Chitosan | Chitosan | Chitozanas
Kategorija
Paviršiaus aktyviosios medžiagos
Šaltinis
Kosmetikos ingrediento chitosano šaltinis yra chitiną turintys organizmai, toki kaip vėžiagyviai ir grybai. Ekstrakcijai naudojami chitiną turintys šaltiniai, pavyzdžiui, krevečių kiaušiniai ar grybai. Proceso metu, norint gauti chitosaną, chitinas turi būti deacetiliuotas, t.y. pašalintos acetilo grupės. Tai dažnai atliekama naudojant stiprią šarminę medžiagą, pavyzdžiui, natrio hidroksidą. Po deacetiliacijos, gautas chitosanas turi būti išvalytas ir išdžiovinamas, kad būtų gautas grynas produktas, tinkamas naudoti kosmetikoje.
Paskirtis ir nauda
Chitosanas, gaunamas iš jūrų vėžiagyvių kiautų, yra vertinamas kosmetikos pramonėje dėl savo gebėjimo formuoti apsauginę plėvelę ant odos, prisidedant prie drėgmės išlaikymo ir odos barjerų stiprinimo. Jis pasižymi antibakterinėmis ir uždegimą mažinančiomis savybėmis, todėl yra naudojamas produktuose, skirtuose odos priežiūrai ir žaizdų gijimui. Chitosanas taip pat pagerina veikliųjų medžiagų pristatymą į odą, veikdamas kaip pristatymo sistemos pagalbininkas, ir dėl biologiškai suyrančių savybių populiarus ekologiškų kosmetikos produktų formulėse.
Saugumo informacija
Chitosanas, natūrali polisacharidų medžiaga, yra žinomas dėl savo antimikrobinių savybių ir gebėjimo formuoti apsauginį barjerą ant odos paviršiaus. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad chitosanas yra nealergizuojantis ir skatina žaizdų gijimą, kas daro jį tinkamu ingredientu jautriai odai. Nors chitosanas laikomas saugiu kosmetikos ingredientu, žmonės, turintys alergiją vėžiagyviams, gali patirti alergines reakcijas, todėl tokie asmenys turėtų būti atidūs naudodami produktus su chitozanu. Apskritai, chitosanas yra laikomas pakankamai saugiu ir naudinga medžiaga odos priežiūros produktuose.
Moksliniai tyrimai
Chitosanas, natūraliai pasitaikantis polisacharidas, pastaruoju metu sulaukia mokslininkų dėmesio kaip perspektyvus kosmetikos ingredientas. Nustatyta, kad jis veikia kaip odos drėkiklis ir filmą formuojanti medžiaga, suteikdama odai apsauginį sluoksnį nuo išorės veiksnių. Jo antimikrobinės savybės padeda kovoti su odos uždegimais ir akne, o biodegraduojamumas ir nealergiškumas leidžia laikyti chitozaną saugiu ir ekologišku komponentu. Tyrimai taip pat rodo, kad chitosanas padeda transportuoti kitus veikliuosius ingredientus į odos gilesnius sluoksnius, padidindamas jų efektyvumą. Šie atradimai skatina naujų inovatyvių kosmetikos priemonių kūrimą, kur chitosanas ne tik atlieka funkcines užduotis, bet ir gerina odos būklę bei poveikio ilgalaikiškumą.
Tvarumas
Chitosanas, gaminamas iš antrinių žaliavų, tokių kaip vėžiagyvių kevalai, yra vertinamas dėl tvarumo. Jo išgavimas nereikalauja papildomų natūralių išteklių ar intensyvios žemės ūkio veiklos, mažinant aplinkos teršimą ir ekosistemų naikinimą. Perdirbant šias žaliavas, naudojami metodai siekia būti ekologiškesni, mažinant cheminių medžiagų naudojimą ir energijos suvartojimą. Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį į galimus cheminių atliekų išleidimus į aplinką. Tvarus chitozano panaudojimas kosmetikoje taip pat prisideda prie žaliavų cikliškumo principo skatinimo, skatindamas atsakingą išteklių naudojimą ir mažinant ekologinį pėdsaką.
Reguliavimas
Chitosanas, gautas iš vėžiagyvių kiauto, Europos Sąjungoje reguliuojamas pagal kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, užtikrinantį, kad visi kosmetikos produktai ir jų komponentai būtų saugūs vartotojams. Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) pateikia informaciją apie chitozano saugumą ir naudojimo sąlygas. Nors konkrečių ribojamųjų kiekių chitozanui nėra nustatyta, bet koks kosmetikos ingredientas turi atitikti bendrus saugumo reikalavimus ir būti pagrįstas moksliniais įvertinimais. JAV chitozanas reguliuojamas pagal Federalinį maisto, vaistų ir kosmetikos aktą (FD&C Act), kurį administruoja Maisto ir vaistų administracija (FDA). FDA netaiko išankstinių patvirtinimų, o gamintojai yra atsakingi už savo produktų saugumą ir teisingumą etikečių teikimą.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.