Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Sodium Oleate | Sodium Oleate | Natrio oleatas

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų natrio oleato šaltinis yra riebalų rūgštis, gaunama iš augalinių aliejų, dažniausiai palmių arba alyvuogių aliejaus. Ekstrakcijos procesas prasideda išgryninant riebalų rūgštį iš aliejaus per hidrolizės reakciją su natrio hidroksidu, vadinamą saponifikacija. Natrio oleatas yra natrio druska, gauta iš oleino rūgšties, kuri yra viena iš pagrindinių riebalų rūgščių aliejuje. Chemiškai tai yra natrio druska, turinti hidrofobinę grandinę ir hidrofilinę galvutę, todėl jis yra emulsiklis, kuris padeda mišti vandenį su aliejumi ir yra svarbus ingredientas kosmetikos produktuose, dėl savo gebėjimo valyti ir drėkinti odą.

Paskirtis ir nauda

Natrio oleatas – tai muilinimo medžiaga, kuri kosmetikoje naudojama dėl savo gebėjimo pagerinti produktų tekstūrą ir skatinti drėgmės išlaikymą odoje. Tai riebalų rūgšties druska, gaunama iš oleino rūgšties, kuri yra pagrindinė neprisotintųjų riebalų rūgščių komponentė alyvuogių ir kitų augalinės kilmės aliejų. Natrio oleato molekulės turi hidrofilinį galą, kuris pritraukia vandenį, ir hidrofobinį galą, kuris pritraukia riebalus, todėl ši medžiaga veiksmingai pašalina nešvarumus ir riebalus iš odos paviršiaus. Be to, natrio oleatas stabilizuoja emulsijas, užtikrindamas veikliųjų medžiagų vienodą pasiskirstymą kosmetikos produkto formulėje, taip pat veikia kaip emoliensas, minkštinantis odą ir palengvinantis aktyviųjų ingredientų prasiskverbimą į odą.

Saugumo informacija

Natrio oleatas, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip emulsiklis ir putojantis agentas, paprastai laikomas saugiu odai, kai jis naudojamas priimtinose koncentracijose. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad šis ingredientas neturi didelės dirginimo ar sensibilizacijos rizikos, todėl jis dažnai randamas muiluose, prausikliuose ir kituose odos priežiūros produktuose. Svarbu pabrėžti, kad natrio oleato saugumas gali būti susijęs su produkto formulavimu ir vartojimo sąlygomis, tačiau remiantis moksliniais duomenimis, jis yra vertinamas kaip nekeliantis žymios rizikos sveikatai. Vis dėlto, žmonėms, turintiems jautrią odą, rekomenduojama atidžiai stebėti individualią reakciją į produktus, kuriuose yra šio ingrediento.

Moksliniai tyrimai

Natrio oleatas yra druskos pavidalo junginys, plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip ploviklis, emulsiklis ir kondicionuojanti medžiaga. Moksliniuose tyrimuose natrio oleatas vertinamas dėl jo gebėjimo formuoti micelius ir emulsijas, kurios yra svarbios kosmetikos produktų stabilumui ir efektyvumui. Pavyzdžiui, tyrimai parodė, jog natrio oleato molekulės gali veiksmingai mažinti įtampos paviršių tarp skirtingų fazės, tokiu būdu pagerindamos aktyviųjų komponentų pristatymą odos ląstelėms. Citotoksinio poveikio tyrimai rodo, kad šis junginys, naudojamas žemose koncentracijose, yra pakankamai saugus odai, nors didesnės koncentracijos gali sukelti odos dirginimą. Dėl šios priežasties kosmetikos formulėse natrio oleato koncentracija yra griežtai reglamentuojama, siekiant užtikrinti vartotojų saugumą ir produktų toleranciją.

Tvarumas

Natrio oleatas, gaunamas iš oleino rūgšties, randama alyvuogių aliejuje, žemės riešutų aliejuje bei kituose augalinės kilmės aliejuose, yra vertinamas kosmetikos pramonėje dėl savo putojančių ir emulsiją stabilizuojančių savybių. Tačiau, kalbant apie tvarumą, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad augalinės kilmės žaliavų, tokių kaip alyvuogių aliejus, gamyba gali turėti įtakos aplinkai, pavyzdžiui, perintensyvus žemės ūkis gali skatinti dirvožemio eroziją, naudoti didelius kiekius vandens ir pesticidų. Be to, per natrio oleato gamybos procesą, kuris apima riebalų rūgščių neutralizavimą su natrio hidroksidu, gali susidaryti šalutiniai produktai, kurie, jei nevaldomi tinkamai, gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Todėl tvarumo aspektas yra neatsiejamas nuo atsakingo žaliavų ūkio, efektyvaus vandens ir energetinių išteklių naudojimo bei atliekų ir šalutinių produktų tvarkymo per visą gamybos ciklą.

Reguliavimas

Natrio oleatas, naudojamas kaip ploviklis ir emulsiklis kosmetikoje, yra reguliuojamas Europos Sąjungoje pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato saugos reikalavimus visiems kosmetikos ingredientams, įskaitant natrio oleatą. Šiame reglamente numatyta, kad visi kosmetikos produktai turi būti saugūs žmogaus sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį, įskaitant atsitiktinį suvartojimą, ir turi būti pagrįsti moksliniais duomenimis. Nors konkrečių ribinių verčių natrio oleatui nėra nustatyta, bet koks kosmetikos ingredientas, įskaitant natrio oleatą, turi atitikti bendruosius saugumo kriterijus. Be to, Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) pateikia informaciją apie medžiagas, įtrauktas į REACH reglamentą, kuris taip pat gali turėti įtakos natrio oleato naudojimui. Kitose rinkose, tokiuose kaip JAV, kur reguliavimą vykdo Maisto ir vaistų administracija (FDA), natrio oleatas kaip kosmetikos ingredientas taip pat turėtų atitikti atitinkamas saugumo gaires ir reikalavimus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa