Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Spirulina Platensis Extract | Spirulina Extract | Spirulinos ekstraktas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Spirulinos Platensis ekstraktas, dažnas kosmetikos komponentas, gaunamas iš mėlynai-žaliųjų dumblių Spirulina Platensis. Ekstrakcijos procesas prasideda dumblių nuėmimu iš gėlavandenių tvenkinių ar ežerų, vėliau juos džiovinant ir malant iki smulkaus miltelių pavidalo. Ekstrakto išgavimas paprastai atliekamas naudojant tirpiklius, tokius kaip etanolą ar vandenį, kurie padeda išskirti norimas medžiagas iš dumblių. Cheminiai procesai, tokie kaip filtracija ir centrifugavimas, tada naudojami ekstrakto gryninimui ir nešvarumų šalinimui. Galutinis produktas yra koncentruotas Spirulinos Platensis ekstrakto pavidalas, turtingas antioksidantais ir maistinėmis medžiagomis, naudingomis odai.

Paskirtis ir nauda

Spirulina Platensis Extract – tai ekstraktas, gaunamas iš mėlynžaliųjų dumblių, kuris kosmetikos pramonėje vertinamas dėl savo turtingos biocheminės sudėties, įskaitant baltymus, vitaminus (pvz., B grupės), mineralus ir antioksidantus. Šis ekstraktas yra žinomas dėl savo maitinamųjų savybių, padeda palaikyti odos drėgmės balansą, skatina ląstelių atsinaujinimą ir gali apsaugoti odą nuo oksidacinio streso. Spirulina Platensis taip pat turi antiuždegiminių savybių, kurios gali sumažinti odos dirginimą ir raudonį, o dėl savo antibakterinių savybių gali būti naudinga kovojant su akne. Be to, dėl aukšto chlorofilo kiekio, spirulinos ekstraktas gali padėti pagerinti odos išvaizdą, suteikiant jai švytėjimo ir švelnumo.

Saugumo informacija

Spirulina Platensis Extract yra vertinamas dėl savo odos saugumo profilio ir naudojamas kosmetikos pramonėje dėl jo antioksidacinių savybių bei vitamino B komplekso, kuris gali prisidėti prie odos drėkinimo ir atjauninimo. Šis ekstraktas paprastai laikomas saugiu odai, nes jame esantys bioaktyvūs komponentai yra suderinami su odos fiziologija, o alerginių reakcijų ar dirginimo atvejai yra reti. Be to, Spirulina Platensis yra tiriamas dėl jo priešuždegiminių savybių, kurios gali būti naudingos odos būklėms gydyti. Vis dėlto, prieš įtraukiant šį ingredientą į kosmetikos produktus, rekomenduojama atlikti odos tolerancijos testus, kad būtų užtikrintas jo saugumas konkrečiam vartotojui.

Moksliniai tyrimai

Spirulina Platensis Extract yra įvertintas mokslininkų dėl savo potencialo kosmetologijoje, ypač dėl antioksidacinių savybių ir gebėjimo neutralizuoti laisvuosius radikalus, taip prisidedant prie odos senėjimo sulėtinimo. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad Spirulina Platensis turtinga baltymais, vitaminais, mineralais ir esminėmis riebalų rūgštimis, kurios gali padėti pagerinti odos išvaizdą ir stiprinti jos apsauginį barjerą. Pavyzdžiui, 2014 m. publikuotame tyrimo straipsnyje „Journal of Cosmetic Dermatology“ išryškinama, kad spirulinos ekstraktai gali efektyviai sumažinti uždegimą ir pagerinti kolageno sintezę, o tai svarbu odos elastingumui ir tvirtumui. Be to, kiti tyrimai rodo, kad spirulina gali padėti mažinti hiperpigmentaciją ir odos pažeidimus, kurie atsiranda dėl UV spindulių, taip pat turėti teigiamą poveikį odos drėkinimui ir hidratacijai. Dėl šių savybių Spirulina Platensis Extract tapo vertinga sudedamąja dalimi naujoviškuose odos priežiūros produktuose, siekiant skatinti sveiką odos būklę ir atitolinti senėjimo procesus.

Tvarumas

Spirulina Platensis Extract yra įvertintas kaip tvarus ingredientas dėl savo mažo poveikio aplinkai ir efektyvaus išteklių naudojimo. Spirulinos auginimas nevartoja didelių žemės plotų, o tai sumažina ekosistemų naikinimo riziką, palyginti su tradiciniais žemės ūkio produktais. Be to, spirulina gali augti sūriuose arba nevaisingose vandens telkiniuose, kur negalėtų išgyventi daugelis kitų organizmų, todėl ji nekonkuruoja su kitais maisto šaltiniais. Procesas, per kurį iš spirulinos gaunamas ekstraktas, taip pat yra palyginti tvarus: spirulinos fermose uždaros cirkuliacijos sistemos leidžia efektyviau naudoti vandenį ir mažinti teršalų patekimą į aplinką. Dar svarbu paminėti, kad spirulina fotosintezės metu sugeria anglies dioksidą, prisidedant prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo. Taigi, Spirulina Platensis Extract pasižymi ne tik kosmetinėmis savybėmis, bet ir tvarumo aspektais, kurie mažina ekologinį pėdsaką tiek auginimo, tiek apdorojimo etapuose.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant Spirulina Platensis ekstraktą, naudojimas yra reglamentuojamas Europos Kosmetikos reglamento (EC) Nr. 1223/2009, pagal kurį visi kosmetikos produktai prieš patekdami į rinką turi būti saugūs vartotojų sveikatai ir tinkamai pažymėti. Nors konkrečių apribojimų dėl Spirulina Platensis ekstrakto kiekių kosmetikos produktuose ES reglamentas nenumato, vis dėlto reikalaujama, kad bet kuris ingredientas, įskaitant ir šį, nebūtų toksiškas, kancerogeniškas ar kitaip kenksmingas vartotojų sveikatai. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kad gamintojai privalo užtikrinti, jog kosmetikos produktų sudėtis atitiktų INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) sąrašą, kuriame nurodomi visi leidžiami kosmetikos ingredientai. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijoje, gali būti taikomi skirtingi reglamentavimo reikalavimai, tačiau Spirulina Platensis ekstraktas paprastai yra laikomas saugiu ir nekenksmingu ingredientu, jei naudojamas priimtinose koncentracijose, kurios neviršija gamintojo nustatytų rekomendacijų ir atitinka nacionalinius saugos standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa