Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Butylphenyl Methylpropional | Butylphenyl Methylpropional | Butilfenilmetilpropionalas

Kategorija

Kvapai

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento Butylphenyl Methylpropional pagrindas yra sintetinis, susidedantis iš benzaldehido ir acetilacetato. Cheminio proceso metu, kurio metu benzaldehidas jungiasi su acetilacetatu, susidaro galutinis produktas – butylphenyl methylpropional. Ši sintezė vyksta kontroliuojamomis sąlygomis, kad būtų užtikrinta aukšta produkto kokybė.

Paskirtis ir nauda

Butylphenyl Methylpropional, dar vadinamas Lilial, yra dirbtinis aromatas, kuris dėl savo žibuoklės kvapo imitacijos yra populiarus kosmetikos pramonėje. Jis pridedamas prie įvairių kosmetikos gaminių, tokių kaip losjonai, šampūnai, muilai ir kvepalai, suteikiant jiems ilgalaikį ir malonų aromatą. Nepaisant to, dėl galimų sveikatos pavojaus aspektų, šis komponentas Europoje yra įtrauktas į draudžiamų medžiagų sąrašą, kas verčia gamintojus ieškoti jo alternatyvų.

Saugumo informacija

Butylphenyl Methylpropional, žinomas kaip lilial, buvo plačiai naudojamas dėl savo kvapo, tačiau atlikti tyrimai ir Europos Cheminių medžiagų agentūros išvados paskatino ES uždrausti šią medžiagą kosmetikos produktuose nuo 2022 m. kovo 1 d. Tai buvo reakcija į mokslinius įrodymus apie galimą medžiagos hormonų veiklą trikdančią savybę ir alergizuojantį poveikį. Vartotojams patariama vengti produktų, kurių sudėtyje yra Lilial, ypač jei yra didesnis jautrumas ar alergijos.

Moksliniai tyrimai

Nauji moksliniai tyrimai toliau išnagrinėja Butylphenyl Methylpropional poveikį žmogaus sveikatai ir ieško saugesnių alternatyvų. Nors šis ingredientas anksčiau buvo vertinamas kaip saugus, dabar yra žinoma, kad jis gali turėti toksišką poveikį reprodukcinei sistemai ir veikti kaip hormonų sistemos trikdytojas, todėl buvo priimtas sprendimas uždrausti jo naudojimą ES.

Tvarumas

Butylphenyl Methylpropional gamybos procesas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, o jo perdirbimas gali kelti pavojų vandens ekosistemoms. Sintezės metu gali atsirasti pavojingi šalutiniai produktai, o ingredientas pats yra sunkiai skaidomas gamtoje, potencialiai kenkiant biologinei įvairovei. Dėl šių priežasčių naudojimas kosmetikoje yra vertinamas kaip mažai tvarus ir rizikingas aplinkos sveikatai.

Reguliavimas

Butylphenyl Methylpropional, arba Lilial, reglamentavimas Europos Sąjungoje yra griežtas: nuo 2022 m. kovo 1 d. pagal Europos Komisijos reglamentą (ES) 2020/2081, šis ingredientas buvo pašalintas iš kosmetikos produktų saugos įstatymo priedo, draudžiant jo naudojimą naujuose gaminiuose. Šis sprendimas grindžiamas ECHA išvadomis, o tarptautiniu mastu reglamentavimas skiriasi, su savo specifikacijomis ir standartais.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa