Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Linoleic Acid | Linoleic Acid | Linolės rūgštis

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Linolė rūgštis, dažnai naudojama kosmetikos ingredientas, paprastai gaunama iš augalinių aliejų, pavyzdžiui, saulėgrąžų, šaltalankių ar sojų. Jos ekstrakcijos procesas prasideda spaudžiant šių augalų sėklas, kad būtų išgautas aliejus, kuris vėliau yra perdirbamas cheminių procesų serijoje, kad būtų išskirta linolė rūgštis. Tai apima procesus, tokius kaip rafinavimas, balinimas ir dezodoravimas, siekiant pašalinti priemaišas ir pagerinti galutinio produkto švarumą. Tada linolė rūgštis dar labiau apdorojama metodais, pavyzdžiui, distiliacija ir frakcionavimu, kad būtų atskirta nuo kitų aliejuje esančių riebalų rūgščių. Galutinis rezultatas yra labai koncentruota linolės rūgšties forma, kuri yra naudojama įvairiuose odos priežiūros ir kosmetikos produktuose dėl jos drėkinamųjų ir priešuždegiminių savybių.

Paskirtis ir nauda

Linoleino rūgštis, būdinga omega-6 polinesočiųjų riebalų rūgščių klasei, yra vertinga kosmetikos sudedamoji dalis dėl savo gebėjimo palaikyti odos barjerą ir reguliuoti lipidų apykaitą. Ji efektyviai prisideda prie uždegiminių procesų mažinimo, todėl yra naudojama produktuose, skirtuose spuogų ar kitų odos uždegimų gydymui. Linoleino rūgštis padeda atkurti odos elastingumą, stiprina lipidų sluoksnį, kuris apsaugo odą nuo išorinių veiksnių ir išlaiko drėgmės balansą. Tai svarbu siekiant išvengti per didelio odos išsausėjimo, kuris gali sukelti niežulį, pleiskanojimą ar net ankstyvą senėjimą. Be to, ši riebalų rūgštis padeda skatinti odos regeneraciją, o tai yra svarbu gydant žaizdas ir mažinant randų bei pigmentacijos atsiradimą.

Saugumo informacija

Linolio rūgštis, natūraliai randama žmogaus odoje ir įvairiuose augaliniuose aliejuose, yra laikoma saugiu kosmetikos ingredientu, kuris naudojamas odos priežiūros produktuose dėl savo drėkinamųjų ir uždegimą slopinančių savybių. Tyrimai parodė, kad linolio rūgštis gali padėti atkurti odos barjerą, mažinti transepiderminį vandens netekimą ir pagerinti odos elastingumą, taip prisidedant prie sveikesnės odos būklės. Be to, ji yra esminė riebalų rūgštis, kurios negamina žmogaus organizmas, todėl jos papildymas iš išorės gali padėti išlaikyti odos homeostazę. Linolio rūgšties vartojimas kosmetikoje yra laikomas saugiu, nes ji retai sukelia alergines reakcijas ar dirginimą, o jos koncentracija produktuose paprastai yra gerai toleruojama net ir jautrios odos vartotojų.

Moksliniai tyrimai

Linoleino rūgštis, polinesočioji riebalų rūgštis priklausanti omega-6 riebalų rūgščių grupei, yra intensyviai tiriamas kosmetikos ingredientas dėl jo teigiamo poveikio odos būklei. Tyrimai rodo, kad linoleino rūgštis gali padėti pagerinti odos barjerą, mažinti uždegiminius procesus ir reguliuoti sebumo (odos riebalų) gamybą, o tai ypač svarbu sprendžiant tokių odos problemų kaip aknė ar seborėjinis dermatitas. Be to, yra įrodymų, kad linoleino rūgštis gali prisidėti prie odos drėkinimo ir elastingumo gerinimo.

Tvarumas

Linolio rūgštis, gaunama iš augalinio aliejaus, yra vertinama kosmetikos pramonėje dėl savo odą maitinančių ir regeneruojančių savybių, tačiau jos tvarumas ir poveikis aplinkai priklauso nuo žaliavų ūkininkavimo ir perdirbimo praktikų. Tvariai ūkininkaujant, pavyzdžiui, naudojant ekologinį žemės ūkį, kuris neleidžia cheminių trąšų ir pesticidų, galima sumažinti neigiamą poveikį ekosistemoms ir užkirsti kelią dirvožemio degradacijai bei vandens taršai. Be to, perdirbant linolio rūgštį, svarbu taikyti atsakingas gamybos metodus, tokius kaip energiją tausojančios technologijos ir atliekų perdirbimo sistemos, kurios mažina anglies dioksido išmetimą ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentraciją atmosferoje.

Reguliavimas

Linolo rūgštis, kaip kosmetikos ingredientas, Europos Sąjungoje reglamentuojama REACH (Registracija, vertinimas, autorizacija ir cheminių medžiagų apribojimai) reglamentu, kuris nustato cheminių medžiagų saugos vertinimo ir naudojimo standartus, siekiant užtikrinti vartotojų ir aplinkos apsaugą. Nors linolo rūgštis natūraliai pasitaiko aliejų ir riebalų sudėtyje ir yra laikoma saugia, jos koncentracijos produktuose gali būti ribojamos atsižvelgiant į galimą alerginį poveikį ar kitus neigiamus odos reakcijas. Europos Sąjungos kosmetikos reglamentas (EC) Nr. 1223/2009 aiškiai nurodo, kad visi kosmetikos ingredientai, įskaitant linolo rūgštį, turi būti įtraukti į produktų sudėties sąrašą ir įvertinti saugumo ataskaitoje.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa