Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Sodium C14-16 | Sodium C14-16 | Natrio C14-16

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas natrio C14-16 yra išgautas iš riebalų rūgščių, kurios randamos aliejiniuose augaluose, tokiuose kaip palmių aliejus arba kokosų aliejus. Proceso metu šios riebalų rūgštys yra hidrolizuojamos, o gaunamas natrio C14-16 yra sudarytas iš riebalų rūgščių grandinių su 14-16 anglies atomų. Šis ingredientas yra plačiai naudojamas kosmetikoje dėl savo emulsifikuojančių savybių. Hidrolizės procesas vyksta chemiškai, naudojant rūgštis arba šarmus, siekiant atskirti natrio C14-16 nuo kitų komponentų. Tai svarbus žingsnis, siekiant užtikrinti gryną ir efektyvų kosmetikos ingrediento produktą.

Paskirtis ir nauda

Natrio C14-16 olefino sulfonatas dažniausiai naudojamas kaip paviršiaus aktyvusis agentas kosmetikos produktuose – šampūnuose, prausikliuose bei kitose priežiūros priemonėse. Dėl savo gebėjimo mažinti įtampos paviršių tarp skystio ir oro, šis ingredientas padeda efektyviai pašalinti nešvarumus ir riebalus iš odos ar plaukų paviršių, taip pat gerina kitų kosmetinių ingredientų tirpalų drėkinamąsias savybes. Be to, natrio C14-16 olefino sulfonatas gali prisidėti prie geresnio kosmetikos produktų putų susidarymo, suteikiant vartotojui malonesnį naudojimo pojūtį. Kadangi jis yra biologiškai skaidomas, tai laikoma aplinkai mažiau žalingu pasirinkimu, lyginant su kitais paviršiaus aktyviaisiais agentais.

Saugumo informacija

Natrio C14-16 olefino sulfonatas yra anijoninis paviršiaus aktyvusis ingredientas, naudojamas daugelyje kosmetikos produktų, tokių kaip šampūnai, prausikliai ir kiti odos priežiūros preparatai. Remiantis kosmetikos ingredientų saugumo vertinimais, šis komponentas laikomas saugiu naudoti nurodytose koncentracijose. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad Sodium C14-16 olefino sulfonatas yra pakankamai švelnus net ir jautriai odai, nesukeliantis didelio dirginimo ar alerginių reakcijų, kai naudojamas rekomenduojamose koncentracijose. Tačiau, kaip ir bet koks kosmetikos ingredientas, individualus netoleravimas ar jautrumas gali pasireikšti retais atvejais, todėl prieš naudojant naują produktą patartina atlikti odos jautrumo testą.

Moksliniai tyrimai

Natrio C14-16 olefino sulfonatas yra anijoninis paviršiaus aktyvusis junginys, kuris dažniausiai naudojamas kosmetikoje kaip ploviklis, emulsijos stabilizatorius ir putas formuojantis agentas. Mokslinių tyrimų duomenimis, natrio C14-16 olefino sulfonatas yra vertinamas dėl savo švelnumo odai ir gebėjimo efektyviai pašalinti nešvarumus bei riebalus, todėl jis yra populiarus šampūnuose, kūno prausikliuose ir kitose plovimo priemonėse. Tačiau, nors šis ingredientas laikomas saugiu, kai kurie tyrimai rodo, kad aukštesnėse koncentracijose jis gali sukelti odos ir akių dirginimą. Todėl kosmetikos produktų formuluotojai atidžiai stebi ingrediento koncentracijas, siekdami užtikrinti jo naudojimo saugumą. Be to, mokslininkai domisi natrio C14-16 olefino sulfonato biologiniu skaidymu ir poveikiu aplinkai, siekdami nustatyti tvarumo aspektus ir potencialias ekologines pasekmes.

Tvarumas

Natris C14-16 yra sintetinės kilmės paviršiaus aktyvi medžiaga, naudojama kosmetikoje dėl savo putojimo ir valomųjų savybių. Dėl sintetinės gamybos proceso, kuris apima alkenų sulfonaciją, šio ingrediento gamyba gali būti susijusi su energijos ir neatsinaujinančių išteklių, kaip naftos produktų, sunaudojimu. Nors konkretūs šio ingrediento poveikiai aplinkai priklauso nuo gamybos technologijų ir valdymo praktikų, bendras cheminių medžiagų sintezės poveikis aplinkai dažnai yra didesnis lyginant su natūralių ingredientų išgavimu, kuris dažniausiai reikalauja mažiau cheminių transformacijų. Tačiau reikia atsižvelgti ir į tai, kad modernios valymo technologijos gali sumažinti potencialią teršalų emisiją į aplinką. Svarbu paminėti, kad nors gamybos procesas gali turėti tam tikrą poveikį aplinkai, galutinis produkto poveikis taip pat priklauso nuo jo skaidumo aplinkoje, toksiškumo vandens organizmams ir galimybės kaupiasi ekosistemoje.

Reguliavimas

Natrio C14-16 olefinsulfonatas yra anijoninis paviršinio aktyvumo medžiaga, dažnai naudojama kosmetikoje kaip ploviklis ir emulsiklis dėl savo gebėjimo formuoti putas ir šalinti nešvarumus. Europos Sąjungoje šio ingrediento naudojimas yra reglamentuotas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, kuriame nurodomos griežtos saugos reikalavimai ir ingredientų vertinimo procedūros. Nors konkrečių apribojimų dėl Natrio C14-16 olefinsulfonato koncentracijos kosmetikos produktuose nėra nustatyta, visi kosmetikos ingredientai, įskaitant šį, turi atitikti bendras direktyvos nuostatas, kad produktai nebūtų pavojingi žmogaus sveikatai esant normaliam arba pagrįstai numatomam naudojimui. Be to, kosmetikos gamintojai privalo atlikti saugumo įvertinimą ir užtikrinti, kad visi naudojami ingredientai būtų įtraukti į Europos Komisijos kosmetikos ingredientų (INCI) sąrašą. Tarptautiniu mastu, įvairių šalių reglamentavimas gali skirtis, tačiau dažniausiai jis seka Europos Sąjungos arba JAV Priežiūros ir maisto administracijos (FDA) nustatytas gaires.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa