Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Sorbitan Isostearate | Sorbitan Isostearate | Sorbitano izostearatas

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento Sorbitan Isostearate šaltinis yra sorbitolio ir izostearino rūgšties junginys. Proceso pradžioje sorbitolis gaunamas iš gliukozės fermentacijos, o izostearino rūgštis yra išgauta iš riebiosios rūgšties. Toliau šie du komponentai reaguoja, sudarant sorbitano ir izostearino rūgšties esterį. Šis procesas vyksta cheminiu būdu, kuriame katalizatorius naudojamas, siekiant pagreitinti reakciją. Galutinis produktas yra Sorbitan Isostearate, kuris naudojamas kosmetikos gamyboje dėl savo emulsifikuojančių savybių.

Paskirtis ir nauda

Sorbitano izostearatas yra emulsiklis, kuris dažniausiai naudojamas kosmetikos pramonėje siekiant sujungti vandenyje ir aliejuje tirpias medžiagas, taip užtikrinant vienodą ir stabilų produktų konsistenciją. Šis ingredientas yra vertinamas dėl savo gebėjimo formuoti nejonines emulsijas, kurios yra švelnios odai ir turi didelį dermokompatibilumą, todėl tinka net jautriai odai. Sorbitano izostearato molekulės turi polines savybes, kurios padeda išlaikyti odos drėgmės balansą ir prisideda prie odos minkštumo bei elastingumo. Be to, dėl savo struktūros jis gali padėti kitoms veikliosioms medžiagoms lengviau įsiskverbti į odą, taip sustiprinant produkto veiksmingumą.

Saugumo informacija

Sorbitano izostearatas yra emulsiklis, dažnai naudojamas kosmetikos produktuose, tokiuose kaip makiažo priemonės ir odos priežiūros produktai, kuris padeda sujungti vandens ir aliejaus fazių ingredientus, taip pat pagerina produkto tekstūrą ir tepamumą. Remiantis Europos Sąjungos cheminių medžiagų įvertinimo agentūros (ECHA) ir JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) duomenimis, sorbitano izostearatas yra vertinamas kaip odai saugus ingredientas, kai yra naudojamas rekomenduojamose koncentracijose. Dermatologiniai tyrimai patvirtina, kad jis neturi dirginančio poveikio ir nesukelia alerginių reakcijų, todėl yra tinkamas net jautriai odai. Be to, sorbitano izostearatas neturi komedogeninių savybių, kas reiškia, kad jis nekimšta porų, ir todėl yra laikomas neaknegenišku.

Moksliniai tyrimai

Sorbitano izostearatas – tai emulsiklis, kuris dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje, siekiant pagerinti produkto tekstūrą ir stabilumą. Moksliniuose tyrimuose ypač akcentuojama šios medžiagos gebėjimas efektyviai sujungti vandens ir aliejaus fases, todėl ji tapo populiarus pasirinkimas kremams, losjonams ir makiažo pagrindams. Be to, sorbitano izostearatas yra žinomas kaip nejoninis paviršiaus aktyvusis agentas, kuris mažina įtampos paviršių ir padeda formuoti stabilius emulsijų lašelius. Nors sorbitano izostearatas laikomas saugiu kosmetikos ingredientu, vis dėlto mokslininkai atlieka tolesnius tyrimus, kad išsiaiškintų jo poveikį odos barjerinei funkcijai ir galimą kumuliacinį poveikį vartojant ilgalaikėje perspektyvoje.

Tvarumas

Sorbitano izostearatas yra sintetinis ingredientas, kuris dažniausiai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip emulsiklis, padedantis stabilizuoti produktų sudėtį. Šio junginio gamybos procesas susijęs su sorbitolio, kuris yra gautas iš augalinių šaltinių, pvz., kukurūzų ar kviečių, esterinimu. Nors augalinės kilmės žaliavų naudojimas gali atrodyti ekologiškai palankus, svarbu atsižvelgti į žemės ūkio veiklos poveikį aplinkai – intensyvi žemdirbystė gali turėti neigiamą poveikį dirvožemiui, vandens ištekliams ir biologinei įvairovei. Be to, cheminių medžiagų, reikalingų sorbitano izostearato sintezei, gamyba ir naudojimas taip pat gali turėti įtakos aplinkosaugos aspektams, pavyzdžiui, dėl galimų teršalų išskyrimo į aplinką ir energijos sąnaudų per cheminius procesus. Todėl tvarumo vertinimas reikalauja visapusiško gamybos ciklo ir su juo susijusių aplinkosauginių pasekmių įvertinimo.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos sudedamoji dalis sorbitano izostearatas yra reguliuojama pagal Bendrąjį produktų saugos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato, kad visi kosmetikos produktai privalo būti saugūs žmogaus sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį, įskaitant įprastą ir prognozuojamą naudojimą. Sorbitano izostearatas, kaip emulsiklis ir odos kondicionierius, privalo atitikti šio reglamento reikalavimus ir negali viršyti nustatytų koncentracijų ribų, jei tokios yra nustatytos. Tačiau Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) duomenų bazėje ar Europos Komisijos kosmetikos ingredientų duomenų bazėje (CosIng) konkrečių apribojimų šiam ingredientui nenurodyta, kas leidžia suprasti, kad jis nėra laikomas pavojingu ar turinčiu griežtai ribojamų naudojimo sąlygų. Tuo tarpu kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijos šalyse, sorbitano izostearato naudojimas taip pat gali būti reguliuojamas atitinkamų šalių teisės aktų, kurie kartais skiriasi nuo ES reglamentavimo, bet šiuo metu nėra informacijos apie specifinius sorbitano izostearato naudojimo apribojimus šiose rinkose.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa