Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Ceramide AP | Ceramide AP | Ceramidas AP

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas Ceramide AP yra išgaunamas iš augalų, tačiau dažniausiai jis yra sintetinės kilmės. Pagrindiniai šio komponento šaltiniai yra kukurūzų grūdai, sojos pupelės ir kviečių sėlenos. Ekstrakcijos procesas prasideda nuo augalų džiovinimo ir malimo, siekiant išgauti aliejų. Toliau aliejus yra rafinuojamas, kad būtų pašalintos nešvarumai ir gautas grynas Ceramide AP. Cheminiuose procesuose atliekama hidrogenacija, oksidacija ir kitos reakcijos, siekiant sukurti stabilų ir veiksmingą kosmetikos ingredientą. Šie technologiniai žingsniai užtikrina aukštą Ceramide AP kokybę ir veiksmingumą kosmetikos gaminiuose.

Paskirtis ir nauda

Ceramidas AP, žinomas kaip ceramidas 6-II, yra vienas iš odos lipidų barjero komponentų, kuris atlieka svarbų vaidmenį palaikant odos hidrataciją ir apsaugą nuo išorinių veiksnių. Naudojamas kosmetikos produktuose dėl gebėjimo atkurti odos barjero funkcijas, Ceramidas AP padeda sustiprinti odos lipidų sluoksnį, mažina transepiderminį vandens netekimą ir taip išlaiko odos drėgmės balansą. Be to, šis ingredientas yra efektyvus odos senėjimo požymių, tokių kaip raukšlės ir elastingumo praradimas, mažinime, nes skatina epidermio atsinaujinimą ir stiprina odos struktūrą. Dėl savo panašumo į natūralius odos ceramidus, Ceramidas AP yra gerai toleruojamas ir tinka net jautriai odai, padedant išlaikyti sveiką odos būklę ir atsparumą.

Saugumo informacija

Ceramidas AP, taip pat žinomas kaip Ceramide 3, pasižymi odą stiprinančiomis savybėmis. Ceramidai natūraliai yra epidermyje ir yra būtini išlaikant odos barjero funkciją bei hidrataciją. Įvairūs tyrimai rodo, kad Ceramidas AP yra saugus odos priežiūros ingredientas, kuris padeda atkurti lipidų sluoksnį, taip mažindamas odos praradimą ir skatinamas jos atsinaujinimą. Jis taip pat gali padėti sumažinti odos jautrumą ir uždegimą, be to, yra laikomas nealergizuojančiu ir nekomedogeniniu, todėl netinka sukelti spuogų ar užkemšti porų. Ceramidas AP yra įvertintas kaip saugus naudoti kosmetikoje ir nėra susijęs su rimtais šalutiniais poveikiais ar odos dirginimu, net naudojant jautriai odai.

Moksliniai tyrimai

Ceramidas AP (alfa-hidroksi-propioceramidas), esantis odos lipidų sluoksnyje, yra svarbus epidermio barjero funkcijai ir odos hidratacijai palaikyti. Moksliniai tyrimai įrodyta, kad Ceramidas AP gali efektyviai atstatyti lipidų barjerą, ypač sausai ir pažeistai odai. Pavyzdžiui, 2014 m. atliktame tyrime, publikuotame žurnale ‘Journal of Dermatological Science’, nustatyta, kad ceramidų, įskaitant Ceramidą AP, papildymas padeda atkurti odos barjero funkciją ir sumažina transepiderminį vandens netekimą. Be to, kitų tyrimų metu, kurie analizavo ceramidų poveikį odos senėjimui, pažymima, kad Ceramidas AP gali pagerinti odos elastingumą ir sumažinti raukšlių atsiradimą. Svarbu pabrėžti, kad Ceramidas AP yra naudojamas ne tik kaip odos priežiūros priemonių ingredientas, bet ir dermatologijoje, siekiant gydyti tokias odos problemas kaip atopinis dermatitas ar psoriazė, nes jis padeda atstatyti pažeistą odos barjerą.

Tvarumas

Ceramidų AP tvarumas yra svarbus aplinkosauginis klausimas tiek išgavimo, tiek apdorojimo etapuose. Gamtoje ceramidai yra randami žmogaus odoje ir gyvūnų plaukuose, tačiau komerciniu mastu jie dažniausiai sintetinami iš augalinių aliejų arba gauti fermentacijos būdu, siekiant išvengti tiesioginio poveikio ekosistemoms. Augalinių šaltinių, tokių kaip sojos ar saulėgrąžų aliejus, naudojimas atveria galimybę mažinti teršalų atsiradimą ir sumažinti ekologinį pėdsaką, lyginant su iškastinių šaltinių eksploatacija. Fermentacinis ceramidų AP gavimas leidžia kontroliuoti procesą laboratorinėmis sąlygomis, sumažinant neigiamą poveikį aplinkai ir užtikrinant ingrediento švarumą bei kokybę. Vis dėlto, svarbu atlikti visapusišką ingredientų gyvavimo ciklo analizę, įvertinant žaliavų šaltinius, energijos suvartojimą ir atliekų tvarkymą per visą ceramidų AP gamybos procesą, kad būtų galima tiksliai nustatyti jų tvarumo lygį.

Reguliavimas

Ceramidas AP yra griežtai reglamentuotas Europos Sąjungoje pagal kosmetikos produktų saugumo reglamentą (EC) No 1223/2009, kuris nustato, kad visi kosmetikos produktų ingredientai turi būti įvertinti dėl jų saugumo prieš patekdami į rinką. Nors konkrečių ribojimų Ceramido AP kiekiui kosmetikoje ES teisės aktai nesudaro, privaloma atlikti saugumo vertinimą, kurį atlieka atsakingas asmuo – produktų gamintojas arba importuotojas – siekiant užtikrinti, kad naudojami kiekiai nebūtų kenksmingi vartotojų sveikatai. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, Ceramidas AP reguliavimas patenka po JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA), tačiau FDA iš esmės nereglamentuoja kosmetikos ingredientų prieš jų pateikimą rinkoje, o tik reikalauja, kad produktai būtų saugūs ir ženklinami pagal nustatytas taisykles. Dėl šios priežasties, gamintojai yra atsakingi už savo produktų saugumo įrodymą. Taip pat svarbu paminėti, kad Azijos šalys, kaip antai Pietų Korėja ir Japonija, taip pat turi savo atitinkamus kosmetikos ingredientų saugumo reikalavimus, kurie gali skirtis nuo ES ar JAV standartų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa