Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Coumarin | Coumarin | Kumarinas

Kategorija

Kvapai

Šaltinis

Kumarinas yra kosmetikos ingredientų komponentas, paprastai išgaunamas iš augalų, tokie kaip kumelė, cinamonmedis ir vanilės ankštis. Jo ekstrakcija prasideda džiovinant augalus, kad būtų galima išskirti reikalingą augalinę medžiagą. Po to, naudojant cheminį apdorojimą, pavyzdžiui, fermentaciją ar sintezę, atskiriama ir valoma grynoji kumarino forma. Gautas produktas yra kristalinė, baltos ar šviesiai geltonos spalvos medžiaga su saldžiu aromatu.

Paskirtis ir nauda

Kumarinas suteikia kosmetikos produktams vanilės ir šieno natas, kurios yra ypač vertinamos parfumerijoje. Be to, dėl savo šviesinamųjų savybių, jis naudojamas odos toną lyginančiuose preparatuose. Kumarino priešuždegiminės ir antimikrobinės savybės padeda apsaugoti odą ir palaikyti jos sveikatą. Tačiau, reikia atsižvelgti į tai, kad jis gali sukelti alergines reakcijas ar dirginimą, ypač jautriai odai, todėl jo kiekis kosmetikoje yra ribojamas dėl fototoksiškumo ir alergizuojančio poveikio.

Saugumo informacija

Kumarinas, kaip kvapiosios medžiagos komponentas, gali būti alergenas kai kuriems asmenims. ECHA rekomenduoja riboti kumarino kiekį dėl jo alergizuojančių savybių, o ES kosmetikos reglamentas nustato maksimalias leistinas koncentracijas. Naudojant leidžiamose koncentracijose, kumarinas yra pakankamai saugus. Vis dėlto, asmenys su odos jautrumu ar alergijos istorija turėtų būti itin atsargūs. Kumarino koncentracija produktuose yra reguliuojama, siekiant apsaugoti nuo per didelės ekspozicijos ir galimo neigiamo poveikio odai.

Moksliniai tyrimai

Kumarinas yra mokslininkų tyrinėjamas dėl įtakos sveikatai, ypač jo hepatotoksiškumo ir alerginio potencialo. ECHA nustatė maksimalias leistinas kumarino koncentracijas kosmetikos produktuose, siekiant užtikrinti saugumą. Mokslinėje literatūroje akcentuojama fototoksiškumo bei genotoksiškumo tyrimų reikšmė, skatinanti gamintojus ieškoti alternatyvių ingredientų arba tobulinti formulacijas, siekiant sumažinti galimus rizikos faktorius.

Tvarumas

Kumarino išgavimas iš natūralių šaltinių, tokių kaip tonka pupelės ar kasijonai, turi būti atliekamas atsakingai, kad nebūtų pakenkta aplinkai. Intensyvi žaliavų eksploatacija gali turėti poveikį aplinkai, įskaitant biologinės įvairovės nykimą ir miškų naikinimą. Cheminė sintezė taip pat gali sukelti aplinkos teršimą. Atsižvelgiant į alergines reakcijas ir toksiškumą, svarbu taikyti tvarų kumarino naudojimą, siekiant išvengti neigiamo poveikio aplinkai ir užtikrinti vartotojų saugumą.

Reguliavimas

Kumarinas, kaip kvapiųjų medžiagų komponentas, yra reguliuojamas ES pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, nustatantį leistinas koncentracijas kosmetikos produktuose. Pavyzdžiui, daugumoje produktų kumarino kiekis negali viršyti 0,1%, o tam tikruose produktuose, kaip plaukų losjonai ar kvepalai, leidžiama iki 0,001%. Kitose pasaulio rinkose, pavyzdžiui, JAV, kumarino reguliavimas nėra toks griežtas, tačiau gamintojai privalo laikytis saugumo reikalavimų. Produktų sudėtis privalo būti aiškiai nurodyta etiketėse, kad vartotojai būtų informuoti apie galimą alergijos riziką.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa