Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Leucine | Leucine | Leucinas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Leucinas yra svarbus kosmetikos ingredientas, gaunamas iš įvairių natūralių medžiagų, tokios kaip sojos pupelės, kukurūzai ir kviečiai. Jo ekstrakcijos procesas vyksta hidrolizuojant šiuos augalinius baltymus, kad būtų išskirtos aminorūgštys, įskaitant leuciną. Vėliau leucinas atskiriamas per keletą filtravimo ir valymo etapų, užtikrinant jo grynumą ir veiksmingumą kosmetikos formulėse. Cheminiai procesai, susiję su leucino gamyba, apima rūgštinę hidrolizę ir chromatografiją, kad būtų atskirta ir sutelkta aminorūgštis.

Paskirtis ir nauda

Leucinas, būdamas viena iš esminių aminorūgščių, kosmetikos pramonėje vertinamas dėl savo gebėjimo skatinti odos atsinaujinimą ir stiprinti natūralią odos barjerą. Dėl anabolinio poveikio ši aminorūgštis pasižymi gebėjimu palaikyti kolageno sintezę, todėl naudojama produktuose, skirtuose odos stangrinimui ir raukšlių mažinimui. Be to, leucinas gali padėti sumažinti odos pažeidžiamumą ir pagerinti jos atsparumą aplinkos veiksniams, tokiems kaip UV spinduliai ir tarša, taip pat prisidėti prie odos drėkinimo, nes skatina vandens susilaikymą odos ląstelėse.

Saugumo informacija

Leucinas, esantis kosmetikos produktuose, yra laikomas saugiu odai ingredientu, kuris dažniausiai naudojamas kaip odos kondicionierius ir antioksidantas. Tyrimai rodo, kad leucinas neturi dirginančio poveikio odai ir nesukelia alerginių reakcijų, todėl jis yra plačiai priimtinas net ir jautrios odos priežiūros produktuose. Be to, šis aminorūgštis padeda palaikyti odos drėgmės balansą ir prisideda prie odos atsinaujinimo procesų. Leucino saugumas odai patvirtintas dermatologinių testų, kurie atliekami siekiant įvertinti galimus odos pažeidimus ar neigiamas reakcijas, metu, o kosmetikos pramonėje šis ingredientas vertinamas dėl jo teigiamo poveikio odos būklei ir funkcionavimui.

Moksliniai tyrimai

Leucinas, būdingas savo anabolinėmis savybėmis, yra vienas iš esminių aminorūgščių, kuris dėl savo gebėjimo skatinti baltymų sintezę dažnai tyrinėjamas mokslininkų kaip potencialus odos priežiūros ingredientas. Moksliniai tyrimai, pavyzdžiui, publikuoti žurnale „Journal of Cosmetic Dermatology“, atskleidžia, kad leucinas gali prisidėti prie odos atsinaujinimo procesų, skatindamas kolageno gamybą ir taip veikdamas odos stangrumą bei elastingumą. Be to, leucino antioksidacinės savybės padeda apsaugoti odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų sukeltos žalos. Kitos studijos, tokių kaip „International Journal of Cosmetic Science“, rodo, kad ši aminorūgštis gali padėti sumažinti odos uždegiminius procesus, svarbų veiksnį kovojant su senėjimo požymiais ir įvairiomis odos problemomis. Todėl leucino įtraukimas į kosmetikos formulės yra moksliškai pagrįstas jo teigiamu poveikiu odos būklei ir yra vertinamas kaip perspektyvus ingredientas odos priežiūros produktuose.

Tvarumas

Leucinas, kaip kosmetikos ingredientas, yra amino rūgštis, kuri dažnai gaunama iš natūralių šaltinių, pavyzdžiui, iš baltymų turinčių produktų – mėsos, pupų, riešutų. Jo išgavimas iš natūralių šaltinių yra laikomas santykinai tvariu, kadangi šie produktai dažniausiai yra atnaujinami ir jų auginimas gali būti vykdomas atsakingai, atsižvelgiant į ekologinius standartus. Tačiau reikia pažymėti, kad baltymų turinčių žaliavų auginimas gali būti susijęs su intensyvia žemės ūkio praktika, kuri gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, tokį kaip dirvožemio erozija, vandens tarša ir didelis vandens sunaudojimas. Be to, leucino sintezė cheminiu būdu taip pat yra įmanoma, ir nors tai gali sumažinti priklausomybę nuo žemės ūkio, sintetinio leucino gamybos procesas gali reikalauti energijos ir chemikalų, kurie taip pat turi įtakos aplinkosaugai. Dėl šių priežasčių leucino tvarumas yra vertinamas atsižvelgiant į konkretų išgavimo ar sintezės metodą ir su juo susijusius aplinkosaugos aspektus.

Reguliavimas

Leucinas, esantis kosmetikos produktuose, Europos Sąjungoje yra reguliuojamas atsižvelgiant į Bendrąją kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato griežtus reikalavimus visoms kosmetikos sudedamosioms dalims, siekiant užtikrinti vartotojų saugumą. Šio amino rūgšties naudojimas kosmetikoje nėra ribojamas, jeigu jis atitinka nustatytus reikalavimus dėl grynumo ir yra naudojamas saugiems produktams sukurti. Tuo tarpu, kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, leucino kaip kosmetikos ingrediento reguliavimas priklauso nuo Atitikties kosmetikos ingredientų programos (Cosmetic Ingredient Review, CIR) rekomendacijų, kurios išnagrinėja medžiagų saugumą ir leidžiamą koncentraciją. Nors konkrečių leistinų leucino kiekių ribų nėra nurodyta, bet kuri medžiaga, įskaitant leuciną, turi būti įvertinta kaip saugi naudojimui kosmetikoje, remiantis moksliniais duomenimis ir atliktais tyrimais.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa