Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Centella Asiatica Extract | Centella Asiatica Extract | Centelijos aziatinis ekstraktas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas Centella Asiatica ekstraktas yra gaminamas iš Centella Asiatica augalo lapų. Ekstrakcijos procesas prasideda nuo džiovinimo, kuris padeda išsaugoti augalo savybes. Toliau lapai yra smulkiai pjaunami ir sumaišomi su ekstrahavimo tirpalu, kuris gali būti vanduo arba alkoholis. Šis mišinys yra kaitinamas, kad būtų išgauti aktyvūs junginiai. Po to, ekstraktas yra filtruojamas ir koncentruojamas, kad būtų pašalintos nereikalingos medžiagos. Galutinis produktas yra Centella Asiatica ekstraktas, turintis įvairių biologiškai aktyvių junginių, tokių kaip triterpenai, flavonoidai ir fenolai, suteikiančių jam antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių, kurios naudingos odai.

Paskirtis ir nauda

Žinomas kaip Gotu Kola, šis augalinis ekstraktas skatina kolageno gamybą, mažina uždegiminius procesus ir skatina odos atsinaujinimą. Jis apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir prisideda prie elastingumo išsaugojimo. Be to, Centella Asiatica yra vertinamas už raminamąjį poveikį, ypač naudingą jautriai ar pažeistai odai, padedant sumažinti paraudimus ir skatinant gijimą. Dėl šių savybių ekstraktas yra populiarus ingredientas produktuose, skirtuose odos raminimui, senėjimo požymių mažinimui ir odos barjero funkcijos stiprinimui.

Saugumo informacija

Gotu Kola yra saugus odai, net ir jautriai, nes jame esantys saponinai – aziatikozidai, madecasozidai ir aziatinė rūgštis – padeda skatinti kolageno gamybą, stiprina odos barjerą ir mažina uždegiminius procesus. Dermatologiniai testai patvirtina, kad ekstraktas nedirgina odos ir netgi gali sumažinti odos jautrumą bei paraudimą, todėl yra tinkamas produktų su šiuo ingredientu naudojimas net ir pažeistoje, sudirgusioje arba uždegimą patyrusioje odoje. Svarbu atkreipti dėmesį į individualų netoleravimą ar alergines reakcijas, kurios gali atsirasti labai retais atvejais.

Moksliniai tyrimai

Aziatinis centelis yra plačiai tyrinėjamas dėl savo potencialo odos priežiūros srityje, ypač dėl gebėjimo skatinti kolageno sintezę, mažinti uždegimą ir padėti gydyti mažus odos pažeidimus. Triterpenoidai prisideda prie odos ląstelių regeneracijos ir gali padėti stiprinti odos barjerą. Centella Asiatica turi antioksidacinių savybių, kurios gali apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir taip prisidėti prie senėjimo sulėtėjimo. Klinikiniai tyrimai taip pat parodė, kad ekstraktas gali būti efektyvus gydant strijas, celiulitą ir psoriazę, nes skatina fibroblastų proliferaciją bei kolageno ir elastino sintezę.

Tvarumas

Centella Asiatica ekstraktas yra vertinamas dėl odą atjauninančių savybių, tačiau jo tvarumas yra svarbus. Augalo išgavimas ir apdorojimas gali turėti įtakos aplinkai, jei nevykdoma atsakinga žaliavų ūkininkavimo ir rinkimo praktika. Pernelyg didelė gamtos išteklių eksploatacija ir biologinės įvairovės mažėjimas, taip pat nekontroliuojamas augalų rinkimas gali pakenkti vietiniams ekosistemams. Augalo apdorojimo metu naudojami chemikalai ir išmetamieji teršalai gali neigiamai paveikti aplinką. Taigi, Centella Asiatica ekstraktas būtų laikomas tvariu ingredientu, būtina užtikrinti atsakingą tiekimo grandinę, tvarius žemės ūkio metodus ir apdorojimo procesus, minimizuojančius aplinkos teršimą.

Reguliavimas

Aziatinis centela ekstraktas, naudojamas dėl odą gydančių ir priešuždegiminių savybių, Europos Sąjungoje yra reglamentuojamas pagal Bendrą kosmetikos produktų reglamentą (EC) No 1223/2009. Visi ingredientai turi būti įtraukti į INCI sąrašą ir atitikti saugumo reikalavimus. Nors konkrečių ribojimų Centella Asiatica ekstrakto kiekiui nėra nustatyta, kiekvienas produktas su šiuo ingredientu turi būti išsamiai įvertintas dėl saugumo. Skirtingose rinkose gali būti skirtingi reglamentavimo reikalavimai, tačiau ES lygmeniu šio ekstrakto naudojimas leidžiamas, jei produktas atitinka bendruosius saugumo standartus. Nauji tyrimai ar duomenys apie ingrediento poveikį gali lemti reglamentavimo pakeitimus, siekiant užtikrinti vartotojų saugumą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa