Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Thuja Orientalis Extract | Oriental Arborvitae Extract | Rytų tuja ekstraktas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Rytinės tujos ekstraktas, dažnai naudojamas kosmetikos ingredientas, gaunamas iš rytinės tujos (Thuja orientalis) lapų. Ekstrahavimo procesas prasideda nuo lapų nuėmimo ir jų garinio distiliavimo, kad būtų išgautas eterinis aliejus. Tada aliejus dar apdorojamas tirpiklių ekstrakcija, siekiant izoliuoti ekstraktą. Pagrindiniai rytinės tujos ekstrakto komponentai yra tujonas, kamparas ir flavonoidai, kurie suteikia jam antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Cheminiai procesai, susiję su šio ingrediento gamyba, apima chromatografiją ekstrakto gryninimui ir spektroskopiją, skirtą analizuoti jo cheminei sudėčiai. Ekstrakto grynumas ir kokybė yra labai svarbūs užtikrinant jo efektyvumą odos priežiūros produktuose.

Paskirtis ir nauda

Thuja orientalis ekstraktas, dar žinomas kaip rytietiškosios tuojos ekstraktas, yra vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos, taip prisidedant prie senėjimo procesų sulėtėjimo. Be to, šis ekstraktas yra naudojamas kosmetikoje dėl savo antimikrobinių ir priešuždegiminių efektų, kurie gali padėti mažinti odos uždegimus ir skatinti žaizdų gijimą. Thuja orientalis taip pat gali stiprinti odos barjerinę funkciją ir pagerinti odos drėgmės išlaikymą, dėl ko ji tampa elastingesnė ir atrodo sveikesnė.

Saugumo informacija

Thuja orientalis ekstrakto, naudojamo kosmetikoje, saugumas odai yra svarbus aspektas. Šis augalinės kilmės ekstraktas yra žinomas dėl savo antibakterinių ir priešuždegiminių savybių, tačiau jo poveikis gali skirtis atsižvelgiant į odos tipą ir individualų atsaką. Mokslinėje literatūroje nėra plačiai dokumentuotų atvejų, rodančių rimtus šalutinius poveikius ar žalingą poveikį odai, tačiau visada rekomenduojama atidžiai ištirti produkto sudėtį ir atlikti odos jautrumo testą prieš reguliariai naudojant bet kokį naują kosmetikos produktą. Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kad koncentruotas Thuja orientalis ekstraktas gali sukelti odos dirginimą kai kuriems asmenims, todėl jo naudojimas kosmetikoje turėtų būti atidžiai reguliuojamas, siekiant išvengti galimų nepageidaujamų reakcijų.

Moksliniai tyrimai

Rytų tujos (Thuja orientalis) ekstraktas kosmetikoje vertinamas dėl savo priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių, o moksliniai tyrimai atskleidžia dar daugiau potencialių naudų. Pavyzdžiui, 2014 m. publikuotame tyrimo straipsnyje „International Journal of Cosmetic Science“ nurodoma, kad Thuja orientalis lapų ekstraktas gali padėti sumažinti riebalų liaukų veiklą ir sebumo sekreciją, kas yra aktualu sprendžiant riebios odos ir aknės problemas. Be to, kitų tyrimų metu nustatyta, kad šis ekstraktas gali turėti antimikrobinių savybių, efektyviai naikinant bakterijas, kurios gali sukelti odos infekcijas. Taip pat pastebėtas rytų tujos ekstrakto galimas teigiamas poveikis odos senėjimo sulėtinimui dėl jo gebėjimo neutralizuoti laisvuosius radikalus ir skatinti kolageno sintezę. Vis dėlto, nors ir esama teigiamų tyrimų rezultatų, tolimesni moksliniai tyrimai yra reikalingi norint visapusiškai patvirtinti šių ekstraktų veiksmingumą ir saugumą kosmetikos pramonėje.

Tvarumas

Thuja orientalis ekstrakto, naudojamo kosmetikos pramonėje, tvarumas yra svarbus aspektas, vertinant jo poveikį aplinkai tiek žaliavų išgavimo, tiek apdorojimo etapuose. Šis ekstraktas gaunamas iš rytinės tuojos, augalo, kuris gali būti veisiamas tvariai, tačiau jo populiacijos yra jautrios pernelyg intensyviam naudojimui ir netinkamam miškų valdymui. Tvarus žaliavų ūkis ir atsakingas miškų tvarkymas yra būtini norint užtikrinti, kad ekstrakto gamyba nedarytų žalos ekosistemoms, išlaikant biologinę įvairovę ir užkertant kelią miškų nykimui. Apdorojimo procese svarbu taikyti aplinką tausojančias technologijas, kurios sumažintų cheminių medžiagų naudojimą ir atliekų kiekį, taip pat užtikrintų, kad galutinis produktas būtų saugus tiek vartotojui, tiek aplinkai.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant Thuja Orientalis (rytietiškosios tuojos) ekstraktą, naudojimas yra reglamentuojamas Kosmetikos reglamentu (EB) Nr. 1223/2009, kuriame nustatomi griežti saugos reikalavimai visiems kosmetikos produktams, pateikiamiems ES rinkai. Šis reglamentas reikalauja, kad visi kosmetikos produktai, kurių sudėtyje yra Thuja Orientalis ekstrakto, būtų įvertinti dėl jų saugumo prieš pateikiant vartotojams, o bet kokie nepageidaujami reiškiniai privalo būti pranešti atsakingoms institucijoms. Nors konkrečių ribinių verčių, reglamentuojančių Thuja Orientalis ekstrakto kiekį kosmetikos produktuose, ES reglamentas tiesiogiai nenustato, bet kuriame kosmetikos produkte naudojami ingredientai turi būti įtraukti į produktų saugos vertinimo ataskaitą, kurioje nurodomi jų poveikis vartotojo sveikatai. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijos šalyse, gali būti taikomi skirtingi reglamentavimo reikalavimai, tačiau dažniausiai jie taip pat remiasi moksliniais saugumo įvertinimais ir stengiasi užtikrinti, kad kosmetikos produktai būtų saugūs vartojimui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa