Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Cyclomethicone | Cyclomethicone | Ciklometikonas

Kategorija

Tekstūros stiprintojai

Šaltinis

Ciklometikonas yra kosmetikos ingredientas, sintetinamas iš silikono, mineralinės kilmės medžiagos. Pradinėje gamybos stadijoje silikonas ekstrahuojamas iš kvartzo ar smėlio – silicio dioksido formų. Vėliau, per keletą cheminių transformacijų, ypač per silikono hidrolozę, silikono molekulės yra skaidomos ir vėl sujungiamos į ciklometikono struktūras naudojant katalizatorius. Ši gamybos seka reikalauja išplėtotų technologinių sprendimų bei aukšto lygio cheminių žinių.

Paskirtis ir nauda

Ciklometikonas patenka į silikonų grupę ir yra vertinamas dėl savo gebėjimo išgaruoti be riebios ar lipnios liekanos, suteikiant produktams lengvumą ir sklandų tepimą. Jis yra nekomedogeninis, t.y. nekemša porų, dėl ko tinka naudoti net jautriai odai. Kaip emolientas, ciklometikonas padeda išlaikyti odos drėgmę, o plaukų priežiūros priemonėse jis suteikia švelnumą, blizgesį ir padeda formuoti šukuosenas.

Saugumo informacija

Ciklometikonas yra pripažintas saugiu kosmetikos komponentu. Europos Komisijos mokslinio komiteto dėl vartotojų saugos (SCCS) atlikti tyrimai patvirtina, kad jis nesukelia odos dirginimo ar alerginių reakcijų. Jis greitai išnyksta nuo odos paviršiaus, sumažindamas galimą poveikį odos giluminiams sluoksniams, ir nėra toksiškas sistemiškai, todėl jo vartojimas laikomas saugiu vartotojų sveikatai.

Moksliniai tyrimai

Ciklometikonas, arba ciklometil siloksanai, yra chemiškai stabilus ir inertinis, mažai tikėtina, kad sukels alergines reakcijas. Vis dėlto, mokslininkai tiria jo poveikį aplinkai, ypač vandens ekosistemoms, kadangi jis gali būti sunkiai biologiškai skaidomas. Tai skatina ieškoti aplinkai draugiškesnių alternatyvų kosmetikos pramonėje.

Tvarumas

Ciklometikonas turi įtakos aplinkai, pradedant išteklių išgavimu ir baigiant perdirbimu. Silicio, kuris yra esminis silikono gamybai, išgavimas susijęs su dideliu žemės kasimu, o tai gali turėti poveikį ekosistemoms ir biologinei įvairovei. Nors laikomas mažiau kenksmingu nei kiti silikonai, ciklometikonui būdingas lėtas skaidymasis aplinkoje, galintis sukelti bioakumuliaciją gyvų organizmų audiniuose. Tvarumo ir ilgalaikio poveikio aplinkai klausimai reikalauja išsamios analizės ir tolesnių tyrimų.

Reguliavimas

Ciklometikonas yra reguliuojamas ES pagal Kosmetikos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris reikalauja, kad visi kosmetikos produktų ingredientai būtų saugūs vartotojams. Nors dėl aplinkosauginių priežasčių Kanadoje šio junginio naudojimas ribojamas, Europos Cheminių medžiagų agentūra (ECHA) irgi atlieka įvertinimus. Gamintojai privalo laikytis geros gamybos praktikos, užtikrinti produktų saugumą, o JAV ciklometikonas yra reguliuojamas FDA, nors specifinės ribinės vertės nėra nustatytos.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa