijų, siekiant užtikrinti vartotojų saugumą.
Tvarumas
Lizinas, amino rūgštis, į cosmetic ingredientų spektrą įtraukiamas dėl savo drėkinamųjų savybių, tačiau jo tvarumo aspektas priklauso nuo išgavimo ir apdorojimo proceso. Gamtoje lizinas gausus yra mikroorganizmuose ir augaluose, todėl jo sintezė gali būti atliekama naudojant biotechnologinius metodus, pavyzdžiui, fermentaciją, kurios poveikis aplinkai yra žymiai mažesnis lyginant su cheminiu sintezės būdu. Fermentacinis būdas leidžia išvengti naudojimo kenksmingų chemikalų ir mažinti atliekų kiekį, tačiau vis dėlto svarbu atsižvelgti į energijos sąnaudas ir šiltnamio dujų išmetimą, kurie susiję su fermentacijos procesu. Tvarumo aspektas taip pat apima ir atsinaujinančių išteklių, tokių kaip cukrinių augalų, naudojimą lizino gamyboje, taip mažinant priklausomybę nuo iškastinių išteklių.
Reguliavimas
Lizinas – viena iš būtinųjų amino rūgščių, kurios naudojamos kosmetikos produktuose dėl jų drėkinamųjų ir odos būklę gerinančių savybių, Europos Sąjungoje yra reguliuojamas pagal griežtus kosmetikos produktų saugos standartus. Pagal Europos Sąjungos reglamentą (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, visi kosmetikos ingredientai, įskaitant liziną, privalo būti įvertinti ir patvirtinti kaip saugūs naudojimui. Nors konkrečių lizino kiekių apribojimų kosmetikos produktuose ES teisės aktuose nėra nustatyta, bet kosmetikos gamintojai privalo užtikrinti, kad visi jų produktai atitiktų bendrą saugos reikalavimą, t.y. neturėtų pakenkti žmogaus sveikatai esant normaliam arba pagrįstai prognozuojamam naudojimui. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijoje, taip pat galioja savos reguliacijos, kurios pareikalauja, kad kosmetikos produktai, įskaitant tuos, kurių sudėtyje yra lizino, atitiktų atitinkamų šalių nustatytus saugumo standartus.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.