Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Titanium Dioxide | Titanium Dioxide | Titanio dioksidas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Titano dioksidas, dažnas kosmetikos komponentas, daugiausia išgaunamas iš mineralinių indėlių, tokie kaip rutilas ir ilmenitas. Jo ekstrakcijos procesas prasideda nuo mineralų rudų pavertimo titano tetrachloridu, vykstant cheminėje reakcijoje su chloro dujomis. Vėliau titano tetrachloridas yra valomas ir hidrolizuojamas, kad susidarytų titano dioksido dalelės. Šios dalelės toliau apdorojamos siekiant gauti norimą dalelių dydį ir paviršiaus savybes, reikalingas kosmetikos produktams. Gamybos procese būtina tiksliai kontroliuoti temperatūrą, slėgį ir cheminę sudėtį, kad galutinis produktas atitiktų kosmetikos naudojimui keliamus grynumo ir kokybės standartus.

Paskirtis ir nauda

Titano dioksidas, chemiškai žymimas TiO2, kosmetikoje naudojamas dėl jo gebėjimo apsaugoti odą nuo ultravioletinių spindulių, veikiant kaip fizinis saulės filtras, kuris atspindi ir sklaido UVA bei UVB spindulius. Be to, dėl savo balinimo savybių titano dioksidas suteikia kosmetikos produktams norimą spalvos intensyvumą ir padengiamąjį efektą, todėl jis yra populiarus ingredientas makiažo pagrinduose, pudrose bei kituose dekoratyvinės kosmetikos produktuose. Šis ingredientas yra inertinis, neaktyvus ir netoksiškas, todėl yra laikomas saugiu naudoti įvairiose kosmetikos formulėse.

Saugumo informacija

Titanio dioksidas (TiO2), naudojamas kosmetikoje kaip pigmentas ir saulės apsaugos filtrų komponentas, yra vertinamas kaip saugus odai, kai jis naudojamas nustatytose koncentracijose. Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) ir JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) leidžia naudoti titanio dioksidą kosmetikos produktuose, įskaitant saulės kremus. Nors buvo diskusijų apie nano-dalelių dydžio TiO2 saugumą, Europos mokslų komitetas (SCCS) išnagrinėjo prieinamus mokslinius duomenis ir pateikė išvadą, kad titanio dioksido nano-dalelės, naudojamos saulės kremuose, yra saugios naudoti, nes jos neprasiskverbia pro nepažeistą odą. Tačiau rekomenduojama vengti produktų su nano-dalelėmis pažeistai odai, kad būtų išvengta galimo poveikio. TiO2, kaip ne nano-dalelių forma, yra plačiai priimtas ir naudojamas kaip saugus ingredientas kosmetikoje.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai apie kosmetikos ingrediento titano dioksido (TiO2) savybes ir poveikį rodo, kad ši medžiaga yra vienas populiariausių mineralinių filtrų, naudojamų saulės apsaugos produktuose dėl jos gebėjimo atspindėti, sklaidyti ir absorbuoti UV spindulius. Pastaraisiais metais atlikti tyrimai skatina diskusijas apie titano dioksido nano formų saugumą, kadangi nano dalelės gali prasiskverbti į odą ir potencialiai sukelti neigiamą poveikį. Europos Cheminių medžiagų agentūra (ECHA) rekomenduoja laikyti TiO2 kaip galimai kancerogeninę medžiagą įkvėpus, o Europos Maisto saugos tarnyba (EFSA) ir toliau vertina titano dioksido saugumą kaip maisto priedą. Šie tyrimai yra svarbūs siekiant suprasti ir įvertinti titano dioksido naudojimo kosmetikoje rizikas ir saugumo aspektus.

Tvarumas

Titano dioksidas (TiO2) kosmetikos pramonėje vertinamas dėl savo baltumo ir gebėjimo apsaugoti odą nuo UV spindulių, tačiau jo tvarumas ir poveikis aplinkai kelia tam tikrų susirūpinimų. Gavybos procese, kurio metu išgaunamas titano rūda, gali būti ardomi natūralūs buveiniai ir naudojami intensyvūs vandens ištekliai, kartu sukeliant oro ir vandens taršą dėl cheminių medžiagų naudojimo ir sunkiųjų mašinų išmetamųjų teršalų. Perdirbimo etape, kur titano dioksido milteliai yra gaminami iš rūdos, taip pat galimi neigiami aplinkosauginiai poveikiai: reikalinga didelė energija, o cheminių procesų metu gali susidaryti pavojingi šalutiniai produktai. Titano dioksido nano dalelės, kurios vis dažniau naudojamos kosmetikoje, kelia klausimų dėl jų poveikio aplinkai, nes jos gali patekti į vandenį ir dirvožemį, kur yra sunkiai skaidomos ir gali kauptis gyvųjų organizmų audiniuose, taip potencialiai trikdant ekosistemas. Svarbu ieškoti alternatyvių medžiagų ir tobulinti gavybos bei perdirbimo technologijas, siekiant sumažinti titano dioksido naudojimo poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Titano dioksidas (TiO2) kosmetikoje naudojamas kaip dažiklis ir UV filtras, o jo panaudojimo reguliavimas Europos Sąjungoje yra griežtai kontroliuojamas pagal kosmetikos produktų direktyvą (EC) No 1223/2009. Nuo 2021 m. liepos 1 d., remiantis Europos Komisijos Reglamentu (EU) 2021/850, kosmetikoje leidžiama naudoti tik rutilo formos titano dioksidą, kuris yra ne nano formos, ir jo kiekis negali viršyti 25% galutinio produkto. Nanodalelių pavidalo titano dioksidas leidžiamas kaip UV filtras iki 25% koncentracijos, tačiau privalo atitikti tam tikrus saugos kriterijus. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, titano dioksido kaip kosmetikos sudedamosios dalies naudojimas reguliuojamas Maisto ir vaistų administracijos (FDA), ir nors leidžiamos koncentracijos gali skirtis, paprastai jos yra panašios į Europos Sąjungoje nustatytas normas.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa