Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Benzophenone-3 | Benzophenone-3 | Benzofenonas-3

Kategorija

Saulės apsauga

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas benzofenonas-3, žinomas ir kaip Oksibenzonas, yra sintetinis junginys, gaunamas iš naftos produktų. Jis yra chemiškai pagamintas, reaguojant su fenolio grupėmis, ir toliau išgryninamas bei rafinuojamas, kad atitiktų aukštus kosmetikos pramonės standartus. Dėl gebėjimo saugoti odą nuo UV spindulių, šis komponentas yra populiarus saulės apsaugos produktuose, tačiau svarbu įvertinti jo kilmę ir chemines ypatybes, užtikrinant naudojamo produkto saugumą.

Paskirtis ir nauda

Benzofenonas-3 yra efektyvus organinis UV filtras, kuris ne tik apsaugo odą nuo kenksmingų UVA ir UVB spindulių, bet ir prisideda prie kosmetikos produkto stabilumo. Jis transformuoja ultravioletinę šviesą į nežalingą šilumą, taip sumažindamas saulės žalą. Nepaisant naudingų savybių, kai kuriose šalyse dėl galimo hormonų veiklos imitavimo, šio filtro naudojimas yra ribojamas arba reglamentuojamas.

Saugumo informacija

Nors benzofenonas-3 yra veiksmingas apsaugant odą nuo saulės, kyla abejonių dėl jo saugumo. ECHA ir FDA atkreipė dėmesį, kad šis junginys gali trikdyti endokrininę sistemą. Taip pat pastebėta, kad gali sukelti odos jautrinimą ir alergines reakcijas. Dėl šių priežasčių, ES nustatė maksimalią leistiną šio ingrediento koncentraciją saulės apsaugos priemonėse – iki 6%. Vartotojams patariama atidžiai rinktis produktus, atsižvelgiant į individualų odos jautrumą.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai atskleidė, kad benzofenonas-3 gali prasiskverbti į organizmą ir kaupiasi jame, keldamas hormonų veiklos sutrikimo riziką. Pavyzdžiui, 2016 m. atlikto tyrimo duomenimis, jis gali imituoti estrogeno hormono veiklą. Be to, ECHA ataskaitose pabrėžiama šios medžiagos toksiškumas vandens ekosistemoms, dėl kurio kai kurios šalys svarsto apribojimus ar draudimus naudoti benzofenoną-3.

Tvarumas

Benzofenono-3 tvarumo aspektai kelia vis daugiau susirūpinimų dėl jo gamybos procesų, kurie yra energetiškai sąnaudingi ir sukelia aplinkos taršą. Šis ingredientas patenka į vandenynus ir gali būti kenksmingas vandens gyvūnijai, ypač koralų rifams. Tarptautinės aplinkosaugos organizacijos ragina ieškoti aplinkai draugiškesnių alternatyvų, kurios galėtų pakeisti šio filtro vartojimą.

Reguliavimas

Benzofenonas-3, naudojamas kaip UV filtras, yra griežtai reguliuojamas ES pagal Kosmetikos produktų reglamentą, kuris leidžia jo naudojimą iki 6% koncentracijos. Skirtingose rinkose gali būti taikomi įvairūs reikalavimai dėl ženklinimo ar koncentracijos. Dėl galimo poveikio hormonų balansui ir vandens ekosistemoms, kai kurios šalys, tokios kaip Havajai, ėmėsi draudimų tam tikrų saulės kremų, siekiant apsaugoti koralų rifus. Šios reguliavimo tendencijos parodo, kad ateityje BP-3 naudojimas gali būti dar labiau apribotas, atsižvelgiant į naujausius mokslinius atradimus ir aplinkosaugos klausimus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa