Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Diatomaceous Earth | Diatomaceous Earth | Diatominė žemė

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Diatomitas, dar žinomas kaip diatomų žemė, yra natūrali medžiaga, sudaryta iš fosilizuotų diatomų – mikroskopinių vandens dumblių – liekanų. Išgaunant diatomitą, kasami dideli jo nuosėdų telkiniai, kurie po to smulkinami ir malami į miltelių formą. Šie milteliai yra apdorojami įvairiais chemijos procesais, siekiant išvalyti ir praturtinti juos, įskaitant plovimą, džiovinimą ir kartais net kalcinavimą.

Paskirtis ir nauda

Diatomų žemė kosmetikoje dažniausiai naudojama kaip švelnusis abrazyvas odos šveitimui, efektyviai pašalinantis negyvas odos ląsteles ir skatinantis odos atsinaujinimą. Dėl savo porėtos struktūros, ji taip pat pasižymi gebėjimu sugerti riebalus ir drėgmę, todėl gali būti naudojama kaip natūralus sausiklis produktuose, skirtuose riebiai odai. Be to, diatomų žemė gali padėti tolygiai paskirstyti kitus kosmetikos produktų ingredientus ir suteikti matinį efektą makiažo produktuose.

Saugumo informacija

Nors diatomų žemė yra natūralus mineralas, sudarytas iš fosilizuotų diatomų krištolų, joje esančios smulkios dalelės gali būti aštrios, todėl per didelė koncentracija arba netinkamas naudojimas kosmetikos produktuose gali pažeisti odos barjerą ir sukelti dirginimą. Kvėpavimo takų saugumo aspektas taip pat nėra ignoruotinas, ypač gamybos metu. Kosmetikos produktuose diatomų žemė dažniausiai naudojama ribotose koncentracijose ir yra laikoma saugia, jeigu laikomasi nurodytų formulavimo reikalavimų ir vartojimo instrukcijų.

Moksliniai tyrimai

Tyrimai rodo, kad dėl savo mikroporėtos struktūros ir aukšto silicio dioksido kiekio, diatomų žemė turi gebėjimą adsorbuoti riebalus ir kitas nešvarumų daleles, todėl ji dažnai naudojama kaip šveitiklis ir absorbuojantis komponentas odos priežiūros produktuose. Atliekami tyrimai taip pat dėl diatomų žemės antioksidacinių savybių ir galimybės saugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos. Tačiau, nepaisant šių teigiamų savybių, yra svarbu atsižvelgti į galimus diatomų žemės sukeliamus dirginimus, ypač jautriai odai.

Tvarumas

Diatomų žemė yra natūralus, neatsinaujinantis ingredientas, tačiau jos tvarumas yra dviprasmiškas. Nors diatomų žemė yra gausus natūralus išteklius, susidarantis iš mikroskopinių vandens dumblių fosilių, nekontroliuojamas ar intensyvus išteklių išgavimas gali turėti neigiamą poveikį ekosistemoms. Be to, diatomų žemės perdirbimas gali sukelti dulkėtumą ir oro taršą, kelia grėsmę darbuotojų sveikatai ir aplinkai.

Reguliavimas

Diatomito žemė yra reguliuojama kaip kosmetikos ingredientas tiek Europos Sąjungoje, tiek kitose rinkose, siekiant užtikrinti vartotojų saugumą ir produktų kokybę. Nors konkrečių ribojimų diatomito žemei nėra, kiekvienas produktas, kuriame ji naudojama, privalo atitikti bendruosius saugumo reikalavimus. Skirtingos formos ir naudojimo būdai gali turėti specifinius vertinimo kriterijus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa