Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Folic Acid | Folic Acid | Folio rūgštis

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Folio rūgštis, žinoma kaip vitaminas B9, dažniausiai gaminamas iš folio rūgšties sintezės. Ši sintezė vyksta naudojant 4-aminobenzaldehido ir formil-tetrahidrofolato kaip žaliavas, o reakciją katalizuoja cinko acetatas. Proceso metu formil-tetrahidrofolatas konvertuojamas į folio rūgštį, kuri yra būtina medžiaga daugelyje biocheminių procesų organizme. Šis cheminis procesas yra sudėtingas ir reikalauja aukštos kokybės medžiagų bei tikslumo, tačiau užtikrina gaminio grynumą ir efektyvumą kosmetikos gamyboje.

Paskirtis ir nauda

Folio rūgštis kosmetikos produktuose dažnai naudojama dėl jos gebėjimo prisidėti prie odos atsinaujinimo procesų ir pagerinti odos išvaizdą. Ji padeda stimuliuoti ląstelių augimą ir remontą, kas yra ypač svarbu odos regeneracijai, taip pat mažina odos pažeidžiamumą ir padeda sumažinti saulės sukeltus odos pažeidimus. Be to, folio rūgštis gali teigiamai veikti ir odos drėkinimą, todėl ją galima rasti produktuose, skirtuose sausai ar brandžiai odai.

Saugumo informacija

Folio rūgštis (vitaminas B9) laikoma saugiu ingredientu kosmetikos pramonėje, nes tyrimai rodo, kad ji įprastomis naudojimo sąlygomis nekelia pavojaus odai. Šis ingredientas padeda mažinti odos sausumą ir skatina naujų ląstelių augimą, o tai yra svarbu odos regeneracijos procese. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į individualų folio rūgšties toleravimą, kadangi retais atvejais gali pasireikšti alerginės reakcijos arba jautrumas šiam vitaminui.

Moksliniai tyrimai

Kosmetikos ingredientų tyrimuose folio rūgštis (vitaminas B9) vertinama dėl jos gebėjimo skatinti ląstelių atsinaujinimą ir prisidėti prie odos sveikatos. Moksliniai duomenys rodo, kad folio rūgštis gali padėti mažinti odos senėjimo požymius, stimuliuodama naujų ląstelių augimą ir remontuodama pažeistą DNR. Be to, dėl antioksidacinių savybių, ji gali apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos ir skatinti kolageno sintezę. Tačiau reikia atsižvelgti į koncentraciją ir formulavimą, nes per didelis folio rūgšties kiekis gali sukelti šalutinį poveikį.

Tvarumas

Folio rūgšties (vitamino B9) gamyba kosmetikos pramonėje kelia tam tikrų tvarumo iššūkių. Ekstrahuojant folio rūgštį iš natūralių šaltinių, pvz., lapinių daržovių, gali būti naudojami intensyvūs žemės ūkio metodai, turintys neigiamą poveikį aplinkai. Sintetinė folio rūgšties gamyba taip pat gali sukelti aplinkosauginių problemų, susijusių su cheminių atliekų šalinimu ir energijos sąnaudomis. Todėl svarbu, kad folio rūgšties gamyba būtų atliekama atsakingai, taikant aplinkai nekenksmingas technologijas ir užtikrinant šių procesų tvarumą.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje folio rūgštis (vitaminas B9) kosmetikos produktuose yra reguliuojama pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato saugos reikalavimus visiems kosmetikos produktams, įskaitant ingredientų naudojimą. Nors tiesioginių ribojimų folio rūgšties kiekio nėra, gamintojai privalo atlikti produktų saugumo įvertinimą, užtikrinant, kad folio rūgšties kiekis būtų saugus vartotojui. Kitose rinkose, pvz., JAV, folio rūgštis nėra laikoma aktyviuoju ingredientu, tačiau vis tiek privaloma užtikrinti produkto saugumą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa