Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Carboxymethyl Chitosan | Carboxymethyl Chitosan | Karboksimetilas Chitozanas

Kategorija

Tirštikliai

Šaltinis

Karboksimetilchitozanas, išgaunamas chemiškai modifikuojant chitozaną, yra polisacharidas, kuris pradiniu etapu ekstrahuojamas iš vėžiagyvių, pavyzdžiui, krevetės ar krabų, kiautų. Šiame procese chitozanui pridedamos karboksimetil grupės, kurios lemia gaminio kokybę ir yra būtinos jo naudojimui kosmetikos pramonėje, suteikiant drėkinimo ir odos apsaugos savybes.

Paskirtis ir nauda

Šis bioaktyvus komponentas yra vertinamas už jo antimikrobines, priešuždegimines ir drėkinamąsias savybes. Jis padeda stiprinti odos apsauginį barjerą, sumažina jautrumą ir raudonį, bei skatina žaizdų gijimą. Karboksimetilchitozanas efektyviai fiksuoja kitus ingredientus ant odos, padidindamas jų efektyvumą, o dėl hidrofilinių savybių – užtikrina odos hidrataciją, suteikdamas ilgalaikį komfortą bei elastingumą.

Saugumo informacija

Karboksimetilchitozanas yra biologiškai suderinamas ir netoksiškas, todėl laikomas saugiu odos priežiūros produktų ingredientu. Jis veikia kaip drėkiklis, antimikrobinis agentas ir kondicionierius, mažai alergizuojantis ir net sukeldamas dirginimą pačiai jautriai odai. Tyrimai patvirtina, kad šis komponentas stiprina odos barjerines funkcijas ir skatina regeneraciją. Vis dėlto, siekiant maksimalaus saugumo, rekomenduojama sekti naujausius mokslinius atnaujinimus ir atlikti išsamius įvertinimus.

Moksliniai tyrimai

Carboxymethyl chitozanas (CMC) sulaukė dėmesio dėl savo biologinio suderinamumo, skaidrumo ir antibakterinių savybių. Jis drėkina odą, formuoja apsauginį sluoksnį, padedantį išlaikyti drėgmę, ir pagerina odos elastingumą. Dėl polikationinių savybių CMC adsorbuoja neigiamai įkrautas daleles, veikdamas detoksikuojančiai, ir palengvina veikliųjų medžiagų prasiskverbimą, tad tampa perspektyviu ingredientu naujose kosmetikos formulėse.

Tvarumas

Karboksimetilchitozano gamyba, pradedant chitozano ekstrahavimu iš jūrų vėžiagyvių ir baigiant cheminiu modifikavimu, turi būti tvari, atsižvelgiant į galimą ekosistemų poveikį ir aplinkos taršą. Tvarumo užtikrinimas priklauso nuo atsakingo žaliavų naudojimo ir atliekų tvarkymo, taip pat atsakingo cheminių medžiagų likučių valdymo visoje gamybos grandinėje.

Reguliavimas

ES kosmetikos produktų ingredientai, įskaitant karboksimetilchitozaną, reguliuojami pagal kosmetikos reglamentą (EB) Nr. 1223/2009, nustatantį saugos ir ženklinimo standartus. Nors šiuo metu nėra nustatytos konkrečios karboksimetilchitozano koncentracijos ribos, gamintojai privalo įrodyti savo produktų saugumą. Kitose pasaulio dalyse gali būti taikomi skirtingi reglamentai, priklausantys nuo vietinių sveikatos apsaugos reikalavimų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa