Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Citrus Aurantium Bergamia Peel Oil | Bergamot Essential Oil | Bergamo citrusų žievelės aliejus

Kategorija

Kvapai

Šaltinis

Citrus Aurantium Bergamia žievelės aliejus, paprastai vadinamas bergamočių aliejumi, yra gaunamas iš bergamočių apelsinų žievelės. Aliejaus ekstrahavimo procese naudojamas šalto spaudimo metodas, kurio metu iš vaisiaus išorinės dalies išgaunamas būtinas aliejus. Pagrindinės bergamočių aliejaus cheminės sudedamosios dalys yra limonenas, linalilo acetatas ir linalolis. Limonenas suteikia aliejui citrusinį kvapą, tuo tarpu linalilo acetatas ir linalolis turi raminančių ir malšinančių savybių. Bergamočių aliejaus išgavimas ir gamyba reikalauja tikslumo bei ekspertų žinių, siekiant išsaugoti jo naudingąsias medžiagas. Dėl gaivaus aromato ir galimų odą teigiamai veikiančių savybių aliejus plačiai naudojamas odos priežiūros ir kvapų gaminiuose.

Paskirtis ir nauda

Bergamočių eterinis aliejus vertinamas dėl savo antibakterinių ir odos būklę gerinančių savybių. Jis padeda reguliuoti riebalų liaukų veiklą, todėl yra naudingas riebios odos priežiūroje ir aknės simptomų mažinime. Be to, šis komponentas gali padėti šviesinti pigmentines dėmes ir suteikti odai švytėjimo. Natūralios aromaterapinės aliejaus savybės taip pat gali veikti raminančiai ir stresą mažinančiai, todėl jis dažnai randamas kvapų sudėtyje.

Saugumo informacija

Nors bergamočių eterinis aliejus yra populiarus dėl savo kvapiojo profilio ir terapinių savybių, jo saugumas odai kelia tam tikrą susirūpinimą, nes gali turėti fotosensibilizuojančių savybių. Bergaptenas, esantis aliejuje, yra atsakingas už fototoksišką reakciją. Dėl šios priežasties kosmetikos produktuose naudojamas aliejus dažnai būna apdorotas, siekiant sumažinti fotosensibilizacijos riziką. Rekomenduojama vengti tiesioginės saulės šviesos poveikio odai po produktų su šiuo ingredientu naudojimo ir atidžiai stebėti odos reakcijas, ypač asmenų, turinčių jautrią ar šviesią odą.

Moksliniai tyrimai

Bergamočių eterinis aliejus gali pasigirti antimikrobinių ir antiseptinių savybių, kurios padeda kovoti su odos infekcijomis ir prisideda prie žaizdų gijimo. Joje esantys flavonoidai ir citroflavonoidai veikia kaip antioksidantai, apsaugantys odą nuo laisvųjų radikalų ir skatinantys kolageno sintezę. Tačiau reikia būti atsargiems dėl fotosensibilizacijos galimybės. Kosmetikos gamintojai ieško būdų, kaip sumažinti bergapteno kiekį, siekiant užtikrinti saugumą vartotojams.

Tvarumas

Bergamočių eterinis aliejus išgaunamas šalto spaudimo būdu, kuris yra aplinkai tausojantis. Tačiau, vertinant tvarumą, svarbu atsižvelgti į bergamotinių citrinmedžių auginimo praktikas, kurios gali turėti neigiamą poveikį ekosistemoms. Būtina užtikrinti atsakingą žaliavų ūkininkavimą, dirvožemio erozijos prevenciją ir biologinės įvairovės išsaugojimą. Apdorojant aliejų, svarbu laikytis aplinkosaugos reikalavimų, kad būtų išvengta teršalų patekimo į aplinką ir užtikrintas produkto tvarumas.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje bergamočių eterinis aliejus yra reguliuojamas pagal Kosmetikos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, nustatantį saugos reikalavimus. Aliejus, naudojamas produktuose, turėtų atitikti IFRA nustatytus apribojimus, kurie yra integruoti į ES teisės aktus. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, FDA reglamentuoja ingredientus mažiau griežtai, tačiau gamintojai privalo užtikrinti produktų saugumą. Nepriklausomai nuo rinkos, bergamočių aliejus kosmetikoje naudojamas ribotais kiekiais, ir jo koncentracija produktuose turi būti aiškiai nurodyta, kad vartotojai būtų informuoti apie galimą fotosensibilizacijos riziką.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa