Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Aroma | Fragrance | Kvapas

Kategorija

Kvapai

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento Aroma šaltinis yra daugiausiai gaunamas iš natūralių žaliavų, tokiose kaip vaisiai, gėlės ar medžių žievė. Ekstrakcijos procesas gali būti atliekamas naudojant įvairias technologijas, įskaitant distiliavimą, ekstrahavimą arba fermentaciją. Cheminiai procesai, kurie dažnai būna įtraukti į šį gamybos procesą, apima destiliaciją, ekstrakciją arba sintezę. Pavyzdžiui, destiliacijos metu garai yra naudojami išskirti reikalingas medžiagas iš žaliavų, o ekstrakcijos metu naudojami tirpikliai arba aliejai. Sintezės metu cheminės reakcijos yra naudojamos sukurti norimas medžiagas iš pradinių cheminių junginių. Šie procesai yra būtini siekiant gauti gryną ir koncentruotą Aroma ingredientą, kuris vėliau bus naudojamas kosmetikos gamyboje.

Paskirtis ir nauda

Aroma kosmetikoje dažniausiai naudojama teikti produktui malonų kvapą, kuris gali pagerinti vartotojo patirtį ir sukelti teigiamas emocijas. Tai gali būti sintetiniai arba natūralūs kvapiosios medžiagos, kurios suteikia galutiniam produktui pageidaujamą aromatą. Be to, kai kurie aromatiniai komponentai, pavyzdžiui, eteriniai aliejai, gali turėti papildomų savybių – jie gali veikti kaip antiseptikai, raminamieji ar antioksidantai. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kai kuriems žmonėms aromatinės medžiagos gali sukelti alergines reakcijas ar odos jautrumą, todėl produktų su Aroma sudėtis turi būti kruopščiai nurodyta etiketėse, kad vartotojai galėtų tinkamai pasirinkti jiems tinkamus produktus.

Saugumo informacija

Kosmetikos ingredientų saugumas yra svarbus vartotojų sveikatai, o aromatizatoriai, žinomi kaip ‘aroma’ etiketėse, dažnai sulaukia dėmesio. Aroma komponentai gali sukelti odos dirginimą ar alergines reakcijas. Saugumo tyrimai rodo, kad kai kurie aromatizatoriai, ypač sintetiniai muskusų kvapai ir kai kurie terpenai, gali būti fototoksiški ar alergizujący, todėl yra ribojimų jų koncentracijai kosmetikos produktuose. Europos Sąjungos kosmetikos reglamentas reikalauja, kad visi kosmetikos produktų ingredientai, įskaitant aromatizatorius, būtų išsamiai įvertinti dėl jų saugumo prieš patenkant į rinką, ir šie duomenys turi būti prieinami saugumo įvertinimo ataskaitoje. Be to, kai aromatizatoriai identifikuojami kaip alergenai, jie privalo būti nurodyti produkto sudėtyje, jei jų koncentracija viršija nustatytus ribinius kiekius.

Moksliniai tyrimai

Aromos kaip kosmetikos ingrediento moksliniai tyrimai dažnai sutelkia dėmesį į potencialius odos poveikius ir alergines reakcijas. Pavyzdžiui, eterynių aliejų, kurie dažnai naudojami suteikti produktams kvapą, poveikis yra kruopščiai tiriamas dėl jų galimo dirginančio poveikio odai ar net fototoksiškumo, kuomet veikiant UV spinduliams gali padidėti odos jautrumas ir sukelti nepageidaujamą reakciją. Moksliniai straipsniai, skelbti žurnaluose kaip „Contact Dermatitis“, atskleidžia, kad kai kurie aromatiniai komponentai, tokių kaip limonenas ar linalolis, oksidacija gali sustiprinti alergizuojančias savybes. Europos Komisijos Mokslinių Komitetų išvadose pabrėžiama, kad įvairių aromų saugumas ir poveikis turi būti vertinamas atsižvelgiant į jų chemines savybes, naudojimo koncentraciją bei galimą sąveiką su kitais kosmetikos produkto komponentais.

Tvarumas

Aromos kaip kosmetikos ingrediento tvarumas yra glaudžiai susijęs su žaliavų išgavimo ir apdorojimo procesais, kurie gali turėti įvairių poveikių aplinkai. Pavyzdžiui, natūralių aromatinių medžiagų, tokių kaip eteriniai aliejai, išgavimas iš augalų dažnai reikalauja didelių augalų kiekių, kas gali lemti jų populiacijų mažėjimą ir biologinės įvairovės nykimą. Be to, kai kurie išgavimo metodai, pavyzdžiui, distiliacija ar ekstrakcija tirpikliais, reikalauja didelės energijos sąnaudų ir gali sukelti teršalų atsiradimą. Tuo tarpu sintetinių aromatų gamyba gali apimti cheminius procesus, kurie naudoja toksiškas medžiagas ir sukelia pavojingų atliekų susidarymą. Todėl tvarumo požiūriu svarbu, kad būtų ieškoma ekologiškai atsakingų išgavimo metodų, taip pat alternatyvių, aplinkai nekenksmingų sintetinių aromatų gamybos būdų, siekiant sumažinti neigiamą poveikį gamtai ir užtikrinti atsakingą išteklių naudojimą.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant aromatines medžiagas, reguliavimas yra griežtas ir paremtas Reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų. Šiame reglamente nurodoma, kad visi kosmetikos produktuose naudojami aromatiniai ingredientai turi būti įtraukti į produktų sudėtį ir pažymėti pagal tarptautinį kosmetikos ingredientų pavadinimų standartą (INCI). Be to, kai kurie aromatiniai ingredientai gali būti naudojami tik ribotais kiekiais dėl jų galimo alergizuojančio poveikio, ir šie apribojimai yra aiškiai išdėstyti Europos Sąjungos kosmetikos teisės aktuose. Pavyzdžiui, kai kurie alergenus sukeliantys aromatiniai junginiai turi būti nurodyti etiketėje, jei jų koncentracija viršija 0,001% paliekamųjų produktų atveju arba 0,01% skalbiamųjų produktų atveju. Kitose rinkose, tokiuose kaip Jungtinės Valstijos ar Azijos šalys, gali būti taikomi skirtingi reguliavimo reikalavimai, tačiau daugelis iš jų remiasi Europos Sąjungos nustatytais standartais arba siekia užtikrinti panašų vartotojų apsaugos lygį.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa