Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Asiaticoside | Asiaticoside | Azijatinis acidas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų Asiaticoside šaltinis yra Centella asiatica augalas, kuris yra gausiai paplitęs Azijoje. Ekstrakcijai naudojami Centella asiatica lapai, kuriuose yra didelis kiekis šio komponento. Procesas prasideda džiovinimu, po kurio lapai yra smulkiai susmulkinti. Toliau, naudojant ekstrakcijos tirpalą, yra išskiriamas Asiaticoside. Šis procesas apima ultragarsinę ekstrakciją arba ekstrakciją su organiniais tirpikliais, siekiant išgauti kuo grynesnį produktą. Galutinis produktas yra baltos arba gelsvos spalvos milteliai, turintys specifinį kvapą. Tai yra sudėtingas procesas, reikalaujantis atidumo ir specialių įrenginių, tačiau užtikrina aukštą grynumą ir veiksmingumą kosmetikos gamyboje.

Paskirtis ir nauda

Asiaticoside, natūraliai randamas centelos – taip pat žinomos kaip Gotu Kola – augale, odos priežiūros srityje vertinamas dėl savo gebėjimo skatinti kolageno sintezę, taip prisidedant prie odos ląstelių atsinaujinimo ir elastingumo didinimo. Jis taip pat yra žinomas dėl savo antioksidacinių savybių, mažinančių laisvųjų radikalų sukeliamą odos pažeidimą ir uždegimą, kas gali lėtinti senėjimo procesus. Be to, asiaticoside turi priešuždegiminį poveikį, kuris padeda mažinti odos paraudimą ir sudirginimą, todėl yra efektyvus ingredientas produktuose, skirtuose jautrios, pažeistos ar problemiškos odos priežiūrai. Tyrimai rodo, kad asiaticoside gali padėti gydyti žaizdas ir pagerinti randų išvaizdą, suteikiant odai sveikesnį ir lygesnį paviršių.

Saugumo informacija

Asiaticoside yra saugus kosmetikos ingredientas, kai naudojamas rekomenduojamose koncentracijose. Dermatologinės studijos patvirtina, kad ši medžiaga gali padėti skatinti kolageno sintezę, mažinti raukšlių atsiradimą ir pagerinti odos elastingumą, nesukeldama dirginimo ar alerginių reakcijų. Tačiau verta paminėti, kad, kaip ir bet kuris kitas kosmetikos ingredientas, asiaticoside gali sukelti neigiamas odos reakcijas retais atvejais, ypač jautriems asmenims, todėl prieš naudojant produktus su šia medžiaga, rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą. Saugumo profilis, esant tinkamam naudojimui ir laikantis nustatytų koncentracijų, yra palankus, o šalutinių poveikių pasitaiko nedažnai.

Moksliniai tyrimai

Azijatinosidas, išgaunamas iš Centella asiatica (taip pat žinomas kaip Gotu Kola) augalo, yra triterpenoidinis saponinas, kuris moksliniuose tyrimuose yra įvertintas dėl savo poveikio odos sveikatai ir atsinaujinimui. Farmakologinės studijos parodė, kad azijatinosidas skatina fibroblastų proliferaciją ir kolageno sintezę, o tai yra svarbu odos žaizdų gijimui bei raukšlių mažinimui. Be to, šis junginys pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir gali apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų, kurie prisideda prie senėjimo procesų. Klinikiniai tyrimai patvirtina, kad azijatinosido turintys preparatai yra efektyvūs odos drėkinimui ir elastingumui gerinti, taip pat turi uždegimą mažinančių ir antimikrobinių savybių. Todėl azijatinosidas yra vertingas ingredientas formuliuojant kosmetikos produktus, skirtus odos priežiūrai ir regeneracijai.

Tvarumas

Azijatinas yra aktyvus komponentas, gaunamas iš Centella asiatica (taip pat žinomo kaip Azijinė smilga) augalo, kuris dėl savo vaistinių savybių yra plačiai naudojamas tiek tradicinėje, tiek šiuolaikinėje kosmetikoje. Tačiau azijatino poveikis aplinkosaugos aspektu kelia tam tikrų susirūpinimų. Centella asiatica augalų ekstrahavimas turi būti atliekamas atsakingai, kad būtų išvengta pernelyg didelio šių augalų populiacijų mažėjimo laukinėje gamtoje, kas galėtų sukelti ekologinį disbalansą ir biologinės įvairovės nykimą. Be to, azijatino gavimo procesas, jei jis nėra tinkamai valdomas, gali lemti cheminių medžiagų, kurios naudojamos ekstrakcijai, patenkimo į aplinką, todėl būtina užtikrinti, kad būtų taikomos švarios ir mažai atliekų generuojančios technologijos. Svarbu, kad gamintojai taikytų tvarumo principus, įtrauktų žaliavų išteklių priežiūrą ir atitinkamai ženklintų produktus, informuodami vartotojus apie ekologišką pėdsaką.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, tarp jų ir aziatikozido, naudojimas yra reguliuojamas Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, kuriame nustatyti saugumo reikalavimai ir medžiagų, kurių kosmetikoje naudoti draudžiama arba kurios gali būti naudojamos tik ribotais kiekiais, sąrašai. Nors šiuo metu nėra specifinių apribojimų dėl aziatikozido koncentracijos kosmetikoje ES teisės aktuose, bet kokie kosmetikos ingredientai turi atitikti bendrąjį saugos reikalavimą, kad produktas vartotojui nebūtų pavojingas. Kitose rinkose, pvz., Azijoje, aziatikozidas yra populiarus dėl savo priešuždegiminių savybių ir taip pat yra reguliuojamas atsižvelgiant į nacionalinius įstatymus, kurie gali skirtis nuo ES reglamentacijos. Prekyboje su kosmetikos produktais, turinčiais aziatikozidą, turi būti užtikrinta, kad jie atitiktų importuojamos šalies teisės aktų reikalavimus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa