Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Keratin | Keratin | Keratininis

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Keratinas, populiari kosmetikos sudedamoji dalis, daugiausia gaunamas iš gyvūnų šalutinių produktų, pavyzdžiui, plunksnos, ragai ir kanopos. Išgavimo procesas apima medžiagų apdorojimą įvairiais chemikalais, siekiant suskaidyti baltymus ir izoliuoti keratiną. Tai įprastai atliekama per chemines reakcijas, įskaitant hidrolizę ir oksidaciją, norint gauti gryną keratino formą. Gauta medžiaga yra toliau apdorojama, kad būtų sukurtos įvairios keratino formos, naudojamos kosmetikoje, pavyzdžiui, hidrolizuotas keratinas arba keratino aminorūgštys. Cheminiai procesai, reikalingi keratino gamybai, reikalauja tikslaus kontrolės ir ekspertizės, kad būtų užtikrintas galutinio produkto aukštas kokybės standartas.

Paskirtis ir nauda

Keratinas yra baltymas, natūraliai randamas žmogaus plaukuose, naguose ir odoje, dažnai naudojamas kosmetikos produktuose dėl jo gebėjimo atkurti ir stiprinti plaukų struktūrą. Dėl savo sudėties, keratinas gali prasiskverbti į plaukų veleną ir užpildyti pažeistus baltymų junginius, todėl yra vertinamas kaip atstatomasis ingredientas. Naudojant keratino turinčius šampūnus, kaukes ar gydymo priemones, plaukai tampa glotnesni, mažiau linkę į elektrinimąsi ir lengviau šukuojami. Be to, keratinas padeda apsaugoti plaukus nuo aplinkos poveikio, pvz., saulės spindulių ar cheminių medžiagų, ir ilgalaikio naudojimo atveju gali pagerinti plaukų būklę bei išvaizdą.

Saugumo informacija

Keratinas, būdamas baltymu, kuris natūraliai randamas žmogaus odos, plaukų ir nagų struktūroje, kosmetikos produktuose dažniausiai naudojamas kaip atstatantis ir stiprinantis komponentas. Jis padeda atkurti plaukų ir odos baltymų lygį, todėl keratino turintys produktai gali padėti pagerinti odos būklę, sumažinti sausumą ir pagerinti elastingumą. Nors keratinas laikomas saugiu kosmetikos ingredientu, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurie keratino gydymo būdai, ypač plaukų tiesinimo procedūros, gali turėti formaldehido ar jo išskiriamųjų medžiagų, kurios yra žinomos kaip galimai kenksmingos žmogaus sveikatai. Tačiau, keratino kaip izoliuoto ingrediento naudojimas, neįtraukiant šių pavojingų junginių, yra vertinamas kaip mažai rizikingas odai ir priskiriamas prie saugių kosmetikos ingredientų.

Moksliniai tyrimai

Keratinas, baltymas, randamas žmogaus plaukuose, naguose ir odoje, yra plačiai tyrinėjamas kaip kosmetikos ingredientas dėl savo gebėjimo atkurti ir stiprinti pažeistus plaukus bei pagerinti jų išvaizdą. Tyrimai rodo, kad hidrolizuotas keratinas, kuris yra mažesnės molekulinės masės ir todėl gali lengviau prasiskverbti į plauko struktūrą, yra efektyvus plaukų būklės gerinimo komponentas. Pavyzdžiui, 2013 m. atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad keratino aplikacija plaukams padidino jų atsparumą mechaniniam pažeidimui ir sumažino baltymų praradimą iš plaukų veleno. Be to, kitos studijos atkreipia dėmesį į keratino poveikį odos drėkinimui ir elastingumui, kas suteikia potencialą naudoti šį ingredientą ne tik plaukų, bet ir odos priežiūros produktuose.

Tvarumas

Keratino, kaip kosmetikos ingrediento, tvarumas yra svarbus aplinkosaugos aspektas, nes šis baltymas dažniausiai išgaunamas iš gyvūnų, pavyzdžiui, avių vilnos, ragų, plaukų ar nagų. Dėl to gamybos procesas gali turėti tiesioginį poveikį gyvūnų gerovei ir reikalauti etiškų bei tvarumo standartų. Be to, keratino išgavimas ir apdorojimas gali būti energijos sąnaudų bei chemikalų naudojimo požiūriu intensyvus, o tai sukelia papildomą aplinkos teršimo riziką. Tvarumo perspektyvoje svarbu atkreipti dėmesį į alternatyvius, sintetinius keratino analogus, kurie gali sumažinti priklausomybę nuo gyvūninės kilmės žaliavų ir potencialiai mažinti negatyvų poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Keratinas, baltymas, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje, yra reglamentuojamas Europos Sąjungos, siekiant užtikrinti vartotojų saugumą ir produktų efektyvumą. Pagal ES teisės aktus, visi kosmetikos ingredientai, įskaitant keratiną, turi būti įtraukti į kosmetikos produktų sudėties sąrašą (INCI) ir įvertinti dėl jų saugumo prieš patekant į rinką. Europos Sąjungos kosmetikos reglamentas nustato, kad kosmetikos produktai neturi kelti pavojaus žmogaus sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį. Nors konkrečios keratino naudojimo ribos nėra nustatytos, visi kosmetikos produktai, kuriuose jis yra, privalo atitikti bendruosius saugumo reikalavimus. Kitose rinkose, tokiuose kaip Jungtinės Valstijos, keratiną reguliuoja Maisto ir vaistų administracija, tačiau ši organizacija netaiko griežtų ingredientų naudojimo apribojimų, o dažniausiai koncentruojasi į produktų etikečių teisingumą ir saugos įspėjimus. Vis dėlto, atsižvelgiant į tai, kad keratinas dažniausiai naudojamas plaukų priežiūros produktuose, jo kiekis produktuose gali skirtis priklausomai nuo norimo poveikio, bet privalo būti saugus vartotojui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa