Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Alpha Hydroxy Acids | Alpha Hydroxy Acids | Alfa hidroksirūgštys

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Alfa hidroksi rūgštys (AHA) kosmetikos ingredientai išgaunami iš augalinių šaltinių, tokių kaip vaisiai, pienas ir cukraus produktai. Šie ingredientai yra turtingi natūraliomis rūgštimis, kurios yra būtinos AHA gavimui. Ekstrahavimo procesas apima rūgščių išgryninimą, fermentavimą ir rafinaciją, siekiant gauti gryną bei stabilų AHA produktą, paruoštą įtraukti į įvairius grožio produktus.

Paskirtis ir nauda

Alfa hidroksirūgštys (AHA) yra vandenyje tirpios rūgštys, dažnai gaunamos iš pieno, cukranendrių ar obuolių. Jos naudojamos odos priežiūros priemonėse dėl gebėjimo švelniai šalinti negyvas odos ląsteles, paspartinti ląstelių atsinaujinimą, pagerinti odos tekstūrą ir tonusą, mažinti smulkias raukšles bei pigmentacijos netolygumus. AHA taip pat padeda drėkinti odą ir skatina kolageno gamybą, gerinant odos tvirtumą ir elastingumą. Tačiau dėl rūgštinės prigimties, AHA gali dirginti odą, todėl produktai turi būti atsakingai parinkti pagal odos tipą ir naudojama apsauga nuo saulės.

Saugumo informacija

Nors AHA plačiai naudojamos kosmetologijoje dėl odos atnaujinimo savybių, saugumo aspektas išlieka svarbus. Ingredientų koncentracija ir pH lygis yra lemiami veiksniai, lemiantys jų saugumą. Per didelės koncentracijos ar netinkamas pH gali sukelti odos dirginimą, sausumą ar net nudegimus, ypač jautriai odai. Todėl AHA turintys produktai turi būti kruopščiai testuojami ir derinami pagal odos būklę. Vartotojams rekomenduojama naudoti saulės apsaugos priemones, nes AHA gali padidinti odos jautrumą UV spinduliams. Europos Sąjungos reglamentas nustato maksimalias leistinas AHA koncentracijas ir reikalauja specialių įspėjamųjų etikečių.

Moksliniai tyrimai

Alfa hidroksirūgštys (AHA) yra plačiai tiriamos kosmetologijos srityje dėl jų odos šveitimo, kolageno gamybos skatinimo ir odos tekstūros bei spalvos gerinimo savybių. Tyrimai patvirtina, kad AHA, tokios kaip glikolio, pieno ir citrinų rūgštys, efektyviai pašalina negyvas odos ląsteles ir skatina naujų, sveikesnių ląstelių atsinaujinimą. Moksliniai eksperimentai rodo AHA rūgščių efektyvumą mažinant raukšleles, pigmentacijos pakitimus ir gydant aknę. Derinant AHA su kitais ingredientais, galima pasiekti dar geresnių odos priežiūros rezultatų. Tačiau svarbu užtikrinti saugią ir veiksmingą produktų formulę, atsižvelgiant į koncentraciją ir pH lygį.

Tvarumas

Alfa hidroksirūgštys (AHA) kosmetikos pramonėje gaunamos iš augalinių šaltinių, tokių kaip cukranendrės, citrinos ir obuoliai, arba sintetiniais būdais. Tvarumo aspektu svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad natūralių šaltinių eksploatavimas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai: intensyvi žemės ūkio veikla, chemikalų naudojimas perdirbant ir netvarkingai šalinamos atliekos. Tvarumo gerinimas susijęs su atsakingu šių rūgščių išgavimu, tausojant gamtos išteklius, mažinant chemikalų naudojimą ir užtikrinant atliekų perdirbimą.

Reguliavimas

Alfa hidroksirūgštys (AHA) plačiai naudojamos kosmetikos pramonėje, tačiau jų naudojimas yra reglamentuotas siekiant užtikrinti vartotojų saugumą. Europos Sąjungoje nustatytos maksimalios leistinos AHA koncentracijos namų vartojimo ir nuplaunamuose produktuose. Be to, produktams, kuriuose yra daugiau nei 0,5% AHA ir kurie lieka ant odos, privaloma nurodyti įspėjimą apie UV spindulių pavojų ir būtinybę naudoti apsaugą nuo saulės. Kitose rinkose, kaip JAV, FDA rekomenduoja, kad AHA koncentracija kosmetikoje neviršytų 10%, tačiau šios rekomendacijos nėra privalomos. Reguliuojant AHA naudojimą, svarbu atsižvelgti į rūgščių tipą, koncentraciją ir pH lygį, nes tai gali turėti įtakos produkto saugumui ir veiksmingumui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa