Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Malic Acid | Malic Acid | Apleistė rūgštis

Kategorija

pH reguliatoriai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų, pvz., malio rūgšties, šaltinis dažnai yra vaisiai, ypač obuoliai. Malio rūgštis gaminama iš obuolių, kurie yra turtingi šia rūgštimi. Ekstrakcijos procesas prasideda nuo obuolių sulčių išgryninimo, kurios tada fermentuojamos, kad būtų išskirta malio rūgštis. Chemiškai, malio rūgštis yra alifatinė rūgštis su hidroksilo grupe, kuri suteikia jai savybę būti drėkinančiu agentu ir rūgščiu. Šis ingredientas yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo savybių ir galimų naudų odai.

Paskirtis ir nauda

Obuolių rūgštis (malinė rūgštis) kosmetikoje vertinama dėl savo drėkinamųjų savybių ir gebėjimo skatinti odos ląstelių atsinaujinimą, taip prisidedant prie lygesnės ir šviesesnės odos išvaizdos. Kaip alfa-hidroksirūgštis (AHA), malinė rūgštis veikia kaip švelnus eksfoliantas, šalindamas negyvas odos ląsteles ir skatindamas naujų, sveikesnių ląstelių augimą. Tai padeda sumažinti smulkias raukšleles, pigmentacijos dėmes bei pagerinti bendrą odos tekstūrą. Be to, dėl savo rūgščios prigimties, malinė rūgštis gali padėti išlaikyti odos pH balansą, svarbų sveikai odos barjerinei funkcijai palaikyti.

Saugumo informacija

Obuolių rūgštis (malinė rūgštis), įprastai naudojama kosmetikoje kaip odą švelninantis ir drėkinantis komponentas, yra laikoma saugia daugumai vartotojų. Europos Sąjungos cheminių medžiagų įvertinimo komitetas (SCCS) nustatė, kad obuolių rūgštis kaip kosmetikos ingridientas neturėtų sukelti jokio pavojaus sveikatai, kai yra naudojama nustatytais saugiais koncentracijos lygiais. Tačiau, reikėtų atkreipti dėmesį, kad kai kurie asmenys gali patirti odos jautrumą ar alergines reakcijas, ypač esant didesnei nei įprasta koncentracijai arba jautriai odai. Todėl rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą prieš naudojant produktus su obuolių rūgštimi, ypač jei žinoma apie esamą odos jautrumą.

Moksliniai tyrimai

Obuolių rūgštis, arba hidroksibutandieno rūgštis, yra alfa-hidroksirūgštis (AHA), kuri yra plačiai naudojama kosmetikos pramonėje, ypač odos priežiūros produktuose, dėl jos gebėjimo veikti kaip šveitiklis, drėkiklis ir pH reguliatorius. Moksliniuose tyrimuose nustatyta, kad obuolių rūgštis padeda skatinti odos ląstelių atsinaujinimą, švelnina raukšles bei pagerina odos tekstūrą ir tonusą. Be to, ji efektyviai mažina hiperpigmentaciją ir yra naudojama kaip odos balinamoji medžiaga. Obuolių rūgštis, dėl savo keratolitinio poveikio, padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, skatina kolageno gamybą ir pagerina odos elastingumą. Svarbu paminėti, kad moksliniai tyrimai taip pat atkreipia dėmesį į obuolių rūgšties koncentracijos ir pH svarbą produktuose, nes per didelis koncentracijos lygis ar netinkamas pH gali sukelti odos dirginimą. Be to, atliekant tyrimus su obuolių rūgštimi, būtina atsižvelgti į jos sinergiją su kitais kosmetikos ingredientais, kad būtų užtikrintas optimalus poveikis odai ir sumažintas galimas šalutinis poveikis.

Tvarumas

Obuolių rūgštis, arba malono rūgštis, yra gaunama iš natūralių šaltinių, tokių kaip obuoliai ir kiti vaisiai, tačiau pramoniniam naudojimui ji dažnai sintetinama cheminiais būdais. Nors natūralių šaltinių eksploatacija gali turėti mažesnį poveikį aplinkai, sintetinės gamybos procesas reikalauja energijos ir cheminių medžiagų, kurie gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, sintezės metu naudojami tirpikliai ir katalizatoriai gali sukelti teršalų išmetimą. Be to, malono rūgšties gamybos efektyvumas ir šalutiniai produktai priklauso nuo pasirinktų sintezės metodų. Tvarumo požiūriu verta pabrėžti, kad atsakingas žaliavų išteklių valdymas, atliekų mažinimas ir švarių technologijų taikymas malono rūgšties gamyboje yra svarbūs žingsniai mažinant neigiamą poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Obuolių rūgštis (malic acid) yra reguliuojama kosmetikos ingredientas Europos Sąjungoje, kuris įtrauktas į Europos kosmetikos reglamento (EC) Nr. 1223/2009 priedą III, kuris nurodo leidžiamus naudojimo apribojimus kosmetikos produktuose. Pagal šį reglamentą, obuolių rūgšties kaip pH reguliatoriaus leidžiama koncentracija yra iki 2% esant neatskiedžiamai formai. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Kanadoje, obuolių rūgštis taip pat yra reguliuojama, tačiau specifiniai leidžiami kiekiai gali skirtis atsižvelgiant į konkrečias šalių teisės aktų nuostatas. Be to, tarptautinė kosmetikos ingredientų saugos vertinimo organizacija (Cosmetic Ingredient Review, CIR) išnagrinėjusi mokslinius duomenis, taip pat pateikia savo rekomendacijas dėl ingredientų naudojimo saugumo, kurios, nors ir neturinčios tiesioginio teisinio pagrindo, dažnai naudojamos įmonių formuluojant kosmetikos produktus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad bet koks ingrediento naudojimas turėtų atitikti galiojančius teisės aktus ir būti įvertintas atsižvelgiant į galimą poveikį vartotojo saugumui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa