Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Retinylretinoate | Retinyl Retinoate | Retinilretinoatas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Retinilretinoatas yra galingas kosmetikos ingredientas, gaunamas iš sudėtingo proceso, apimančio retinolį ir retino rūgštį. Pradžioje retinolis išgautas iš šaltinių, tokie kaip gyvūnų kepenys ar augalinės kilmės šaltiniai, pavyzdžiui, morkos. Po cheminių reakcijų retinolis paverčiamas į retino rūgštį, kuri vėliau konvertuojama į retinilretinoatą per esterinimo procesą – cheminę reakciją, kurioje rūgštis reaguoja su alkoholiu. Galutinis produktas, retinilretinoatas, yra stabili ir veiksminga vitamino A forma, kuri siūlo daugybę naudos odai.

Paskirtis ir nauda

Retinilretinoatas yra odos priežiūros ingredientas, jungiantis retinolio ir retino rūgšties savybes, siekiant pasiūlyti švelnesnį ir efektyvesnį odos senėjimo mažinimo sprendimą. Jis pasižymi didesne stabilumu šviesos ir oro atžvilgiu, kas leidžia išvengti greito ingrediento degradacijos ir užtikrina ilgalaikį jo efektyvumą. Retinilretinoatas veiksmingai stimuliuoja kolageno sintezę, mažina raukšlių gylį, pagerina odos tekstūrą bei tonusą ir mažina pigmentacijos pažeidimus, todėl yra vertinamas dėl savo anti-aging savybių. Dėl mažesnio dirginimo lygio, jis tinka net ir jautresnės odos priežiūrai.

Saugumo informacija

Retinilretinoatas, dar žinomas kaip retinilesteris, yra odos priežiūros produktuose naudojama medžiaga, kurios saugumas odai yra svarbus vartotojų ir mokslininkų dėmesio objektas. Tyrime nustatyta, kad retinilretinoatas, naudojamas įprastinėse kosmetikos produktų koncentracijose, nekelia didelės rizikos odos dirginimui ar sensibilizacijai. Tačiau retinoidai gali sukelti odos jautrumą saulės šviesai, todėl produktai su retinilretinoatu turėtų būti naudojami kartu su saulės apsaugos priemonėmis. Rekomenduojama vengti šio ingrediento nėštumo metu.

Moksliniai tyrimai

Retinilretinoatas, sintetinis vitamino A darinys, sukurtas sumažinti retinoidų sukeltą odos dirginimą, tuo pačiu išlaikant jų teigiamą poveikį odos senėjimo požymiams mažinti. Tyrimai atskleidė, kad retinilretinoatas efektyviai veikia raukšlių mažinimą, odos tekstūros gerinimą bei pigmetacijos šviesinimą. Palyginti su retinoliu, retinilretinoatas yra stabilesnis šviesos ir oro poveikio atžvilgiu. 2018 m. atlikto klinikinio tyrimo metu nustatyta, kad retinilretinoato naudojimas per 8 savaites žymiai pagerino odos būklę. Nors retinilretinoatas yra perspektyvus ingredientas dermatologijoje ir kosmetologijoje, tolesni tyrimai yra būtini siekiant išsamiai ištirti jo poveikį ir galimas sąveikas su kitais kosmetiniais komponentais.

Tvarumas

Retinilretinoatas, esterio formos junginys, turintis tiek retinolio, tiek retino rūgšties savybes, yra vertinamas dėl savo odą atjauninančių savybių. Tačiau jo tvarumas aplinkos požiūriu kelia tam tikrų klausimų, nes jo gamyba reikalauja cheminio sintezės proceso, kuris gali turėti poveikį aplinkai per cheminių reagentų naudojimą ir atliekų susidarymą. Retinilretinoato gamybos procesai turėtų būti optimizuoti tvarumo linkme, siekiant sumažinti neigiamą poveikį ekosistemoms.

Reguliavimas

Retinilretinoatas, naudojamas kosmetikoje kaip odos senėjimo priešininkas, yra reglamentuojamas Europos Sąjungoje pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato, kad visi kosmetikos produktai turi būti saugūs vartotojų sveikatai. Nors konkrečių apribojimų dėl retinilretinoato kiekių kosmetikoje ES teisės aktuose tiesiogiai nenustatyta, bet kiekvienas kosmetikos produktas, kuriame jis yra, turi atitikti Bendrąją produkto saugos informaciją (GPSI) ir būti įvertintas saugumo atžvilgiu prieš patenka į rinką. Kitose rinkose, pvz., Pietų Korėjoje, retinilretinoato naudojimas kosmetikoje yra leidžiamas, tačiau privalo atitikti griežtus saugumo standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa