Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Urea | Urea | Ūra

Kategorija

Drėkikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų šaltinis, vadinamas urea, dažnai gaunamas iš sintetinių šaltinių. Pagrindiniai šio komponento žaliavos yra amoniakas ir anglies dioksidas. Proceso pradžioje amoniakas reaguoja su anglies dioksidu, sudarant karbamido tirpalą. Toliau šis tirpalas yra šildomas, kad išgaruotų perteklinis vanduo, o likusi medžiaga yra kristalizuojama. Šis kristalizavimo procesas yra būtinas siekiant gauti gryną ureą, kuri vėliau naudojama kosmetikos gamyboje. Urea, kaip kozmetikos ingredientas, yra žinoma dėl savo drėkinančių savybių ir gebėjimo išlaikyti odos drėgmę.

Paskirtis ir nauda

Urea, žinoma kaip karbamidas, yra vienas iš odos natūralioje drėgmės išlaikymo sistemoje esančių komponentų ir dažnai naudojamas dermatologijoje bei kosmetikoje dėl savo hidratuojančių savybių. Ji pritraukia vandenį ir padeda išlaikyti odos drėgmę, todėl yra efektyvi sausos, šerpetojančios arba išsausėjusios odos kondicionavime. Be to, urea veikia kaip keratolitikas, švelniai skatindama negyvų odos ląstelių šveitimąsi ir padėdama atskleisti sveikesnį odos sluoksnį, taip pat gali pagerinti veikliųjų medžiagų įsiskverbimą į odą. Dėl šių savybių urea yra vertinama kaip ingredientas kovojant su odos senėjimu, sumažinant smulkių raukšlių atsiradimą ir pagerinant odos tekstūrą.

Saugumo informacija

Urea, arba karbamidas, kosmetikoje vertinamas dėl savo drėkinamųjų savybių, tačiau kalbant apie jo saugumą odai, svarbu atkreipti dėmesį į koncentracijos lygius. Mažose koncentracijose (iki 10%) urea veikia kaip odos drėkiklis ir yra laikoma saugia, nes padeda išlaikyti odos drėgmės balansą ir stiprinti natūralų odos barjerą. Tačiau didesnėse koncentracijose (daugiau nei 10%) urea gali pasižymėti keratolitiniu poveikiu, skatindama negyvų odos ląstelių šalinimą, kas gali sukelti odos dirginimą jautriems asmenims ar esant didesniam ureos kiekiui produkte. Todėl rekomenduojama vartoti produktus su urea atsargiai, ypač turint jautrią ar pažeistą odą, ir stebėti individualią odos reakciją.

Moksliniai tyrimai

Tyrimai rodo, kad urea, dar žinoma kaip karbamidas, yra vienas iš veiksmingiausių odos drėkiklių, naudojamų kosmetikoje dėl savo gebėjimo pritraukti ir sulaikyti drėgmę odos paviršiuje. Farmakologinės studijos patvirtina, kad urea gali pagerinti odos barjero funkciją, mažinti transepiderminį vandens praradimą ir padidinti keratinocitų hidrataciją, o tai yra svarbu siekiant išlaikyti sveiką odos būklę. Be to, urea pasižymi keratolitiniu poveikiu, skatindama negyvų odos ląstelių atsiskyrimą, kas padeda atnaujinti odos paviršių ir skatina gilesnių odos sluoksnių drėkinimą. Šios savybės lemia ureos naudojimą įvairiuose dermatologiniuose preparatuose, skirtuose gydyti sausą odą, egzemą, psoriazę ir kitas odos būkles. Urea taip pat tyrinėjama kaip veiklioji medžiaga, galinti skatinti vaistų prasiskverbimą per odą, kas atveria naujas perspektyvas transdermalinių terapinių sistemų kūrime.

Tvarumas

Karbamidas, paplitęs kosmetikos ingridientas, dažniausiai sintetinamas chemiškai, nors gali būti gaunamas ir iš gyvūninių šaltinių. Sintetinio karbamido gamyba nekelia didelių aplinkosauginių problemų, nes pagrindinės žaliavos – amoniakas ir anglies dioksidas – dažniausiai yra šalutiniai pramonės produktai. Tai reiškia, kad karbamido gamyba gali būti vertinama kaip palyginti tvari, kadangi ji padeda sumažinti pramonės atliekų kiekį, o karbamido gamybos procesas nereikalauja naujų gamtos išteklių išgavimo. Be to, karbamido gamyboje naudojamos medžiagos ir procesai yra gerai kontroliuojami, todėl galimi neigiami poveikiai aplinkai yra sumažinti iki minimumo. Tačiau verta paminėti, kad gamybos metu vis tiek gali išsiskirti tam tikri teršalai, pavyzdžiui, azoto oksidai, kurie yra žalingi atmosferai. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad karbamidas gali būti laikomas biologiškai nesuyrančiu, todėl jo naudojimas dideliais kiekiais gali sukelti problemas vandens ekosistemoms.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant ureą, naudojimas yra griežtai reguliuojamas pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato saugos reikalavimus visiems kosmetikos produktais prekiaujantiems ES rinkoje. Urea, žinoma kaip karbamidas, yra leidžiama kaip drėkiklis ir odos kondicionierius, tačiau jos koncentracijos gali būti ribojamos priklausomai nuo produkto tipo ir naudojimo būdo. Pavyzdžiui, rankų kremuose leidžiama didesnė koncentracija nei produktuose, kurie lieka ant odos ilgesnį laiką. Svarbu paminėti, kad ureos naudojimas taip pat turi atitikti geros gamybos praktikos principus ir būti įvertintas dėl galimo alergizavimo ar dirginimo rizikos. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose, urea reguliavimas gali skirtis, nes FDA (Maisto ir vaistų administracija) netaiko vienodų koncentracijos apribojimų, bet reikalauja, kad produktai būtų saugūs naudoti pagal etiketėje nurodytas instrukcijas.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa