Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Methylchloroisothiazolinone | Methylchloroisothiazolinone | Metilchlorizotiazolinonas

Kategorija

Konservantai

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento Methylchloroisothiazolinone šaltinis yra chemiškai sintezuojamas. Procesas prasideda nuo 2-chloroacetamido-2-methylpropanol ir sulfuryl chlorido reakcijos, kurioje gaunamas 5-chloro-2-methyl-4-isothiazolin-3-one. Šis junginys tada reaguoja su formaldehidu, sudarant Methylchloroisothiazolinone. Šis sintezės procesas yra sudėtingas ir reikalauja aukštos cheminės tikslumo, tačiau svarbus norint gauti šį kosmetikos ingredientą.

Paskirtis ir nauda

Metilchloroisotiazolinonas yra konservantas, kuris dėl savo antimikrobinių savybių plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje, ypač vandens pagrindu pagamintuose produktuose, kurie yra linkę į mikroorganizmų augimą. Ši medžiaga efektyviai slopina bakterijų, pelėsių ir mielių vystymąsi, ilgina produkto galiojimo laiką ir užtikrina jo higieniškumą vartojimo metu. Be to, metilchloroisotiazolinono panaudojimas leidžia sumažinti kitų potencialiai dirginančių ar alergizuojančių konservantų kiekį. Tačiau svarbu paminėti, kad šis konservantas gali sukelti alergines reakcijas ar kontaktinį dermatitą, todėl jo naudojimas kosmetikoje reglamentuojamas ir ribojamas įvairiose šalyse.

Saugumo informacija

Metilchloroisothiazolinone (MCI) yra konservantas, naudojamas įvairiose kosmetikos priemonėse, siekiant apsaugoti nuo bakterijų ir pelėsių augimo, tačiau jo saugumas odai kelia diskusijas. MCI gali sukelti alergines reakcijas ir kontaktinį dermatitą, ypač jautrią odą turintiems asmenims, o ilgalaikis ar didelės koncentracijos šio konservanto naudojimas gali padidinti odos jautrumą ir riziką susirgti alerginėmis odos ligomis. Europos Sąjungoje ir kitose reguliavimo institucijose MCI naudojimas kosmetikoje yra griežtai ribojamas dėl jo sensibilizuojančių savybių, o kosmetikos gamintojai raginami naudoti alternatyvius, mažiau alergizuojančius konservantus. Atitinkamai vartotojams patariama atidžiai tikrinti produktų sudėtį ir vengti šio ingrediento, jeigu yra žinoma odos jautrumo problema ar anksčiau buvo pastebėta neigiama reakcija.

Moksliniai tyrimai

Methylchloroisothiazolinone (MCI) yra plačiai naudojamas konservantas kosmetikos pramonėje, tačiau moksliniai tyrimai atskleidžia jo alergizuojančias savybes ir galimą toksiškumą. Dermatologinės studijos nurodo, kad MCI gali sukelti kontaktinį dermatitą, o jo naudojimas paliečiamuose kosmetikos gaminuose, pavyzdžiui, losjonuose ar drėkinamajame kreme, yra ypač problemiškas dėl tiesioginio ir ilgalaikio odos kontakto. Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) duomenys patvirtina, kad MCI yra vienas iš dažniausiai kontaktinius alergenus sukeliančių konservantų. Tuo tarpu, atlikti toksikologiniai tyrimai rodo, kad šis cheminis junginys gali būti neurotoksiškas ir pakenkti vandens organizmams, dėl ko keliamas klausimas dėl jo saugumo ne tik kosmetikos vartotojams, bet ir aplinkai. Reaguodama į šiuos atradimus, Europos Sąjunga apribotų MCI koncentraciją kosmetikos produktuose iki 0,0015% ir draudžia jį naudoti paliečiamuose produktuose, siekiant sumažinti alergijų ir kitų neigiamų poveikių riziką.

Tvarumas

Methylchloroisothiazolinone (MCI) yra konservantas, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje, tačiau jo tvarumas ir poveikis aplinkai sukelia susirūpinimą. Gamybos procese šio chemikalijos išgavimas ir apdorojimas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai dėl galimų toksinių šalutinių produktų, kurie gali atsirasti ir teršti gamtą. Be to, MCI yra biocidas, kuris gali pakenkti vandens ekosistemoms, nes sunkiai suyra aplinkoje ir gali kauptis gyvų organizmų audiniuose, sukelianti potencialią riziką vandens organizmams. Tai reiškia, kad, nepaisant jo veiksmingumo kaip konservanto, MCI naudojimas gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių gamtai, todėl būtina atidžiai vertinti alternatyvas ir mažinti šio ingrediento naudojimą, siekiant sumažinti poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Methylchloroisothiazolinone (MCI) yra konservantas, naudojamas kosmetikoje ir asmeninės higienos produktuose, tačiau dėl jo alergizuojančių savybių Europos Sąjungoje (ES) jo naudojimas yra griežtai reglamentuotas. Pagal ES kosmetikos reglamentą (1223/2009), MCI kartu su Methylisothiazolinone (MI) deriniu leidžiama naudoti tik iki 0,0015% (15 ppm) koncentracijos skalbiamuose produktuose. Nuo 2017 m. liepos 12 d. draudžiama naudoti MCI ir MI mišinį produktuose, kurie lieka ant odos (ne skalbiami nuo odos). Atskirai, MI leidžiama naudoti ne skalbiamuose produktuose iki 0,01% (100 ppm) koncentracijos. Šie apribojimai atspindi mokslinių tyrimų rezultatus, kurie parodė didesnį MCI/MI sukeltų alerginių reakcijų pavojų. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose, Australijoje, ir Azijos šalyse, MCI naudojimas taip pat gali būti reguliuojamas, bet taisyklės gali skirtis nuo ES standartų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa