Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Collagen | Collagen | Kolagenas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kolagenas, naudojamas odos elastingumą gerinčiose kosmetikos formulėse, paprastai yra išgaunamas iš gyvūninės kilmės produktų, tokių kaip jautienos ar kiaulienos kaulai bei kailiai. Pradiniame ekstrakcijos etape gaunami kaulų ar kailių milteliai, kurie vėliau yra apdorojami specialiais tirpalais kolageno baltymams išskirti. Procesas tęsiasi kolageno baltymų perdirbimu į hidrolizatą, kuris pasižymi geresniu įsisavinimu odos ląstelėse. Norint pasiekti norimas odos priežiūros savybes, būtina atlikti cheminius procesus, kaip antai hidrolizę ar fermentaciją.

Paskirtis ir nauda

Kolagenas, būdamas svarbus žmogaus odos struktūros komponentas, prisideda prie jos stangrumo, elastingumo ir tvirtumo. Kosmetikoje šis baltymas yra vertinamas kaip efektyvi anti-senėjimo priemonė, leidžianti sulėtinti raukšlių formavimąsi ir skatinti odos atsinaujinimą. Įvairūs produktai, turintys kolageno, tokie kaip kremai, serumai ir kaukės, gali prisidėti prie odos kolageno atsargų papildymo, kurios natūraliai mažėja senstant ar veikiant nepalankioms aplinkos sąlygoms. Kolageno gebėjimas pritraukti drėgmę taip pat prisideda prie gerėjančios odos hidratacijos, suteikiant jai lygesnę ir minkštesnę tekstūrą. Šio ingrediento naudojimą kosmetikoje palaiko tyrimai, patvirtinantys jo teigiamą poveikį odos sveikatai ir atsparumui.

Saugumo informacija

Kolagenas kosmetikos produktuose paprastai yra laikomas saugiu, kadangi tai yra natūrali odos struktūros dalis. Dermatologiniai tyrimai patvirtina, kad kolageno naudojimas gali padėti mažinti raukšles ir pagerinti odos išvaizdą, o alerginės reakcijos ar dirginimas yra reti. Vis dėlto, žmonėms su tam tikrais alergijos atvejais rekomenduojama būti atsargiems, ypač jei yra žinomas jautrumas specifinėms kolageno rūšims. Dėl molekulinio dydžio kolagenas veikia paviršutiniškai, o tai dar labiau padidina jo saugumą, nes molekulės negali prasiskverbti giliai į odą.

Moksliniai tyrimai

Kolageno svarba odos audiniams ir jo vaidmuo palaikant odos elastingumą bei tvirtumą yra nuolat tiriamas mokslo srities aspektu. Tyrimai, publikuoti autoritetinguose leidiniuose, pavyzdžiui, ‘Journal of Cosmetic Dermatology’, atskleidžia, kad išorinis kolageno taikymas skatina fibroblastų aktyvumą ir kolageno sintezę, taip mažindamas raukšlių gylį ir gerindamas odos būklę. Klinikiniai tyrimai rodo, kad hidrolizuotas kolagenas, būdamas mažesnės molekulinės masės, efektyviai padeda išlaikyti drėgmę odos sluoksniuose. Tačiau dėl didelio molekulinio dydžio kolageno absorbcija yra ribota, todėl mokslininkai ieško naujų metodų, pavyzdžiui, naudodami nanotechnologijas, siekiant padidinti jo biologinį prieinamumą.

Tvarumas

Kolageno naudojimas kosmetikos sektoriuje susijęs su tvarumo iššūkiais dėl jo gamybos proceso ir poveikio aplinkai. Gyvūninės kilmės kolageno ekstrahavimas iš jautienos ar kiaulienos šalutinių produktų susijęs su žemės ūkio pramonės aplinkosauginiu poveikiu. Atsižvelgiant į šiuos aspektus, pramonė ieško alternatyvių šaltinių, pavyzdžiui, kolageno, gauto fermentacijos būdu iš augalų ar mikroorganizmų, kuris yra tvariau pagaminamas ir mažiau teršia aplinką.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kolagenas, kaip kosmetikos komponentas, reguliuojamas pagal Bendrąją kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato saugumo ir ženklinimo standartus. Nors reglamente nėra nustatyti konkretūs kolageno naudojimo apribojimai, būtinas išsamus saugumo įvertinimas prieš prekės pateikimą rinkai. Jungtinėse Amerikos Valstijose kolageno saugumas taip pat yra patvirtintas Kosmetikos ingredientų peržiūros ekspertų komiteto, nors FDA taiko mažiau griežtus reguliavimo reikalavimus. Nepaisant skirtingų reguliavimo sistemų, gamintojai privalo užtikrinti, kad jų produktai atitiktų visus taikomus saugos standartus ir teisės aktų reikalavimus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa