Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Linalool | Linalool | Linalolis

Kategorija

Kvapai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų Linalool šaltinis yra natūralūs augalai, toki kaip levandos, citrusiniai vaisiai ir kiti žolinių aliejų šaltiniai. Ekstrakcijos procesas prasideda išgryninant šiuos augalus, o tada iš jų išgaunant eterinį aliejų, kuriame yra Linalool. Šis aliejus yra toliau perdirbamas cheminiu būdu, naudojant distiliavimą arba kitus rafinavimo metodus, siekiant gauti gryną Linalool. Chemiškai, Linalool yra monoterpenas, turintis molekulinę formulę C10H18O, kuri yra atsakinga už jo charakteringą gėlių ir vaisių aromatą. Tai yra svarbus ingredientas kosmetikos pramonėje, kuris yra plačiai naudojamas dėl savo kvapų savybių.

Paskirtis ir nauda

Linaloolis, natūraliai randamas daugelyje aromatinių augalų, yra terpenoidų klasės alkoholis, kuris kosmetikos pramonėje vertinamas dėl savo kvapiojo savybių ir poveikio odos būklei. Tai vienas iš pagrindinių eterinių aliejų komponentų, pavyzdžiui, levandų ar rozmarinų aliejuje, ir dėl švelnaus, gėlių bei medienos aromato yra naudojamas kaip kvapų komponentas įvairiose higienos ir odos priežiūros priemonėse. Linaloolis pasižymi raminančiomis savybėmis, todėl gali prisidėti prie vartotojo emocinės gerovės, o tam tikrais atvejais demonstruoja antiseptines ir priešuždegimines savybes, kurios gali padėti mažinti odos dirginimą bei skatinti jos regeneraciją. Tačiau svarbu atsižvelgti į tai, kad linaloolis, kaip ir kiti alergenai, gali sukelti alergines reakcijas jautriems asmenims, todėl jo naudojimas kosmetikoje turi būti atidžiai reguliuojamas.

Saugumo informacija

Linaloolis, natūraliai randamas įvairiuose eteriniuose aliejuose ir naudojamas kosmetikos pramonėje kaip kvapioji medžiaga, gali sukelti odos jautrumo reakcijas, ypač jautriems žmonėms ar esant didesnėms jo koncentracijoms. Nors pats linaloolis laikomas saugiu ingredientu, jo oksidacijos produktai – hidroperoksidai – gali sukelti alergines reakcijas, todėl reikalingas atidumas formuluojant produktus, kurie gali būti laikomi ilgesnį laiką ar veikiami saulės šviesos. Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) duomenimis, linaloolis yra įtrauktas į potencialiai alergizuojančių medžiagų sąrašą, todėl kosmetikos gamintojai raginami naudoti antioksidantus, kurie gali sumažinti linaloolio oksidaciją ir tokiu būdu mažina alerginių reakcijų riziką vartotojams.

Moksliniai tyrimai

Linaloolis, natūraliai randamas daugelyje eterinių aliejų, pvz., levandų, rožių ar bazilikų, yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo kvapo savybių ir teigiamo poveikio odai. Tyrimai rodo, kad linaloolis gali pasižymėti antimikrobinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, dėl kurių jis tampa vertingu ingredientu aknės ar kitų odos uždegimų gydymo produktuose. Tačiau, nepaisant naudingų savybių, kai kurie tyrimai atkreipia dėmesį į galimą linaloolio alergizuojantį poveikį, ypač kai jis oksiduojasi ore. Todėl būtina atsargiai formuliuoti produktus, kuriuose naudojamas linaloolis, siekiant išvengti alerginių reakcijų.

Tvarumas

Linaloolis, dažniausiai išgaunamas iš augalų, tokių kaip levandos, rožės ar mėtos, yra vienas iš dažniausių kvapiųjų medžiagų kosmetikos pramonėje. Nors linaloolis yra biologiškai skaidus ir jo poveikis aplinkai yra mažesnis lyginant su sintetiniais kvapais, jo gavybos procesas gali turėti neigiamą poveikį ekosistemoms. Augalų, kurie yra linaloolio šaltiniai, intensyvi auginimo praktika gali sukelti dirvožemio išsekimą ir bioįvairovės mažėjimą. Be to, augalų ekstrakcija dažnai reikalauja didelių vandens kiekių, kurie gali sukelti vandens išteklių nepakankamumą vietos bendruomenėse. Todėl svarbu ieškoti tvarios žaliavų ūkininkavimo ir apdorojimo praktikos, siekiant išlaikyti pusiausvyrą tarp linaloolio naudojimo privalumų kosmetikos pramonėje ir jo poveikio aplinkai.

Reguliavimas

Linaloolis, gaunamas iš augalų eterinių aliejų, yra vienas iš dažniausiai naudojamų kvapų kosmetikoje, tačiau jo panaudojimas yra reglamentuotas tiek Europos Sąjungoje, tiek kituose rinkose dėl galimo alergizuojančio poveikio. Europos Sąjungoje, atsižvelgiant į Reglamentą (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, linaloolis privalo būti nurodytas ant produkto etiketės, jei jo koncentracija viršija tam tikras ribas. Tarptautinė kosmetikos ingredientų nomenklatūra (INCI) reikalauja, kad linaloolis būtų aiškiai išvardytas kaip ingredientas, jei jis naudojamas kosmetikos produktuose. Šios priemonės padeda užtikrinti vartotojų informuotumą ir saugumą, ypač atsižvelgiant į tai, kad kai kurie žmonės gali patirti alergines reakcijas ar dirginimą dėl linaloolio.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa