Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Isopropyl Alcohol | Isopropyl Alcohol | Izopropilo alkoholis

Kategorija

Tirpikliai

Šaltinis

Izopropilo alkoholis, plačiai naudojamas kosmetikoje, yra gaminamas iš propileno. Proceso metu propilenas reaguoja su vandeniliu, sudarant propileno oksidą, kuris turi būti hidrolizuotas į izopropilo alkoholį. Šis ingredientas yra izomeras, turintis tris anglies atomus, susietus su hidroksilinėmis grupėmis. Izopropilo alkoholis yra naudojamas kosmetikoje dėl savo savybių kaip tirpiklis, dezinfekavimo priemonė ir konservantas.

Paskirtis ir nauda

Isopropyl alkoholis kosmetikos pramonėje dažniausiai naudojamas kaip valomasis agentas, tirpiklis ir antiseptikas. Tai efektyviai pašalina nešvarumus ir riebalus iš odos paviršiaus, taip paruošdamas ją tolesniems priežiūros žingsniams. Dėl greitai išgarinančių savybių, isopropyl alkoholis palieka mažiau drėgmės, kas yra naudinga rengiant odą makiažui ar naudojant ant odos, kurios paviršius turi būti greitai išdžiovintas. Antiseptinės savybės padeda sumažinti bakterijų skaičių ant odos, taip mažinant uždegimo ir infekcijų riziką. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad isopropyl alkoholis gali būti odą sausinantis, todėl jis turėtų būti naudojamas atsargiai, ypač jautriai ar sausai odai.

Saugumo informacija

Izopropilo alkoholis, naudojamas kosmetikoje dėl savo valomųjų ir antiseptinių savybių, yra laikomas saugiu ingredientu, kai jis naudojamas teisingai ir ribotais kiekiais. Nepaisant to, kad gali veikti kaip odos džioviklis, didelėmis koncentracijomis gali sukelti odos dirginimą, išsausėjimą ir netgi alergines reakcijas, ypač jautriai odai. Todėl kosmetikos produktuose izopropilo alkoholis paprastai naudojamas mažesnėse koncentracijose, ypač produktuose, skirtuose riebiai odai. Rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą prieš naudojant izopropilo alkoholį turinčius produktus.

Moksliniai tyrimai

Isopropilo alkoholis kosmetikoje vertinamas dėl antiseptinių savybių, tačiau moksliniai tyrimai atskleidžia ir potencialias rizikas. IPA koncentracija produktuose yra reglamentuojama siekiant išvengti odos dehidratacijos ir dirginimo. Atlikus dermatologinius tyrimus, pastebėta, kad ilgalaikis ar didelės koncentracijos IPA poveikis gali sutrikdyti odos barjerinę funkciją ir padidinti lipidų šalinimą iš odos paviršiaus, dėl ko oda tampa jautresnė įvairiems alergenams bei užteršalams. IPA yra įvardijamas kaip potencialus profesinis alergenas, todėl kosmetikos pramonėje dirbantiems asmenims reikia tinkamų apsaugos priemonių.

Tvarumas

Izopropilo alkoholis, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje, gali turėti įtakos aplinkos tvarumui tiek išgavimo, tiek perdirbimo etapuose. Jo išgavimas susijęs su naftos pramonės produktais, kurios eksploatacija gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Perdirbimo metu izopropilo alkoholio gamyba taip pat reikalauja energijos ir resursų, kas veda prie CO2 emisijų ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimo. Tvarumo aspektu svarbu atkreipti dėmesį į šių procesų optimizavimą, energijos suvartojimo mažinimą ir alternatyvių, aplinkai nekenksmingų medžiagų naudojimą kosmetikos pramonėje.

Reguliavimas

Izopropilo alkoholis (isopropanolis) kosmetikoje naudojamas kaip tirpiklis, antiseptikas ir valomasis komponentas, jo panaudojimas yra reglamentuotas Europos Sąjungoje ir kitose rinkose. Kosmetikos produktuose izopropilo alkoholio koncentracija yra ribojama, atsižvelgiant į produkto paskirtį ir naudojimo būdą. Izopropilo alkoholio naudojimas kosmetikoje yra griežčiau reglamentuotas kai kuriose šalyse, siekiant apsaugoti vartotojų sveikatą. Kosmetikos gamintojai privalo laikytis reglamentų, o produktų sudėtis turi būti nuolat tikrinama, siekiant užtikrinti, kad izopropilo alkoholio kiekiai atitiktų nustatytus saugumo standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa