Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Ascorbic Acid | Ascorbic Acid | Askorbo rūgštis

Kategorija

Antioksidantai

Šaltinis

Askorbo rūgšties, žinomos kaip vitaminas C, šaltinis kosmetikoje yra daugiausia natūralus, gaunamas iš vaisių ir daržovių, ypač citrusinių vaisių. Procesas prasideda su ekstrakcija iš vaisių, tokių kaip apelsinai ar citrinos, arba daržovių, kaip špinatai ar brokoliai. Po ekstrakcijos, askorbo rūgštis gali būti gaminama chemiškai, naudojant fermentacijos procesus arba sintezės metodą. Sintetinė askorbo rūgštis dažniausiai gaunama iš gliukozės, kuri per keletą cheminių reakcijų paverčiama askorbo rūgštimi.

Paskirtis ir nauda

Askorbo rūgštis kosmetikoje naudojama dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų, atsirandančių dėl UV spindulių ir taršos. Ji prisideda prie kolageno sintezės, palaikančios odos elastingumą ir stangrumą, taip pat padeda mažinti raukšlių atsiradimą. Askorbo rūgštis pasižymi gebėjimu šviesinti pigmentines dėmes ir lyginti odos toną, suteikiant jai sveikesnį ir šviesesnį išvaizdą. Be to, ji gali padėti sumažinti uždegimą ir yra naudojama kaip pagalbinė medžiaga gydant aknę. Dėl savo rūgščių savybių askorbo rūgštis taip pat veikia kaip švelnus odos eksfoliantas.

Saugumo informacija

Askorbo rūgštis yra plačiai naudojama kosmetikos pramonėje dėl savo antioksidacinių savybių ir gebėjimo skatinti kolageno sintezę. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad ji paprastai yra saugi odai, net ir jautriai, nes padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus ir apsaugoti odą nuo UV spindulių sukeltų pažeidimų. Nors askorbo rūgštis gali sukelti nedidelį odos dirginimą arba alergines reakcijas retais atvejais, ypač esant didelėms koncentracijoms, dažniausiai šalutinis poveikis yra nežymus ir praeina savaime. Svarbu pabrėžti, kad jos stabilumas kosmetikos produktuose yra ribotas, ir ji gali degraduoti veikiant šviesai bei orui, todėl optimali jos naudojimo sauga užtikrinama tinkamai suprojektuotose formulėse ir atidžiai kontroliuojant produktų laikymo sąlygas.

Moksliniai tyrimai

Askorbo rūgštis, žinoma kaip vitamino C forma, plačiai tyrinėjama kaip kosmetikos ingredientas dėl jos antioksidacinių savybių, galinčių neutralizuoti laisvuosius radikalus ir mažinti odos senėjimo požymius. Tyrimai atskleidžia, kad ji gali skatinti kolageno sintezę, mažinti pigmentacijos problemas, taip pat veiksmingai apsaugoti odą nuo UV spindulių sukeltos žalos. Įvairūs dermatologiniai tyrimai rodo, kad stabilizuoti askorbo rūgšties vandeniniai tirpalai, taip pat jos dariniai, yra efektyvūs odos priežiūros produktuose, užtikrinant vitamino C stabilumą ir biologinį prieinamumą. Tačiau svarbu paminėti, kad askorbo rūgšties stabilumas kosmetikos formulėse yra didelis iššūkis, todėl moksliniai tyrimai orientuojasi į naujų stabilizavimo metodų kūrimą.

Tvarumas

Askorbo rūgštis, nors ir naudinga odos priežiūrai, kelia tam tikrų tvarumo klausimų. Jos gamyboje dažniausiai naudojamas cheminis sintezės procesas, kuris reikalauja naudoti fosilinius išteklius ir gali lemti šiltnamio dujų išskyrimą. Gamtos išteklių išgavimas askorbo rūgšties gamybai taip pat gali turėti neigiamą poveikį ekosistemoms. Kosmetikos pramonė ir mokslininkai ieško būdų, kaip sumažinti šių poveikių mastą, peržiūrėdami žaliavų tiekimo grandines, taikydami atsinaujinančių išteklių naudojimą ir užtikrindami geresnį cheminių medžiagų valdymą, taip pat investuodami į tvarius gamybos metodus ir atliekų tvarkymo sistemas.

Reguliavimas

Askorbo rūgštis kosmetikoje yra reguliuojama griežtomis geros gamybos praktikos (GMP) taisyklėmis, siekiant užtikrinti produkto saugumą vartotojui. Nors konkrečios maksimalios leistinos koncentracijos nėra nustatytos, kiekvienas produktas, prieš patenkant į rinką, privalo būti įvertintas dėl saugumo, o jo sudėtis turi atitikti INCI standartus. Panašiai kaip ir Europos Sąjungoje, JAV rinkoje askorbo rūgštis taip pat yra plačiai naudojama kosmetikos produktuose ir reguliuojama FDA, tačiau nėra nustatytos konkrečios maksimalios koncentracijos ribos, o dėmesys skiriamas bendram produkto saugumui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa