Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Carbomer | Carbomer | Karbomeris

Kategorija

Tirštikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas Carbomer yra sintetinis polimeras, kuris dažnai naudojamas kaip tirpiklis ir stabilizatorius įvairiuose grožio produktuose. Šis komponentas yra pagamintas iš akrilo rūgšties, kurios polimerizacija vyksta per chemines reakcijas su kitais komponentais, tokius kaip dietilenglikolis arba propilenglikolis. Proceso metu akrilo rūgštis yra modifikuojama, kad būtų sukurtas Carbomer polimeras, kuris turi tinkamą tirpumą ir stabilumo savybes. Galutinis produktas yra baltos spalvos milteliai arba gelis, kuris lengvai įsigertamas į vandenį, sudarant stabilų gelį ar emulsiją kosmetikos gaminiuose.

Paskirtis ir nauda

Carbomeris – poliakrilato dervios sintetinės molekulės, kurios naudojamos kaip tirštikliai, stabilizatoriai ir emulsijų formuotojai kosmetikos produktuose. Jie yra nepakeičiami kuriant gelio konsistenciją, pavyzdžiui, veido kremuose, losjonuose ir skystuose rankų dezinfekantų produktuose. Carbomeris efektyviai sulaiko vandenį, dėl ko padeda išlaikyti odos hidrataciją, o taip pat užtikrina ilgesnį veikliųjų medžiagų poveikį ant odos. Be to, jis veikia kaip emulsijos stabilizatorius, užtikrindamas, kad vandenyje ir aliejuje pagrįsti komponentai išliktų sumaišyti, taip užtikrinant produkto vienodumą ir ilgaamžiškumą. Carbomerio naudojimas kosmetikoje leidžia sukurti produktus su patrauklia tekstūra, kurie yra patogūs naudoti ir efektyviai veikia odą.

Saugumo informacija

Karbomeras yra laikomas saugiu kosmetikos ingredientu, nes jis nepraeina pro odos barjerą ir yra neaktyvus, taigi negali sukelti odos jautrumo ar alerginių reakcijų, kai naudojamas įprastinėse koncentracijose. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad karbomeras neturi dirginančio poveikio odai ir yra tinkamas naudoti net jautriai odai. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas ingredientas, individualus netoleravimas ar alerginės reakcijos negali būti visiškai atmestos, todėl rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą prieš naudojant naują produktą. Karbomero saugumas yra patvirtintas ir reguliuojamas įvairių tarptautinių organizacijų, tokių kaip JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) bei Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA).

Moksliniai tyrimai

Moksliniuose tyrimuose nustatyta, kad karbomeras yra ne tik veiksmingas gelio būsenos formavimo agentas, bet ir gali padėti kontroliuoti aktyviųjų medžiagų išsiskyrimą iš kosmetikos produktų. Be to, yra atlikta nemažai dermatologinių tyrimų, kurie patvirtina, kad karbomeras paprastai yra nealergizuojantis ir ne dirginantis odos ingredientas, todėl jis yra tinkamas naudoti net jautriai odai. Taip pat karbomeras yra įvertintas kaip saugus kosmetikos ingredientas Europos Sąjungos Kosmetikos direktyvoje ir JAV Maisto ir vaistų administracijoje. Nors karbomero saugumas yra gerai dokumentuotas, vis dėlto vyksta nuolatiniai moksliniai tyrimai, siekiant išsiaiškinti galimas ilgalaikio poveikio subtilybes ir sąveikas su kitais kosmetikos komponentais.

Tvarumas

Karbopolimerai, plačiai žinomi kaip karbomeras, dažnai naudojami kosmetikoje kaip tirštikliai ir tekstūros formuotojai, tačiau jų tvarumo aspektai kelia tam tikrus klausimus. Jų gamyboje naudojami akrilato monomerai, išgaunami iš naftos chemijos pramonės, todėl jų gamybos procesas yra energetiškai reiklus ir sukelia iškastinio kuro sunaudojimą, kas savo ruožtu prisideda prie šiltnamio efekto dujų emisijos. Be to, karbomero apdorojimas reikalauja specialių cheminių medžiagų, kurios gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, jei nėra tinkamai tvarkomos. Nors karbomero biologiškai skaidymosi procesas yra lėtas, kas kelia susirūpinimą dėl galimo ilgalaikio poveikio aplinkai, šiuolaikinėje pramonėje dedama pastangų tobulinti šių polimerų gamybos ir apdorojimo procesus, siekiant sumažinti jų ekologinį pėdsaką ir skatinti tvarumą. Tiksli karbomero poveikio aplinkai analizė reikalauja tolesnių mokslinių tyrimų, ypač atsižvelgiant į jų naudojimo mastą ir galimas alternatyvas.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje karbomero naudojimas reglamentuojamas Europos Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, kuriame nurodomi griežti reikalavimai dėl saugumo ir ženklinimo. Šiame reglamente nėra nustatyta konkrečių ribojamųjų karbomero kiekių, tačiau visi kosmetikos produktai, įskaitant tuos, kuriuose yra karbomeras, turi atitikti bendruosius saugumo kriterijus ir būti įvertinti prieš patekdami į rinką. Kitose rinkose, tokiuose regionuose kaip JAV, karbomero saugumas prižiūrimas JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA), tačiau konkrečių ribojimų taip pat nėra nustatyta, o produktai yra vertinami pagal atskirus atvejus. Taigi, karbomero naudojimas kosmetikoje yra leidžiamas, o jo saugumas užtikrinamas per atsakingą produktų formulavimą ir atitikimą tarptautiniams saugumo standartams.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa