PEG-10 | Polyethylene Glycol 10 | PEG-10 – PEG-10
Kategorija
Emulsikliai
Šaltinis
Kosmetikos ingredientas PEG-10 gaunamas iš polietileno glikolio ir lauril sulfato, kuris yra išgrynintas iš aliejaus. Polietileno glikolis pirmiausia išgryninamas destiliacijos būdu, o vėliau reaguoja su lauril sulfatu, susidaro PEG-10. Šiame cheminiame procese reikalingi specialūs katalizatoriai ir temperatūros sąlygos. Galutinis produktas išvalomas, kad būtų užtikrinta jo saugumas ir efektyvumas kosmetikos gaminiuose.
Paskirtis ir nauda
PEG-10 yra polimeras, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip emolientas, tirpiklis ir emulsiklis. Jis pagerina odos būklę, suteikia drėkinamąjį efektą, padeda produktams lengviau sklaidytis ant odos paviršiaus ir prisideda prie aktyviųjų ingredientų stabilumo. PEG-10 sumažina kosmetikos produktų klampumą, todėl jie tampa lengviau tepami, taip pagerindamas vartotojo patirtį.
Saugumo informacija
PEG-10 laikoma saugia ingredientu, kai naudojama nustatytose koncentracijose. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad šis junginys paprastai nesukelia dirginimo ar alerginių reakcijų, tačiau gali sukelti individualų netoleravimą. PEG-10 turėtų būti vengiama produktuose, skirtuose pažeistai odai, dėl galimos padidėjusios absorbcijos. Gamintojai turėtų užtikrinti, kad PEG-10 būtų gaminama be etileno oksido ir 1,4-dioksano, siekiant užtikrinti produkto saugumą.
Moksliniai tyrimai
Moksliniai tyrimai patvirtina, kad PEG-10 yra gerai toleruojamas odos ir retai sukelia alergines reakcijas ar dirginimą. Šiuolaikiniai apdorojimo metodai leidžia sumažinti toksinių teršalų, tokių kaip 1,4-dioksanas, kiekį iki saugių lygių. PEG-10 naudojamas įvairių odos priežiūros produktų sudėtyje dėl jo gebėjimo formuoti minkštas tekstūras ir veiksmingai drėkinti odą.
Tvarumas
PEG-10 susilaukia kritikos dėl tvarumo, ypač atsižvelgiant į žaliavų išgavimą iš naftos ir perdirbimo procesus, kurie gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. PEG-10 gamybos procese naudojamos chemikalijos ir tirpikliai gali sukelti taršą, o nepakankamai efektyvus šių medžiagų valdymas gali turėti ilgalaikį poveikį aplinkai. PEG-10 vertinama kaip mažiau tvari alternatyva, palyginti su atsinaujinančiais ir ekologiškais ingredientais.
Reguliavimas
Europos Sąjungoje PEG-10 reguliavimas yra kontroliuojamas pagal Reglamentą (EB) Nr. 1223/2009, kuris nustato reikalavimus dėl saugumo ir ženklinimo. PEG-10, naudojamas kaip emulsiklis ir odos kondicionierius, turi atitikti mikrobiologinės saugos ir cheminių medžiagų koncentracijos kriterijus. Nors konkrečių ribinių verčių PEG-10 atžvilgiu nėra, bet koks produktas, kuriame jis yra, privalo atitikti bendrą saugos reikalavimą. Kitose rinkose reguliavimas gali skirtis, bet dažniausiai remiamasi tarptautiniais standartais ir toksikologiniais vertinimais, leidžiančiais nustatyti saugius naudojimo lygius. Saugumas turi būti įrodytas pagal atitinkamus teisės aktus ir mokslinius įrodymus.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.