Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Beeswax | Beeswax | Bičių vaškas

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Bičių vaškas, kosmetikos ingredientas, gaunamas iš bičių lervų. Proceso pradžioje bičių šeima statosi sparnuotą vaško langą, kuriame lervos vystosi. Kai lervos subręsta, jas ištraukia iš lervų langų ir perdirba. Norint išgauti vašką, lervos sumalkomos ir ištirpinamos šiltame vandenyje. Tada išgautas vaškas filtruojamas ir valomas. Galutinis produktas yra natūralus bičių vaškas, turintis įvairių naudingų savybių kosmetikos gamybai.

Paskirtis ir nauda

Bičių vaškas, gaminamas iš bičių vasko liaukų sekreto, yra vertinamas kosmetikos pramonėje dėl savo savybių: jis yra natūralus emulsiklis, kuris padeda sujungti vandenį ir aliejus, todėl yra naudojamas įvairiuose kremuose, losjonuose ir balzamuose. Dėl savo kietumo ir atsparumo šilumai bičių vaškas suteikia struktūrą lūpų balzamams ir dekoratyvinei kosmetikai. Jis taip pat veikia kaip odos kondicionierius, padedant užrakinti drėgmę ir mažinant trans-epiderminį vandens praradimą, todėl oda išlieka minkšta ir elastinga. Be to, bičių vaškas pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, kurios padeda apsaugoti kosmetikos produktus nuo mikroorganizmų ir pratęsti jų galiojimo laiką.

Saugumo informacija

Bičių vaškas (lot. Cera Alba) yra laikomas saugiu kosmetikos ingredientu, naudojamu įvairiuose odos priežiūros produktuose dėl savo minkštinančių ir drėkinančių savybių. Jame esantys natūralūs emolientai padeda išlaikyti odos drėgmę ir formuoja apsauginį barjerą, kuris saugo odą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Dažniausiai bičių vaško alergijos atvejai yra reti, tačiau jis gali sukelti alergines reakcijas žmonėms, turintiems alergiją medui ar bičių produktams. Be to, bičių vaškas yra nekomedogeniškas, todėl jis neturėtų sukelti spuogų ar užkimšti porų, kas dar labiau patvirtina jo saugumą odos priežiūros produktuose. Tačiau, vertinant saugumą, svarbu atsižvelgti į individualų žmogaus odos jautrumą ir galimas alergines reakcijas, ypač esant jautriai ar alergiškai odai.

Moksliniai tyrimai

Bitumas, arba bičių vaškas, yra natūralus produktas, gaunamas iš medaus bičių (Apis mellifera) vaško liaukų, kuris moksliniuose tyrimuose yra vertinamas dėl savo fizikinių ir cheminių savybių, leidžiančių jį plačiai naudoti kosmetikos pramonėje. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad bitumas pasižymi emoliacinėmis, stabilizuojančiomis ir filmą formuojančiomis savybėmis, todėl jis yra naudojamas kaip sudedamoji dalis įvairiuose odos ir plaukų priežiūros produktuose. Be to, bitumas yra tiriamas dėl jo antioksidacinių savybių, kurios gali padėti apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos. Taip pat yra atlikta tyrimų, kuriuose išnagrinėtas bitumo derinys su kitais ingredientais, siekiant nustatyti sinergetinius poveikius, kurie galėtų pagerinti galutinių kosmetikos produktų efektyvumą. Nors bitumas yra laikomas saugiu ingredientu, moksliniai tyrimai taip pat atkreipia dėmesį į potencialias alergines reakcijas kai kuriems asmenims, todėl tolesni tyrimai yra būtini siekiant išsamiai suprasti visus jo poveikius žmogaus sveikatai.

Tvarumas

Bičių vaškas, naudojamas kosmetikos pramonėje, yra natūralus ingredientas, gaunamas iš bičių avilių. Jo tvarumas priklauso nuo bičių ūkių priežiūros ir avilių tvarkymo praktikų. Svarbu paminėti, kad bičių vaško gamyba yra glaudžiai susijusi su bičių populiacijos sveikata ir bičių ūkių ekologiniu poveikiu. Perkėlimo metu ir perdirbant vašką, siekiama minimaliai paveikti aplinką, tačiau pačios bičių fermos gali turėti neigiamą poveikį dėl pesticidų naudojimo ir bičių gyvenamųjų vietų praradimo. Be to, bičių vaškas yra atsinaujinantis resursas, tačiau jo tvarumas priklauso nuo atsakingo bičių auginimo ir avilių priežiūros, užtikrinant, kad būtų išvengta per didelio bičių išnaudojimo ir palaikoma jų populiacijos sveikata. Taip pat svarbu, kad vaško išgavimas ir apdorojimas būtų atliekamas tausojant aplinką, vengiant cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti ekosistemai.

Reguliavimas

Bičių vaškas (Cera Alba) yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo savybių kaip stabilizatorius, emulsiklis ir odos kondicionuojantis agentas. Europos Sąjungoje bičių vaško kaip kosmetikos ingrediento naudojimas yra reglamentuojamas ES Kosmetikos reglamentu (EC) Nr. 1223/2009, kuris užtikrina, kad visi kosmetikos produktai būtų saugūs vartotojų sveikatai. Šiame reglamente nėra nustatytas konkretus leistinas bičių vaško kiekis kosmetikos produktuose, tačiau bet kuris ingredientas, įskaitant bičių vašką, turi būti įtrauktas į produkto sudėtį ir nurodytas INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) pavadinimu. Be to, produktų, kuriuose yra bičių vaško, saugumas turi būti įvertintas prieš juos pateikiant rinkai. Kitose rinkose, tokiuose kaip Jungtinės Valstijos ar Kanada, bičių vaškas taip pat laikomas saugiu ingredientu, kai naudojamas nustatytose kosmetikos gamybos praktikose. Vis dėlto, bet koks kosmetikos produktas, kuriame yra bičių vaškas, turi atitikti kiekvienos šalies ar regiono nustatytus reglamentus ir direktyvas, susijusias su kosmetikos produktais.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa