Aspartic Acid | Aspartic Acid | Asparagino rūgštis
Kategorija
pH reguliatoriai
Šaltinis
Asparaginė rūgštis, kosmetikos ingredientas, dažniausiai gaunama iš augalinių šaltinių, tokių kaip sojos pupelės arba žirniai. Ekstrakcijos procesas prasideda nuo šių augalų džiovinimo ir smulkios miltelių formos susidarymo. Toliau, naudojant cheminį procesą, šių miltelių sudėtyje esanti asparaginė konvertuojama į asparaginę rūgštį. Šis procesas apima fermentaciją, kurioje mikroorganizmai skaido asparaginę į jos rūgštį. Galiausiai, gauta asparaginė rūgštis yra išgryninama ir išvaloma, kad būtų gautas grynas produktas, tinkamas kosmetikos gamybai.
Paskirtis ir nauda
Asparaginė rūgštis, amino rūgštis, kosmetikos pramonėje vertinama dėl savo drėkinamųjų savybių ir gebėjimo padėti odos ląstelėms regeneruotis. Ji padeda palaikyti odos elastingumą ir stabilumą, nes dalyvauja kolageno sintezės procese, kuris yra būtinas palaikant tvirtą ir jaunatvišką odos išvaizdą. Be to, veikia kaip pH reguliatorius, todėl gali pagerinti kitų kosmetinių ingredientų efektyvumą. Naudojama įvairiuose odos priežiūros produktuose, gali padėti sumažinti raukšlių atsiradimą ir pagerinti odos tekstūrą.
Saugumo informacija
Asparaginė rūgštis, naudojama kosmetikos produktuose kaip odos kondicionierius ir drėkiklis, yra amino rūgštis, kuri natūraliai randama žmogaus organizme, todėl ji laikoma saugia odos priežiūros ingredientu. Dermatologiniuose tyrimuose nustatyta, kad neturi dirginančio poveikio odai ir nesukelia alerginių reakcijų, kas leidžia ją įtraukti į įvairias kosmetikos formulas, skirtas ir jautriai odai. Be to, padeda palaikyti odos drėgmės balansą, o jos mažos molekulinės masės dėka gali lengvai prasiskverbti į odą, teikdama naudingą poveikį odos būklei. Kadangi yra būtina odos ląstelių atsinaujinimui, jos naudojimas kosmetikoje gali padėti skatinti odos sveikatą ir elastingumą.
Moksliniai tyrimai
Asparaginė rūgštis, amino rūgštis, dažnai sutinkama kosmetikos produktuose kaip odos drėkinimo ir senėjimą stabdančio komponento, yra mokslinių tyrimų objektas dėl jos potencialo skatinti kolageno sintezę ir pagerinti odos elastingumą. Moksliniai straipsniai teigia, kad gali padėti reguliuoti odos pH lygį ir palaikyti natūralų odos drėkinimą. Be to, įtraukta į peptidų sudėtį, kurie yra svarbūs odos atsinaujinimo procese, taip pat gali veikti kaip humektantas, pritraukiantis drėgmę iš aplinkos į odą. Nors jos naudojimas kosmetologijoje tebėra tyrinėjamas, esami tyrimai rodo, kad ši amino rūgštis gali turėti teigiamą poveikį odos būklei, todėl yra vertingas ingredientas formuluojant efektyvias odos priežiūros priemones.
Tvarumas
Asparaginė rūgštis, naudojama kosmetikos pramonėje, gali būti gaunama per biotechnologinius fermentacijos procesus, naudojant mikroorganizmus, tokius kaip bakterijos ar mielės, arba išgaunama iš augalinių šaltinių. Ši gamybos metodika yra vertinama kaip tvarus pasirinkimas, kadangi sumažina priklausomybę nuo naftos išteklių ir mažina ekologinį pėdsaką, nes nereikalauja intensyvių žemės ūkio technikų ar cheminių tirpalų, kurie galėtų užteršti aplinką. Fermentacijos procesai dažnai pasižymi mažesniu energetiniu poreikiu ir gali būti atliekami naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, taip dar labiau mažinant aplinkos poveikį. Tvarumas gali skirtis priklausomai nuo konkrečių naudojamų technologijų ir gamybos sąlygų, todėl būtina atidžiai vertinti kiekvieno tiekėjo praktikas atsižvelgiant į ekologinį efektyvumą ir tvarią medžiagų ūkio ciklą.
Reguliavimas
Asparaginė rūgštis (Aspartic Acid), naudojama kosmetikos pramonėje kaip odos kondicionuojantis agentas ir odos drėkiklis, yra reguliuojama Europos Sąjungos (ES) kosmetikos produktų reglamento (EK) Nr. 1223/2009, kuriame nurodomos griežtos gairės dėl kosmetikos sudedamųjų dalių saugumo. ES teisės aktai nereikalauja riboti jos kiekio kosmetikos produktuose, tačiau visi ingredientai, įskaitant asparaginę rūgštį, turi būti įtraukti į produktų sudedamųjų dalių sąrašą (INCI) ir neviršyti nustatytų saugumo ribų. Prieš patenkant į rinką, produkto saugumas turi būti įvertintas ir patvirtintas atitinkamoje saugos ataskaitoje. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Azijos šalyse, gali būti taikomos kitokios reguliavimo sistemos, tačiau dažniausiai jos seka panašius saugumo ir ženklinimo principus, kurie užtikrina, kad vartotojai galėtų būti informuoti apie produktų sudėtį ir naudojimo saugumą.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.