Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Cetrimonium Chloride | Cetrimonium Chloride | Cetrimonio chloridas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Cetrimonium Chloride yra cetiltrimetilamonio chlorido darinys, susidariusi iš cetilbromido ir trimetilaminio chlorido sąveikos. Įvykdomas cheminis procesas, kuriame minėti komponentai sujungiami vandenyje, išskiriami ir nuplaunami, o vėliau reaguoja su natrio chloridu, formuojant norimą junginį. Ši sintezė yra esminė, kad gautume šią veikliąją medžiagą, kuri yra vertinama kosmetikos sektoriuje dėl jos kondicionuojančių savybių.

Paskirtis ir nauda

Šis kationinis paviršinio aktyvumo agentas, taip pat žinomas kaip heksadeciltrimetilamonio chloridas, yra populiarus plaukų priežiūros produktuose, pavyzdžiui, kondicionieriuose ir purškikliuose. Jis efektyviai neutralizuoja plaukų paviršiuje esantį neigiamą krūvį, palengvina šukavimą, sumažina elektrostatinį efektą ir suteikia plaukams švelnumo. Be to, cetrimonium chloridas apsaugo produktus nuo mikroorganizmų, veikdamas kaip konservantas, ir gerina emulsijų stabilumą bei produktų tekstūrą dėl savo emulsinimo savybių.

Saugumo informacija

Cetrimonium chloridas, žinomas kaip kvaternarinis amonio junginys, yra atidžiai ištirtas dėl jo saugumo odai. ECHA duomenys patvirtina, kad laikantis nustatytų koncentracijų ribų, jis yra saugus kosmetikos produktuose. Nors didesnės koncentracijos gali sukelti odos dirginimą ar alergines reakcijas, kosmetikos gaminiuose leidžiamas kiekis neviršija 0,1-0,2%. Jautriems asmenims rekomenduotina rinktis alternatyvas.

Moksliniai tyrimai

Išsamūs tyrimai atskleidžia, kad cetrimonium chloridas gali būti toksiškas vandens ekosistemoms, todėl pramonė ieško mažiau kenksmingų alternatyvų. Nors žemose koncentracijose šalutinis poveikis yra minimalus, dermataloginiai tyrimai rodo, kad gali kilti odos ir akių dirginimo rizika. Naujausi tyrimai taip pat nagrinėja šio junginio efektyvumą plaukų lygumui ir šukuosenos pagerinimui, tačiau toliau pabrėžiamas saugumo vertinimas ir būtinybė atlikti papildomus tyrimus.

Tvarumas

Cetrimonium chlorido gamyba ir perdirbimas keliamas tvarumo klausimas. Naudojant neatsinaujinančius išteklius, pvz., naftą, ir susiduriant su pavojingais šalutiniais produktais, gali kilti grėsmė ekologinei pusiausvyrai. Ypač dėl to, kad CTAC yra biologiškai sunkiai suyrančios medžiagos, gali sukelti toksinį poveikį vandens ekosistemoms. Todėl būtina ieškoti alternatyvių, aplinkai draugiškesnių medžiagų.

Reguliavimas

ES reglamentas Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų nustato CTAC koncentracijos ribas, priklausomai nuo to, ar produktas paliekamas ant odos ar plaukų. Skalbiami produktai gali turėti iki 0,1%, nelieka ant kūno – iki 0,25%, o lieka – iki 0,1%. CTAC kaip konservantas taip pat ribojamas iki 0,1%. JAV ir kitose rinkose gali būti kitokios leistinos koncentracijos, todėl eksportuojant gaminius svarbu atsižvelgti į kiekvienos šalies reglamentavimą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa