Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Sodium Lauryl Sulfate | Sodium Lauryl Sulfate | Natrio laurilo sulfatas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas natrio laurilsulfatas yra gaminamas iš natūralių šaltinių, įskaitant kokosų aliejų arba palmių aliejų. Proceso pradžioje aliejus yra hidrolizuojamas į riebalų rūgštis, kurios tada yra reaguojamos su natrio hidroksidu, sudarant natrio laurilsulfatą. Galutinis produktas yra emulsiklis, kuris naudojamas daugelyje kosmetikos produktų dėl savo gebėjimo suskaidyti riebalus ir drėkinti odą.

Paskirtis ir nauda

Natris laurilsulfatas (SLS) yra anijoninis paviršiaus aktyvusis junginys, plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo putojimo ir valomųjų savybių. Tai veiksmingas emulsiklis, kuris padeda sudrėkinti, praskiesti ir nuvalyti nešvarumus bei riebalus, todėl yra populiarus šampūnuose, dušo želėse ir veido valikliuose. SLS taip pat naudojamas dantų pastose, kad pagerintų jų putojimą ir efektyvumą šalinant dantų apnašas. Be to, SLS padidina produkto efektyvumą, leisdamas aktyviems ingredientams geriau prasiskverbti į odą ar plauką. Nors jo saugumo profilis yra plačiai diskutuojamas tema, SLS yra patvirtintas kaip kosmetikos ingredientas ir yra laikomas saugiu naudoti nurodytose koncentracijose, atsižvelgiant į gamintojų nurodymus ir atitinkamas reguliavimo institucijų gaires.

Saugumo informacija

Natrio laurilsulfatas (SLS) yra plačiai naudojamas paviršiaus aktyvusis agentas kosmetikos pramonėje, tačiau jo saugumas odai kelia tam tikrų diskusijų. Tyrimai rodo, kad SLS gali veikti kaip dirgiklis, ypač esant didesnėms koncentracijoms ar ilgalaikiam naudojimui. Poveikis odai priklauso nuo individualaus odos jautrumo, produkto formulės ir naudojimo dažnumo. Nors trumpalaikis SLS poveikis daugumai žmonių nekelia didelių problemų, ilgalaikis ar per dažnas naudojimas gali sukelti odos sausumą, niežėjimą ar net dermatitą. Atlikti patch testai parodė, kad kai kurie asmenys gali patirti padidėjusį jautrumą ar alergines reakcijas. Daugumoje kosmetikos produktų SLS koncentracija yra reguliuojama ir laikoma žemesnėje riboje, siekiant sumažinti galimą dirginantį poveikį. Vartotojams su jautria ar pažeista oda rekomenduojama rinktis produktus be SLS arba su mažesnėmis šio ingrediento koncentracijomis.

Moksliniai tyrimai

Sodium lauryl sulfatas (SLS) – tai anijoninis paviršiaus aktyvusis junginys, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip putojantis agentas ir emulsiklis. Tyrimai rodo, kad SLS gali turėti dirginančią poveikį odai, ypač esant didesnei koncentracijai ar ilgalaikiam naudojimui. Dermatologijos studijose nustatyta, kad SLS gali pažeisti odos barjerinę funkciją ir sukelti transepiderminį vandens praradimą, ką patvirtina eksperimentai su odos modeliais ir kliniškai atlikti tyrimai. Pastebėta, kad SLS gali indukuoti kontaktinį dermatitą jautriems asmenims, nors nėra vienareikšmiškai nustatyta, jog SLS yra stiprus alergenas. Be to, atlikti toksikologiniai tyrimai, kuriuose nagrinėtas SLS poveikis gyvūnų organizmams, siekiant nustatyti galimas neigiamas pasekmes žmogaus sveikatai. Nors daugumoje tyrimų SLS buvo laikomas saugiu esant žemoms koncentracijoms, kosmetikos gamintojai ieško švelnesnių alternatyvų, atsižvelgiant į vartotojų poreikius ir naujausius mokslinius atradimus.

Tvarumas

Natrio laurilsulfatas (SLS), dažnai naudojamas kaip putojantis agentas kosmetikos pramonėje, kelia tam tikrų tvarumo iššūkių. Jo gamyboje naudojami naftos produktai arba palmių aliejus, kurie susiję su aplinkos tarša ir ekosistemų nykimu. Naftos išgavimas yra energijos imlus procesas, kuris prisideda prie šiltnamio efekto dujų išmetimo, o palmių aliejaus gamyba dažnai sukelia miškų kirtimą ir biologinės įvairovės mažėjimą. SLS perdirbimas įprastai reikalauja stiprių chemikalų ir didelio energijos suvartojimo, o tai dar labiau didina jo ekologinį pėdsaką. Nepaisant jo plačios paplitimo, šių faktų kontekste būtina vertinti alternatyvius ingredientus, kurie galėtų pakeisti SLS ir sumažinti kosmetikos pramonės poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Natrio laurilsulfatas (SLS), paviršinio aktyvumo medžiaga, dažnai naudojama kosmetikoje kaip putų formuotojas ir prausiklis, yra reglamentuojama Europos Sąjungoje, kur kozmetikos produktų saugumas yra nustatomas pagal Kosmetikos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009. Šiame reglamente nustatomos griežtos medžiagų, kurios gali būti naudojamos kosmetikos produktuose, sąrašo reikalavimai, taip pat ir natrio laurilsulfato naudojimas. Nors konkrečios maksimalios leistinos koncentracijos SLS kosmetikoje nėra nurodytos, bet yra privaloma įvertinti produkto saugumą prieš jį pateikiant į rinką, o saugumo įvertinimas turi atitikti Reglamento priede nustatytus kriterijus. Taip pat, kai kuriose kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose, SLS naudojimas taip pat yra leidžiamas, tačiau atsakomybė už produkto saugumo įvertinimą tenka gamintojui. Vis dėlto, atsižvelgiant į galimą SLS dirginamąjį poveikį, kosmetikos pramonėje pastebima tendencija ieškoti švelnesnių alternatyvų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa