Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Biotin | Biotin | Biotinas

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas Biotinas, taip pat žinomas kaip vitaminas H arba B7, dažniausiai gaunamas iš maisto produktų, tokių kaip kepenys, kiaušiniai, sėlenos ir avokadai. Norint gauti Biotino ekstraktą, naudojami įvairūs cheminiai procesai. Vienas iš būdų yra fermentacinis metodas, kai specialios bakterijos arba mielės fermentuoja medžiagas, turinčias Biotiną, ir pagamina šį ingredientą. Kitas būdas yra cheminis sintezės procesas, kuriame iš mineralų ir kitų cheminių junginių gaminamas Biotinas. Šie procesai yra sudėtingi ir reikalauja aukštos kokybės kontrolės, siekiant užtikrinti gaminio efektyvumą ir saugumą.

Paskirtis ir nauda

Biotinas yra svarbus komponentas kosmetikos gaminiuose, skirtuose plaukų ir odos priežiūrai. Jis prisideda prie keratino gamybos – baltymo, kuris yra esminis plaukų, odos ir nagų struktūrų dalis. Dėl šios priežasties biotinas dažnai įtraukiamas į šampūnus, kondicionierius ir plaukų augimo skatinimo priemones, siekiant sustiprinti plaukų folikulus, sumažinti plaukų slinkimą ir pagerinti jų būklę. Biotiną turinčios odos priežiūros priemonės gali padėti išlaikyti odos drėgmės pusiausvyrą, skatinti sveiką odos ląstelių funkciją bei mažinti raukšlių atsiradimą, dėl ko oda atrodo lygesnė ir jaunatviškesnė.

Saugumo informacija

Biotinas yra saugus naudoti kosmetikoje; jo nepageidaujamas poveikis odai yra itin retas. Dermatologinės studijos patvirtina, kad biotinas yra nealergizuojantis ir neturi dirginančio poveikio, todėl jis tinka net jautrios odos priežiūros produktams. Biotino koncentracijos kosmetikos produktuose paprastai yra gerai toleruojamos ir atitinka nustatytus saugos standartus. Rekomenduojama atidžiai stebėti individualią odos reakciją, ypač esant jautrumui ar alergijoms.

Moksliniai tyrimai

Biotinas yra vandenyje tirpus B grupės vitaminas, kuris plačiai tyrinėjamas dėl jo teigiamo poveikio odos, plaukų ir nagų būklei. Jis veikia kaip koenzimas riebalų rūgščių sintezėje, kurios yra būtinos odos barjerinės funkcijos išlaikymui. Biotino trūkumas siejamas su plaukų slinkimu ir silpnumu, todėl papildymas šiuo vitaminu gali padėti pagerinti plaukų būklę. Biotinas gali prasiskverbti į plauko veleną ir teigiamai veikti plaukų struktūrą. Klinikiniai tyrimai rodo, kad išorinis biotino naudojimas odos priežiūros produktuose gali pagerinti odos drėgmės lygį ir sumažinti sausumo sukeltus odos pažeidimus.

Tvarumas

Biotino gamybos tvarumo aspektai reikalauja kruopštaus vertinimo. Pramoniniu mastu sintetinamas iš biocheminių medžiagų, šis procesas reikalauja energijos ir gali lemti šiltnamio dujų išmetimą. Svarbus yra žaliavų šaltinių tvarumas, nes netvarus žemės ūkis ar cheminių medžiagų naudojimas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Perdirbimo metu atliekų tvarkymas ir cheminių reagentų naudojimas yra svarbūs aspektai, dėl kurių netinkamas valdymas gali sukelti papildomą aplinkos taršą. Vertinant biotino tvarumą, būtina atsižvelgti į visą jo gyvavimo ciklą, ieškoti galimybių mažinti neigiamą poveikį aplinkai per atsakingą žaliavų tiekimą, efektyvius energijos naudojimo būdus ir tvarius atliekų tvarkymo metodus.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje biotino kaip kosmetikos sudedamosios dalies naudojimą reglamentuoja Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1223/2009, kuriame nustatomos griežtos taisyklės dėl kosmetikos produktų saugumo. Nors reglamente nėra nurodytos konkrečios leistinos biotino koncentracijos ribos, gamintojai privalo užtikrinti, kad kosmetikos produktai būtų saugūs vartotojui pagal paskirtį ir naudojimo būdą, o biotino kiekis produktuose neturėtų sukelti neigiamų pasekmių sveikatai. Valstybės narės ir kitos šalys gali turėti savo specifinius reglamentus, tačiau biotinas šiuo metu nėra laikomas ribojamuoju ingredientu.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa