Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Glutathione | Glutathione | Glutationas

Kategorija

Antioksidantai

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento glutationo šaltinis yra gamtinis tripeptidas, sudarytas iš trijų aminorūgščių: cisteino, gliutamino ir glicino. Šio komponento pagrindiniai šaltiniai yra vaisiai, daržovės, mėsa ir kiaušiniai. Ekstrahavimo procesas prasideda nuo šių žaliavų susmulkinimo ir ekstrahavimo tirpikliu, siekiant išgauti glutationo turinčias medžiagas. Toliau šių ekstraktų rafinavimo metu naudojami įvairūs cheminiai procesai, kurie išskiria gryną glutationą. Natūralus šaltinis yra labiau pageidaujamas dėl galimų papildomų naudos savybių, tačiau šis ingredientas gali būti gaminamas ir laboratoriniu būdu.

Paskirtis ir nauda

Glutationas, kosmetikos pramonėje vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos, taip mažinant odos senėjimo požymius ir gerinant jos išvaizdą. Be to, glutationas turi gebėjimą šviesinti odą, veikia melanino gamybą ir tinka produktams, skirtiems hiperpigmentacijos problemoms spręsti. Jo priešuždegiminės savybės palankiai veikia uždegiminius odos procesus, pavyzdžiui, aknę. Dėl šių efektų glutationas įtraukiamas į įvairius odos priežiūros produktus, siekiant palaikyti sveiką odos būklę ir atkurti jos švytėjimą.

Saugumo informacija

Glutationas, kosmetikos pramonėje dažnai naudojamas dėl savo antioksidacinių savybių ir gebėjimo šviesinti odą, gali turėti šalutinių poveikių, ypač susijusių su odos jautrumu ir alerginėmis reakcijomis. Didelės koncentracijos vartojimas gali sukelti odos balinimo efektą, kuris nėra visada pageidaujamas. Europos Komisijos Mokslinių Komitetų išvadose pabrėžiama, jog reikalingi papildomi tyrimai, siekiant patvirtinti glutationo saugumą kosmetikos produktuose, ypač ilgalaikio naudojimo atveju.

Moksliniai tyrimai

Glutationas, turintis tripeptido struktūrą, yra plačiai tyrinėtas kosmetikos mokslo srityje dėl savo antioksidacinių savybių ir gebėjimo šviesinti odą. Tyrimai rodo, kad glutationas sumažina melanino sintezę, padeda apsaugoti odą nuo UV spindulių sukeliamų pažeidimų, bei stiprina odos barjerą ir mažina uždegiminius procesus, svarbius odos senėjimo prevencijai. Efektyvumas priklauso nuo koncentracijos ir stabilumo formulėje, todėl mokslininkai ieško būdų, kaip optimizuoti produktų formuliacijas ir užtikrinti aktyvaus ingrediento veiksmingumą.

Tvarumas

Glutationas, naudojamas kaip antioksidantas ir odos balinimo agentas, yra tripeptidas, sudarytas iš aminorūgščių cisteino, glutamino ir glicino. Komerciniam naudojimui glutationas dažniausiai gaunamas fermentacijos būdu, laikomas tvariu gamybos metodu, nes neteršia aplinkos toksiškais chemikalais. Fermentacijos procesas nereikalauja intensyvių žaliavų išgavimo iš gamtos procesų, todėl mažiau kenkia ekosistemoms arba nereikalauja didelių energijos išteklių.

Reguliavimas

Glutationas Europos Sąjungoje reguliuojamas pagal Bendrąjį produktų saugos reglamentą, užtikrinant, kad kosmetikos ingredientai nebūtų kenksmingi žmogaus sveikatai. Produktų saugumas turi būti įrodytas atitinkamais tyrimais, o kiekvienas kosmetikos produktas privalo turėti saugos įvertinimą. Kiti reguliavimo organai griežtai kontroliuoja glutationo naudojimą ir reklamavimą, siekdami apsaugoti vartotojų sveikatą, ypač Pietryčių Azijoje, kur glutationas naudojamas kaip odos balinimo agentas.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa