Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Glucose | Glucose | Gliukozė

Kategorija

Drėkikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento gliukozės šaltinis yra daugiausiai augalinės kilmės. Gliukozė gaminama iš krakmolo, kuris yra pagrindinis augalų energijos šaltinis. Ekstrakcijos procesas prasideda nuo krakmolo suskaidymo į gliukozę fermentacijos metu, naudojant fermentus, tokius kaip amilazė. Toliau gliukozė yra išgryninama ir rafinuojama, kad būtų pašalintos nešvarumai. Galutinis produktas yra grynasis gliukozės sirupas, kuris gali būti naudojamas kosmetikos gamyboje. Chemiškai procesas apima krakmolo hidrolizę į gliukozę ir kitas cukraus formas, kurios turi įvairias savybes ir naudojamos įvairiuose kosmetikos produktuose.

Paskirtis ir nauda

Gliukozė, dažnai naudojama kosmetikos produktuose kaip odos drėkiklis, pasižymi gebėjimu pritraukti ir išlaikyti drėgmę, kas padeda išlaikyti odos elastingumą ir švelnumą. Be to, ji veikia kaip odos kondicionierius, palengvindama odos paviršiaus lygumą ir minkštumą. Gliukozė taip pat gali dalyvauti odos ląstelių energijos apykaitos procesuose, palaikydama jų gyvybingumą ir atnaujinimą, o jos antioksidacinės savybės padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų sukeltos žalos. Dėl šių priežasčių gliukozė yra vertinama dėl savo daugiafunkciškumo ir teigiamo poveikio odos būklei bei išvaizdai.

Saugumo informacija

Gliukozė, naudojama kosmetikos produktuose, paprastai laikoma saugiu ingredientu odai, kadangi ji yra natūralus cukrus, kuris randamas žmogaus organizme ir daugelyje maisto produktų. Dermatologiniai testai rodo, kad gliukozė ne tik neturi dirginamojo poveikio, bet ir gali pasižymėti drėkinamomis savybėmis, padedančiomis išlaikyti odos elastingumą ir sveiką išvaizdą. Be to, ji yra nekomedogeniška, tai reiškia, kad neblokuoja porų ir nekelia rizikos sukelti spuogų ar kitų odos uždegimų. Tačiau, visada reikia atsižvelgti į individualų odos jautrumą ir galimą alerginę reakciją, nors tokie atvejai su gliukoze yra reti. Naudojant kosmetikoje, gliukozės koncentracija yra griežtai reguliuojama, siekiant užtikrinti jos naudojimo saugumą ir efektyvumą.

Moksliniai tyrimai

Gliukozė, kaip kosmetikos ingredientas, yra vertinama dėl savo humektantinių savybių, kurios padeda išlaikyti odos drėgmės balansą, taip užtikrinant jos elastingumą ir minkštumą. Moksliniuose tyrimuose nustatyta, kad gliukozė veikia kaip odos kondicionuojanti medžiaga, padedanti sumažinti transepiderminį vandens netekimą ir taip apsauganti odos barjerinę funkciją. Be to, gliukozė yra naudojama kaip stabilizatorius kosmetikos formulėse, nes ji padeda išlaikyti aktyviųjų medžiagų stabilumą ir efektyvumą. Nors gliukozė yra plačiai naudojama dėl savo teigiamų savybių, moksliniai tyrimai taip pat atkreipia dėmesį į būtinybę stebėti galimą glikacijos procesą, kuris ilgalaikio poveikio metu gali sukelti odos senėjimo požymių, todėl svarbu subalansuoti šios medžiagos koncentraciją produktuose.

Tvarumas

Gliukozė kaip kosmetikos ingredientas išsiskiria savo ekologiškumu, kadangi dažniausiai yra gaunama iš atsinaujinančių šaltinių – augalų, pvz., kukurūzų ar kviečių. Šių augalų auginimas, nors ir reikalauja tam tikrų išteklių, yra palyginti mažiau žalingas aplinkai nei neatsinaujinančių šaltinių eksploatacija. Be to, gliukozės ekstrahavimo ir perdirbimo procesai yra optimizuoti taip, kad sumažintų energijos sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį. Tai reiškia, kad perdirbimo metu į aplinką išleidžiama mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų bei kitų taršos šaltinių. Taip pat svarbu paminėti, kad gliukozės gamybos procese išvengiama sunkiųjų metalų ir pavojingų cheminių medžiagų naudojimo, kas dar labiau mažina jos poveikį aplinkai. Dėl šių priežasčių gliukozė laikoma vienu iš tvariausių kosmetikos ingredientų.

Reguliavimas

Glukozė kaip kosmetikos sudedamoji dalis Europos Sąjungoje yra reglamentuojama pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) No 1223/2009, kuris užtikrina, kad visos kosmetikos sudedamosios dalys būtų saugios vartotojų sveikatai. Nors glukozė nėra įtraukta į draudžiamų ar ribojamų medžiagų sąrašus, ji, kaip ir bet kuri kita kosmetikos sudedamoji dalis, turi atitikti bendruosius saugumo reikalavimus, o jos naudojimas turi būti pagrįstas moksliniais saugumo įvertinimais. Kituose rinkose, pavyzdžiui, JAV, glukozės naudojimas kosmetikoje yra reguliuojamas Food and Drug Administration (FDA), tačiau konkrečių apribojimų dėl jos kiekių nėra nustatyta, o produkto saugumas yra gamintojo atsakomybė. Svarbu paminėti, kad glukozė gali būti naudojama įvairiais tikslais, tokiems kaip odos drėkinimas arba kaip stabilizatorius, ir jos koncentracija priklausys nuo konkretaus produkto formulės ir paskirties.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa